Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Daca tot e sa vorbim pe langa, du-te in Far East-ul Romaniei, soselele e bune, frate, nu ca Timisoara-Lugoj... Evil or Very Mad


Bucuresti Suceava ( E85 ) eun drum bun...poate candida la drumuri express...
Doar ca e cam aglomerat uneori Razz
La far-east ul asta te refereai ??

Cristi_C a scris:
In Italia platesti cam 2-3 euro la suta de kilometrii, DAR cum intri din Austria in Italia, sau din Slovenia in Italia, sau de unde vrei in Italia... asfaltul este NEGRU. Italia are cele mai bune autostrazi din toata Europa, si cele mai scumpe. Acolo intr-adevar se vede "transparenta" de care vorbeai. Si in Croatia, Slovenia se plateste tot la suta de km.

Tocmai ca am fost in Italia...si la inceput nu am mers pe autostrada ...ca mi se parea scump ...am avut si un pda cu navigatie si mi-a fost usor sa aleg drumurile alea gen drumuri express...imi scapa acum cum se cheama ( ..superstrada parca..poate gresesc )...si apoi am intrat pe autostrada ( la intoarcere).
Mi-a placut mult si am regretat ca nu am mers de la inceput pe autostrada....in Austria am platit ceva combinat...gen vigneta..
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Yeap... la Romania de Est... Twisted Evil
  • Ioan Paul

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Buna,
Cred ca ati auzit cu toti despre taxa ce se doreste sa se introduca pe viitoarele autostrazi in Romania. 5 euro pe 100 de km (cam 170.000 lei / 100 km).
Eu zic ca este foarte mult. La austrieci este 7,5 euro pe 10 zile, cu o conversie grosiera cam 255.000 lei , iar unguri este cam 155.000 - 160.000 lei pe patru zile.
In acest caz eu de la deva la constanta, in cazul in care exista o autostrada pana acolo, cam 750 km, trebuie sa platesc o taxa de aproximativ 1.275.000 lei, si pe motorina la fel. Si mai trebuie si sa ma intorc.
In cazul acesta eu voi circula doar pe DN.
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Paul, cand o sa avem noi autostrazi in Romania leul nu o sa mai existe, iar salariul minim pe economie o sa fie 1000 EUR, asa ca nu-ti face griji. Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR