Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
În Cluj au apãrut relantoare dintr-astea pe mai multe strãzi, tocmai acolo unde te aºtepþi mai puþin: pe 1 decembrie, care e zonã cu trafic pietonal foarte redus, doar cei care vor sã facã poze ºantierului noului stadion de pe partea cealaltã a Someºului se mai plimbã pe acolo, pe Venus, unde dupã ce treci în vitezã peste trecerea de pietoni, pe urcare dificilã, cu avânt pionieresc, treci ºi de intersecþie ºi apoi dai de o gâlmã de-asta. ªi mai sunt încã douã, dacã bine þin eu minte, la ora asta nu-mi mai amintesc strãzile.

Pentru cei care nu le ºtiu, sunt într-atât de late, cât distaþa dintre axul faþã ºi cel spate de la Dumbo. Înalte aprox. jumãtate dintr-o roatã pe R15. Dacã cutezi sã urci pe ele cu mai mult de 5km/h, service-ul te-aºteaptã.
Sunt ilegale! Nu sunt semnalizate corespunzãtor cu semnele rutiere aferente. Pur ºi simplu dai de ele, negre ca aspect, ca tot restul bitumului strãzii, cu niºte semne vopsite cu alb. Pe vremea de afarã le observi cam cu 5 metri înainte. Sunt adevãrate pericole pentru participanþii la trafic ºi pentru pietoni, vine unu, sare pe o gâlmã de-asta, la vitezã suficient de mare poate zbura ºi în Someº sau în balconul vecinului de la et.1.
România...

P.S. Cu ajutorul lor cred c-o sã-mi schimb eu puntea spate.....
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pai ideea e sa reduci viteza cand treci peste ele.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Byke a scris:Pentru cei care nu le ºtiu, sunt într-atât de late, cât distaþa dintre axul faþã ºi cel spate de la Dumbo. Înalte aprox. jumãtate dintr-o roatã pe R15. Dacã cutezi sã urci pe ele cu mai mult de 5km/h, service-ul te-aºteaptã.


@tiry213 da, ideea e sa reduci viteza dar nu in halul asta.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pe mine ma deranjeaza, cind plec cu masina din fatza blocului, am asa:
1.tb sa ies din parcare - ma strecor
2. dupa ce am iesit am imediat o curba de 90 grade la dreapta si masini parcate pe ambele parti
3. dupa curba, la 10-20 metri primul opritor inalt de plastic (de deschidere) - este un liceu
4. apoi la inca 10-20 metri alt opritor (cum ar fi de inchidere)
4si1/2. o groapa in asfalt.
5. peste max 10 metri, ies in bulevard si curba dreapta de 90 grade + un semafor din sens opus
6. peste 5 metri cum intru in strada la 2 metri, e semafor

Pasul 7. Acum bag in viteza a 2-a.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Benefice?
Da, sunt foarte multumit de aceste dispozitive 15%
La mine in oras nu sunt vibratoare 5%
Nu imi pasa , am masina de firma 0%
Le ocolesc daca pot 31%
Injur... si injur... ma simt off road 30%
Chiar nu ma deranjeaza 18%
116 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR