Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Alesanko

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Ma bag si yo putin in seama , sper sa nu deranjez ''taberele'' Smile) > cand mergea treaba bine , inainte de criza financiara , m-a mancat in fund si mi-am facut card avantaj , initial ca sa imi iau produse in rate fara dobanda. Apoi m-a mancat mai tare si am mai facut unul. Total 26 de milioane. Toate bune si frumoase , cumparam din magazinele partenere si plateam in rate egale fara dobanda. asta pana cand am avut nevoie de bani si am golit cardurile . De atunci s-a inceput japca. Deoarece eram ospatar la vremea aceea , plateam facturile fara sa le dau importanta , venea un minim de plata pt fiecare card. Asta pana cand m-am prins de japca . Ca sa nu stau sa detaliez , banca facea jumate jumate cu mine la bani , adica daca minimul de plata 100 Ron , 50 ramaneau pe card , 50 se duceau la ei. In 2011 am ajuns in situatia de imposibilitate de plata. N-am platit vreo 3-4 luni , bla bla bla amenintari cu executare silita, cu judecata etc. M-am dus frumos la circa financiara , mi-am luat adeverinta de venit unde scria negru pe alb ca n-am servici de mai bine de un an, m-am dus la ei si le-am zis ca nu am de unde sa platesc. Si nu am mai platit . Si nici vodafone-ul nu l-am mai platit. Am un prieten la catarama ,care are o funtie buna la o banca , si care m-a linistit , spunandu-mi ca nu are ce sa mi se intample. Bancile , respectiv vodafone , etc , vand creantele , asa-ziselor firme de recuperari creante, care daca prind unul mai slab de inger , il fac de vorbeste singur. Putini stiu insa ca instrainarea datoriei in Romania este interzisa prin lege . Deci daca tu ca datornic nu semnezi nicio recomandata si nu iti dai acordul ca datoria sa fie instrainata , nu are ce ti sa se intample. Banca nu o sa ma dea pe mine in judecata pt 26 de milioane , bani pe care oricum i-am platit cu varf si indesat , si vinde creanta pe 2 lei la ''baietii veseli'' , care te ameninta si incearca sa te sperie ca sa ciuguleasca ceva bani de la tine . Cazurile astea cu neplata dupa ceva timp (minim 6 luni) , intra sub incidenta civila , deci la puscarie nu ai cum sa intri. Si oprire pe salariu cel mai repede iti face statul (ANAF). In caz ca ai datorie mare la banca , adica ai luat 10-20 de mii , si nu ai platit deloc , se zice ca ai vrut sa ii inseli si intra sub incidenta penala , atunci banca se implica si exista posibilitatea sa iti faca oprire pe salariu. Pe mine cand m-au cautat ( ma suna pe fix , caci nr de mobil l-am schimbat ) , familia mea le-a zis ca numai stiu nimic de mine , ca sunt in Germania , ca poate sunt mort , ca hau ca bau. Si uite-i ca s-au linistit , nu m-a mai cautat nimeni de 3 luni , si nici nu am niciun proces pe rol. Si daca ma dau in judecata ce or sa imi ia? nu am nimic pe numele meu , nici macar masina . Deci stai frate linistit ca nu ti se intampla nimic, daca ai ceva pe numele tau , cedeaza-i familiei , ca sa scapi de stres si te doare la Vasile. Un An Nou Fericit tuturor !
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
repet cu vodafonu o sa o polatesc ca n-am ce face dar am vazut ca mi s-a spus ca pozez in victima si tocmai de asta am si postat situatia cealalta cu cosmoteul in care de 10 luni nu beneficiez de serviciile pe care le platesc pentru 5 zile din saptamana 8 ore pe zi
iar pentru colegul din Constanta care spune ca nu are semnal in casa sa fie sanatos si sa plateasca in continuare daca lui ii convine nu are decat dar legal si conform contractului mai ales daca locatia respectiva este si adresa contractuala firma de telefonie este obligata sa-i asigure semnal
asta poate nu stia
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
blackshaddow, nu te supara, dar nu e vina celor de la Vodafone ca tu ai decis sa mergi pe un contract care nu ti se potriveste. Chestia cu cost controlul... hai sa fim seriosi...
Legat de Cosmote, nu inteleg o chestie. Atat tu cat si colegii tai sunteti profund nemultumiti de faptul ca nu aveti acoperire la locul de munca. Ce nu inteleg e de ce va mai pastrati abonamentele? Ca povestea, din ce zici tu, nu e noua, si treneaza asa de aproape un an.
Aia cu semnal la 2 km de voi e irelevanta, poti sa ai variatie de semnal de 80% in 30m, in cazul telefoniei mobile, deci...
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am mai spus si am mai repetat de nustiu cate ori cu vodafonul am sa il platesc ca n-am ce face in aceasta directie am si facut la ei o cerere de plata esalonata
cu cosmoteul da este de un an aproape problema si in acest an atat eu cat si colegii am propus o gramada de variante pentru iesirea din situatie dar Cosmote refuza sa isi respecte obligatiile contractuale.
-am cerut la fiecare sesizare un raspuns oficial scris ... nu ni s-a dat nici mie nici colegilor care au mai reclamat
-am cerut rezilierea contractului .... nici vorba fara taxa de reziliere
-am cerut reducerea planului tarifar .... nici vorba
-am cerut scaderea lunilor contractuale in baza faptului ca timp de 9 luni nu am putut utiliza serviciul in acea zona.... NU inca odata din partea lor
-i-am amenintat cu ANPC,ANCOM,tribunal ..... faceti cum doriti asa ne-au spus

ce mai ramane de facut decat sa-i bag in ... lor si sa nu le mai platesc nimic ?
dar inainte de acest lucru vreau sa parcurg toate etapele legale mai sus mentionate ANPC,ANCOM eventual tribunal si cu rezultatul anchetelor acestor institutii oficial in scris sa ma apar pe viitor de eventualele repercursiuni din partea lor.

si cu privire la problema ca am semnal in alta parte si acolo nu am si nu am ce face ... pai asta ce inseamna ca numai putem face nicio reclamatie catre companiile de telefonie mobila?
doar pentru simplul fapt ca daca nu avem semnal intr-o locatie de exemplu si avem semnal in alta/alte locatii
mi se pare absurd acest lucru deoarece pe harta lor de acoperire apare ca zona reclamata este acoperita.....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR