Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
mi-au mai spus cativa asta dar teoria nu merge mereu cu practica
Skip ads

  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Georgele ( GXG ) ai comiso taticu` Smile nu te mai plange ! Ma faceai pe mine nebun , ai vazut ca asa e cum am zis eu ?! Smile
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
lasa ca vedem cum e dupa contestatie Very Happy nu am nimic de pierdut
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
M-au prins si pe mine catarii cu 120 in localitate.
Amenda + permis luat 3 luni.....nu asta e baiul.
In procesul verbal scrie 10 puncte penalizare.
Ce insemana asta? Eu stiam ca permisul se suspenda la 15. Altele nu mai aveam.
Daca sunt inca 10 pe langa alea 15, inseamna ca imi iau permisul inapoi si dupa aia mi-l suspenda iar?
In p/v scrie suspendare 90 zile.
"când titularul a acumulat cel puþin 10 puncte de penalizare în decurs de 6 luni de la data expirãrii duratei de suspendare"
Aici e si lunkul: http://www.politiaromana.ro.../contraventii.htm
Skip ads

  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
cred ca e vorba de puncte amenda nu puncte penalizare...
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
iti spun 100% ca e vb de puncte amenda nu puncte penalizare, pt viteza pe care ai avut-o (in localitate cred) sanctiunea principala e de la 9 pana la 20 puncte amenda iar sanctiunea complementara reprezinta suspendarea dreptului de a conduce auto pe o perioada de 3 luni cu dovada 15 zile, un punct amenda valora pana la 01,10,2008, 50 lei iar dupa 01.10.2008, 54 lei, acesta fiind fixat in functie de salariul minim pe economie. si in ceva daca pana la suspendarea carnetului aveai puncte de penalizare acestea s-au sters, cand ispasesti perioada incepi cu zero puncte de penalizare, mult noroc si mai multa atentie pe viitor...
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ma bag si eu in discutie deoarece si eu stat o luna fara permis pe nedrept, zic eu: ieseam de pe un drum fara prioritate, era aglomeratie si un opelist (vectra visiniu), probabil chiar user, m-a lasat sa intru (semnalizandu-mi faptul ca ma lasa) iar politia rutiera din popesti leordeni prezenta prin zona a considerat ca nu am acordat prioritate. Am fost foarte revoltat insa am renuntat la contestatie fiind 100% sigur ca nu rezolv nimic...
In ceea ce priveste contestatia: am un var ce face maxi-taxi in buzau. Buzoienii stiu ce politisti disperati sunt la rutiera acolo. Nu a acordat prioritate pietonilor, totusi a facut contestatie, a pierdut, a facut recurs si in cele din urma a castigat pentru ca nu s-a mai deranjat nimeni de la politie sa se prezinte. A circulat cu dovada cam 6 luni.
Iar cu depasirea inceputa pe linie intrerupta si terminata pe continua: eu zic ca daca e posibil sa ramai pe banda celalalta pana e din nou linie intrerupta, astfel nu mai calci linia continua... Very Happy
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
raducrisstian a scris:
Iar cu depasirea inceputa pe linie intrerupta si terminata pe continua: eu zic ca daca e posibil sa ramai pe banda celalalta pana e din nou linie intrerupta, astfel nu mai calci linia continua... Very Happy


Asta e tare ! Very Happy
Skip ads

  • Fialdo

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Un articol interesant din Iasi (cred ca nu-i off topic)
http://www.ziare.ro/articol.php?id=1223680182
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Fialdo a scris:Un articol interesant din Iasi (cred ca nu-i off topic)
http://www.ziare.ro/articol.php?id=1223680182


Un idiot sarac la minte caruia ar trebui sa i se interzica pe viata dreptul de a mai conduce un autovehicul. Asta pana nu omoara pe cineva.
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
raducrisstian a scris:...cu depasirea inceputa pe linie intrerupta si terminata pe continua: eu zic ca daca e posibil sa ramai pe banda celalalta pana e din nou linie intrerupta, astfel nu mai calci linia continua... Very Happy

de acum incolo asa o sa fac Laughing, defapt am si facut daca stau sa ma gandesc Rolling Eyes

desteptii au pus linie continua pentru ca era un kkt de bezinarie acolo dar nu s-au mai gandit sa puna si un indicator ceva cu depasirea interzisa , mai ales ca linia continua incepe pe o vale cu inclinatie de aprox 10o si este practic invizibil , acum nu intelegeti ca nu era vizibilitate !
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
treaba asta cu Balba e cat se poate de serioasa, procurorii si apoi judecatorii care se vor ocupa de caz ar trebui sa se gandesca ca un "specimen" ca el ar putea omora in orice moment pe cineva, si acel cineva are familie, prieteni. am ramas dezgustat de atitudinea avocatului, oare acest om nu are familie?
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Avocatul este platit sa apere interesele clientului indiferent de ce crede el ca este bine sau nu. Sunt oameni care au comis deja crime si tot au dreptul la parare.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR