Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • shtefan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
hm.... nu-mi dati idei.... Very Happy
Skip ads

  • Luco

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2006

  • Mesaj Privat
sa ne zici si noua cum ai rezolvat la asigurari
cit ti-au dat pe ea? unde aveai asigurarea? cit plateai pe luna? cit timp ai platit? acum cum e, continui sa platesti ratele pina se incheie perioada pe care ai semnat contractul?
  • NiceGuy

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
vreau si yo debimetru si macarelele+motorase pt geamurile din usile spate ca am inteles ca sunt electrice(Yo am pe manivela), butoanele de pe spate si de pe fata ca pe fata sunt patru la sofer.


Ultima modificare facuta de NiceGuy la Mar 17 Jan, 2006 1:10 pm
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
eu stiu ca daca iti da avarie totala, masina ramane la asigurari. nu e asa...?
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Eu am avut dauna totala... pe o solenza din 2004.

Cu casco primesti 80% din valoara asigurata + epava.

Doar in cazul ca masina este noua SI in garantie si ai dauna totala primesti 100% si iti retin ei epava.
  • vion

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Mangalia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Oricum dauna totala sau nu pacat de masina........
Si de cei care dau permise pe ochi frumosi!
Apropos cum ai reusit sa o faci asha shtefan?
  • shtefan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
mda.... deci is nervos rau, tocma am venit de la asigurari..... ametzitu care m-a bushit avea rca la bt asigurari... buuun.... si aia de acolo au zis... da domle', ok... dauna totala... au calculat ei.... si...... dauna totala=5002,5 euro Question Evil or Very Mad m-a luat cu ameteli Very Happy ..... asa ca dupa ce m-am injurat cu aia pe acolo mi-am luat hartoagele si am fugit la asirom unde am casco si am depus dosaru la ei.... au zis ca nu-i nici o problema si-mi dau 80% din valoarea asigurata (care e 11748 euro) adica vreo 9300. asa ca iar tre sa ma pun pe asteptat vreo 2 zile pana verifica aia dosaru..... Mad
auzi la aia de la bt asig..... cica valoarea de piata a masini e 6250 euro... sa-nnebunesc ..... i-am zis lu ala.... bine bre... reparati-o... n-am ce face cu banii.. eh.... ti-ai gasit.... "nu se poate, e dauna totala".... Evil or Very Mad
so..... rabdare si tutun inca vreo 2 zile Very Happy
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Trebuia sa-i intrebi la cat ar fi evaluata masina ta in cazul ca ti-ai fi facut CASCO la ei. Cum foarte probabil ar fi fost o suma mult mai mare, atunci ai fi putut incepe sa-i intrebi de ce e diferenta intre valoarea totala la RCA si valoarea totala la CASCO. Wink
Skip ads

  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
ANA_V a scris:Eu am avut dauna totala... pe o solenza din 2004.

Cu casco primesti 80% din valoara asigurata + epava.

Doar in cazul ca masina este noua SI in garantie si ai dauna totala primesti 100% si iti retin ei epava.


100% poti primi si pe una veche, depinde unde ai facut casco si daca ai fransiza sau nu
  • bar0n

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2005

  • Mesaj Privat
ce e misto e ca asirom o sa le ia la bt asigurari toti banii care nu au vrut sa ti-i dea tie.
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
E misto pentru cel lovit, dar cel care a lovit o sa aiba mult de tras. Sunt in cunostiinta de cauza pt ca am un coleg care este in proces dintr-o cauza similara. Cel lovit si-a reparat masina pe CASCO (Asirom), iar colegul avea RCA la Astra. Asirom a decontat normal, Astra nu a ajuns la acelasi deviz ca si Asirom, drept pt care colegul meu a fost dat in judecata de Astra pentru a recupera diferenta. Din cate am inteles este vorba despre dreptul de regres asupra vinovatului, adica asigurarea, dupa ce a platit isi recupereaza paguba de la asigurat (vinovat). De aceea e bine sa aveti mare grija unde va faceti asigurarile, pt ca la un moment dat puteti sa ajungeti in situatia in caresa trebuiasca sa platiti diferenetel, care pot fi mai mari sau mai mici.
  • shtefan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
gata.... am lamurit-o.... saptamana viitoare imi iau banii de la casco si raman cu masina Very Happy ..... acuma am alta problema.... ce masina sa-mi iau?
aveti careva idee cam cat as putea lua pe astra daca o dau la dezmembrari asa cu totu?
Skip ads

  • shtefan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
apropo.... ar trebui sa-mi schimb si semnatura ca nu mai am masina aia doar Very Happy
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,005
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Iti recomand tot G Caravan din 2002. Eu o am pe a mea din aprilie 2005 si sunt multumit.
Sfatul meu privind masina veche este sa vinzi tu personal de pe ea ce poti vinde si abia apoi sa o dai la dezmembrari. De obicei, astia de la dezmembrari sunt unsi cu toate alifiile si te pacalesc ei cumva.

Daca ai citit mesajele colegilor, sunt destui interesati de cate ceva. Daca pe fiecare componenta iei cateva sute de mii de lei (vechi) cel putin, tot ai facut ceva. Poti expedia prin posta cu ramburs.

Da si tu niste preturi pentru piese.
S-ar putea sa fiu si eu interesat de :
cadran bord, CD, grila difuzor stanga spate jos, plasa bagaje, carlig(daca ai). Ce tetiere ai la masina? Sunt fixe sau active?
Apropo, unui prieten din Jibou ii trebuie de la busonul rezervorului piesa aia din plastic in care se inchide capacul. Daca vrei sa-l dai, da-mi un PM.
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
TE ROG, TE ROG AJUTA-MA !!!!!! Am nevoie neaparat de stopul stanga spate ! Sau macar de placa pe care vin becurile. Te rog gandeste-te si la mine daca dai componente.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@Stefan
Dupa ce vinzi "epava" si iei banii pe Casco poti sa'ti cumperi Astra Clasic 2 noua . Wink Au oferta la 11mii si ceva de euro ! Very Happy
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Salut!
sunt si eu interesat de CD-daca-i stock...
hai ca punem de o licitatie pt cd... Wink
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
sal fratilor. Stefan a dat masina la unii de la bucuresti, si si-a luat ditai passatu- mai mare dragu.
Stefane daca mai esti pe forum zii si mie cum il chiama pe ala de tia rupt masina sa i-o dau si pe a mea sa-mi iau passat
  • vion

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Mangalia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Stati calmi ca a aruncat-o si gata!
Stefane nu asa se face treaba!
Oricum sa o stapanesti sanatos
  • Florin_

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2006

  • Mesaj Privat
naspa! Sad " Stati calmi ca a aruncat-o si gata!"...si pe mine m-ar fi interesat debitmetrul de la masina lui shtefan!

Dar banuiesc ca acum nu mai conteaza! Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR