Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discuții generale
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
EL-GABRY: "Propun schimbarea numelui in: "Totul despre fotbal" si rog un moderator sa ma ajute cu asta.
Multumesc tuturor pentru intelegere."
+1

Shalke 2 - 2 Steaua
Vaslui 0 - 1 Lazio
Rapid 2 - 1 Happoel

LE
@gabiopel : citeste pagina 2 Smile


Ultima modificare făcută de Vinti la Mar 29 Nov, 2011 7:43 pm
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,757
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Schalke -Steaua 2
Vaslui - Lazio 1
Rapid - Happoel 1
Gata , scuze, nu am citit celelalte pagini
  • Agape Ioan

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Schalke-Steaua x Vaslui-Lazio 1 Rapid-Happoel 1 Daca ar fi sa fie asa...am dormi si noi cel putin pentru o seara ,fericiti.Greu,dar nu imposibil.
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
EL-GABRY a scris:...
Propun schimbarea numelui in: "Totul despre fotbal" si rog un moderator sa ma ajute cu asta.
...


O completare : "Totul despre fotbal - fara gabrield".

Propun sa se elibereze legitimatii de acces, eventual cu foto, si pentru ca unii sa nu afle, totul se va desfasura in secret, pe pm.


PS
Bandit, baga 2 la Steaua, nu e gluma, aia de la Shalke au suferit o intoxicatie alimentara grava.
Nu vor juca destui si aia care vor fi pe teren, vor avea pampersi si nu se vor incorda...


PS1
In cazul in care un post de moderator pe aria sportiva este liber, propun ca El Gabry sa fie ales.
Stie destul fotbal, e ambitios, spune ca nu primeste 10 din 10, dar cine sa-l creada ?
Ce e foarte important, vorbeste numai la obiect, chiar daca mai scapa destule sageti spre mine...

PS2
Se pare ca accesul mi-a fost deblocat, probabil la sugestia celor care nu accepta cenzura sau discriminarea.

Daca e fotbal, sa fie pentru toti.

later:
Pina acum doar 2 din 14 au avut curajul sa puna 2 la Steaua.
Pare o cota buna.
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
"Bandit, baga 2 la Steaua, nu e gluma, aia de la Shalke au suferit o intoxicatie alimentara grava.
Nu vor juca destui si aia care vor fi pe teren, vor avea pampersi si nu se vor incorda..." Shocked

auzi gabrield...tare mi-e teama ca daca Steaua continua sa joace prost ca in campionat, o sa ia bataie si de la o echipa Shalke care joaca in pampersi....
eu am explicat de ce pariez 1 la meciul Shalke - Steaua...
nu-mi schimb parerea deocamdata!
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
A venit "prezicatorul"si pe topicul asta? Rolling Eyes
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
La inceput gabrield mi se parea nesuferit, arogant, Dl Stie tot, Gica-Contra...drept pentru care am avut ceva contre cu el, ba chiar l-am ironizat destul. In timp a devenit chiar simpatic, ba chiar imi lipsesc comentariile lui. Auzi, aia de la Schalke vor purta pampersi Laughing Laughing Umor are, fotbal stie, nu putem nega asta. Eu am invatat sa citesc printre randuri ce scrie, sa nu mai ma enervez cand vad cum bate campii sau scrie prostii mai mari ca el. Incercati si voi asta, eu cred ca intalnindu-va (gabrield si el-gabry) v-ati intelege bine, si ati putea discuta civilizat. Vorbind despre fotbal pronosticurile legate de echipele romanesti sunt:
Schalke-Steaua 1
Vaslui-Lazio x2
Rapid-Hapoel 1
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,476
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
La mine e invers:
La inceput mi s-a parut simpatic, prietenos, sfatuitor, as in materie de fotbal, etc.
Cu timpul mi-am dat seama ca m-am inselat si a devenit "nesuferit, arogant, Dl Stie tot, Gica-Contra...drept pentru care am avut ceva contre cu el, ba chiar l-am ironizat destul".
Umor nu are, ca daca avea... era activ in topicul dedicat.
Fotbal nu stie, daca dai citate de pe Google nu inseamna ca te pricepi. Si daca urmaresti numai barfele din fenomen, nu inseamna ca stii fotbal. Un singur exemplu de unde sa rezulte ca e cunoscator nu am gasit. In schimb sunt zeci de exemple de unde rezulta ca e mitoman, grandoman, zeflemitor, instigator.
Un asemenea om nu ar putea face parte din cercul meu de prieteni.
De citit printre randuri nu poate fi vorba pe un forum tehnic. Merge la doua capete tot timpul si tot timpul vrea sa aiba dreptate.
Simplul fapt ca a scris si aici, cu toate ca a fost rugat sa polueze un singur topic, mi-a confirmat ce jeg uman este. Cauta anturaj cu noi, deoarece acolo nu are pe cine sa enerveze.
Am zis sa pastram acest topic curat si decent.
Fara ajutorul moderatorilor nu se poate, din pacate. Insa se pare ca ma ignora total, chiar daca au fost rugati. Acum pot sa ma suspende o saptamana, deoarece l-am facut jeg pe unul care isi merita apelativul. O solutie amiabila pe care am cerut-o nu s-a gasit, macar sa isi faca simtita prezenta prin suspendari acordate.
Am urat tot timpul pilele, relatiile si nedreptatea. Ma gandesc din ce in ce mai mult care va fi viitorul meu pe acest forum.
Multumesc colegilor care mi-au sustinut ideea cu redenumirea acestui topic si sa discutam civilizat doar despre fotbal.
De asta mi-am schimbat si semnatura.
Am obosit.
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Fain, nici aici n-avem liniste, totusi sustin si eu schimbarea titlului topic-ului.

Referitor la Schalke -Steaua , la cum joaca steaua acum, nu vad cum ar putea invinge o echipa nemteasca, chiar daca nemtii-s cacaciosi.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,464
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
gabrield are deja 3 suspendari pe discutiile despre fotbal. Va garantez ca pile nu are si nici nu va avea. Din pacate eu nu ma pricep la fotbal si imi vine sila sa citesc ceva despre asta deci nu pot modera dar voi cere ajutorul altora mai in tema. Pacat ca pe un forum auto cu toate libertatile posibile mutam comportamentul de pe stadioane sau strazi pe internet.
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
octav_bz a scris:La inceput gabrield mi se parea nesuferit, arogant, Dl Stie tot, Gica-Contra...drept pentru care am avut ceva contre cu el, ba chiar l-am ironizat destul. In timp a devenit chiar simpatic, ba chiar imi lipsesc comentariile lui. Auzi, aia de la Schalke vor purta pampersi Laughing Laughing Umor are, fotbal stie, nu putem nega asta. Eu am invatat sa citesc printre randuri ce scrie, sa nu mai ma enervez cand vad cum bate campii sau scrie prostii mai mari ca el. Incercati si voi asta, eu cred ca intalnindu-va (gabrield si el-gabry) v-ati intelege bine, si ati putea discuta civilizat. Vorbind despre fotbal pronosticurile legate de echipele romanesti sunt:
Schalke-Steaua 1
Vaslui-Lazio x2
Rapid-Hapoel 1

+1


dar observ ca elgabry, pare ca-l vaneaza pe gabrield .....
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:gabrield are deja 3 suspendari pe discutiile despre fotbal. Va garantez ca pile nu are si nici nu va avea. Din pacate eu nu ma pricep la fotbal si imi vine sila sa citesc ceva despre asta deci nu pot modera dar voi cere ajutorul altora mai in tema. Pacat ca pe un forum auto cu toate libertatile posibile mutam comportamentul de pe stadioane sau strazi pe internet.



Dane,
Inainte de a pune etichete, te-as ruga sa notezi ce am facut neregulamentar, pentru a merita suspenarile...
Stii cum e, unii injura si acuza pina ce subiectul este identificat eronat, cu acuzele...
Sau mai corect ar fi sa incercam un sondaj intre useri, sa auzim si parerea lor.
Fac pariu ca in afara de El Gabry, Clujeanul, wi inca 2-3 nimeni nu are ce sa-mi reproseze.
Iar la o analiza corecta, nici macar cei subliniati nu au suport pentru acuzele lor.
Totul este o inchipuire si o interpretare malitioasa a spuselor mele.

De cind am venit pe forumul asta, am avut satisfactia sa constat ca pot sa spun liber ce gindesc, fara sa fiu vinat pentru orice virgula in afara subiectului.
Modestia ma impiedica sa vorbewc despre aportul meu in alte arii, discut aici doar de dreptul de a aveq o parere contrara, fara sa fiu tacut nebun sau alte invective, si daca am fost sanctionat, a fost pentru spusele altora, in nici un caz ale mele.
Sa fie clar, eu stiu sa port o discutie si fara pumni cum observ ca doresc cei de mai sus.

Da, pe ei poti sa-i trimiti pe stadioane.
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Gabriel, poti sa- ti faci o autoevaluare a spuselor si pronosticurilor tale in materie de fotbal? Cat la suta ai avut dreptate? Sa zicem, cu indulgenta... 33 % ?
Comentariile tale ( si) de dupa erau si sunt inca SF- uri asa ca renunta la ele.
Recomandarea mea ( inca o data) e sa postezi numai pronosticurile, cu mentiunea " asa cred" sau "asa sper eu" .
Nu o sa mai existe probleme, garantez!


Ultima modificare făcută de Blebeanu Lorin la Mie 30 Nov, 2011 1:00 pm
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
octav_bz a scris:La inceput gabrield mi se parea nesuferit, arogant, Dl Stie tot, Gica-Contra...drept pentru care am avut ceva contre cu el, ba chiar l-am ironizat destul. In timp a devenit chiar simpatic, ba chiar imi lipsesc comentariile lui. Auzi, aia de la Schalke vor purta pampersi Laughing Laughing Umor are, fotbal stie, nu putem nega asta. Eu am invatat sa citesc printre randuri ce scrie, sa nu mai ma enervez cand vad cum bate campii sau scrie prostii mai mari ca el. Incercati si voi asta, eu cred ca intalnindu-va (gabrield si el-gabry) v-ati intelege bine, si ati putea discuta civilizat. Vorbind despre fotbal pronosticurile legate de echipele romanesti sunt:
Schalke-Steaua 1
Vaslui-Lazio x2
Rapid-Hapoel 1



perfect de acord cu tine si eu am spus asta de mai bine de un an de zile .....toata lumea mai greseste,scrie poate pe intuneric sau este obosit si este normal sa mai uite o virgula sau o cratima s.a.m.d dar sa ajungi sa faci ce face El Gabry fata de gabrield parca este prea mult...discutam liber ce vrem si ce nu vrem in limita decentei in cele cateva minute care mai le avem libere dupa o zi sau o noapte de munca sau de orice altceva care ne oboseste....cui nu-i place si nu-l inghite pe gabi sa-l lase in plata domnului iar cei ce gusta si se baga la misto cu el ii rog sa tina la misto si sa nu pise ochii pe la admin. site-ului...daca tin minte bine nu gabi va obligat sa intrati cu el in dialog ci voi singuri a-ti facut treaba asta asa ca fara cuvinte....poate dar nu poate,nici mie nu mi-au placut toate remarcile lui fata de fotbal,pariuri sau mai stiu eu de ce alte chestii dar le-am luat ca atare si am mers mai departe....asa ca cine nu doreste nu pofteste simplu si usor de aplicat....

P.S.
sa nu se inteleaga ca-l apar pe gabrield ca nu are nevoie si nici ca-l acuz le el-gabry dar suntem oameni maturi si putem distinge ce-i bun sau nu...zic eu... Evil or Very Mad
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
am uitat sa spun si eu pronosticul meu vis-a-vis de meciurile euro echipelor noastre

Schalke-Steaua 1
Vaslui-Lazio 2
Rapid-Hapoel 1

as fi trecut si pe dinamo dar aia sunt prea slabi sa joace in europa pe bani adevarati....ei stiu sa dea bani pe la conducatori si arbitri ca sa castige un campionat si nici atunci nu reusesc la cat sunt de slabi...
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Blebeanu Lorin a scris:Gabriel, poti sa- ti faci o autoevaluare a spuselor si pronosticurilor tale in materie de fotbal? Cat la suta ai avut dreptate? Sa zicem, cu indulgenta... 33 % ? Comentariile tale ( si) de dupa erau SF- uri.
Recomandarea mea ( inca o data) e sa postezi numai pronosticurile, cu mentiunea " asa cred sau asa sper eu" .
Nu o sa mai existe probleme, garantez!



Si pentru ca nu am avut dreptate in pronosticuri, ma puneti cu capul in streang ?
Hai sa o punem altfel, arata tu cine a nimerit mai kulte pronosticuri ca mine ?
Nu o sa gasesti, pentru ca, de cele mai multe ori numai eu am dat pronosticuri, restul stii cum e, cine nu munceste, nu greseste.

Referitor la unii useri suparati, am mai spus, eu sint ca o oglinda, daca cineva vorbeste frumos cu mine, primeste raspunsul la fel, daca ma injura si e nerespectuos, ce sa raspund ?
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
E unii ca râia...pe aici. Rolling Eyes
  • Band1T

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
gabrield....
gata, nu incepe tu un flame aici.
aici e doar despre fotbal.
ai vazut, suntem cativa care nu au nimic cu tine, las-o asa, si scrie despre fotbal.
bafta!
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,476
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Sondaj intre useri poti face doar cu cei care te-au suportat si in discutia inchisa. Cei noi, nu cunosc realitatea.
Pana si colegul Band1T pot spune ca este nou in acest topic, nu stie exact cum stau lucrurile de la inceput. Cati useri i-au zis sa se schimbe, ca irita, ca incita, dar fara rezultat. Plus de asta, nu eu il vanez pe guster, el ma tot pronunta in postarile lui, prin P.S. -uri, etc.
Am incercat sa plec de acolo, sa merg in alta parte, unde pot discuta cu oameni cu capul pe umeri. A venit si aici. Eu il vanez? Are un intreg topic unde poate scrie ce vrea, alaturi de necontestarii lui.
Stiu de gluma, imi place sa ne intepam cat de cat, sa discutam decent, etc. Dar de aici pana sa ni se serveasca acele aberatii e cale lunga. Adica vii de la munca si scrii prostii pe forum pentru ca esti obosit? Eu daca am o zi proasta, nici nu mai deschid PC-ul, sau daca il deschid, incerc sa nu irit si pe altii. Nu e o scuza.
Nu pot suporta un om care isi bate joc de valorile altui om. Uitati-va un pic la comentariile da la un articol la intamplare din GSP dedicat celor doua mari echipe si veti intelege ce fel de oameni ne inconjoara.
Mi-ar fi placut sa ne vedem fiecare lungul nasului, dar daca nu se poate... s-a ajuns aici, sa ma contrez cu el.
Oricum, imi pare rau ca nu ati inteles ideea. Am vrut sa plec de dincolo, sa redenumim acest topic si sa o luam de la 0, fara el.
Daca deja vad comentarii de genul:
"Bandit, baga 2 la Steaua, nu e gluma, aia de la Shalke au suferit o intoxicatie alimentara grava.
Nu vor juca destui si aia care vor fi pe teren, vor avea pampersi si nu se vor incorda..."
Inseamna ca si acesta este poluat. Asta inseamna discutie despre fotbal?
Traditionalul P.S. (adus la cele mai inalte culmi de gabrield):
Ma, tu ori uiti, ori atata poti... demult ziceai ca penalty-urile nu se rateaza, ca TU DAI 10 DIN 10. Rascoleste trecutul un pic. Nu am zis ca eu apar 10 din 10, ca nu sunt portar. Cat de josnic poti fi oare sa imi pui mie vorbele tale in gura...
Prin cateva cuvinte alese incerci sa iti speli pacatele.
E atat de greu sa scrii in topicul celalalt? Nu o sa fii singur...
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Band1T a scris:gabrield....
gata, nu incepe tu un flame aici.
aici e doar despre fotbal.
ai vazut, suntem cativa care nu au nimic cu tine, las-o asa, si scrie despre fotbal.
bafta!


De acord.

Din experienta mea, pot sa va impartaseec un mic secret.
Niciodata sa nu iei in calcul cotele de pariuri, daca o echipa are cota mica, e un interes, nu inseamna ca va cistiga echipa aia.
Interesul este ca o parte din pariori sa se repeada la un asa zis pariu sigur.
Eu am alta metoda, fac sondaje...
Uite, de exemplu, meciul de azi, Rapid - Happoel.
Am vazut ca multi au pus 2, altii 1, iar putini, adica doar eu, x.
In situatia data, x va iesi, desi multi vor contesta, punind pe seama coincidentei rezultatul...

Altii se iau dupa titlurile din ziare, fara sa stie ca ziaristii incaseaza bani multi pentru a scrie la comanda...

Desigur, tot ce am scris pare neverosimil, insa cei care nu cred, nu stiu ce am aflat chiar din gura unui om de la Rapid, jucator sau om din staff, poate fi oricine, chiar omul de la bilete.
Anume, jucatorii, si asa neplatiti, s-au gindit sa caute fiecare o metoda sa-si rotunjeasca veniturile, asa ca, daca va fi vreun penalty impotriva Rapidului, sau un rosu, sa nu credeti ca a fost intimplator, e cota maricica pentru asa ceva.

Despre Shalke discut numai in ziua meciului, dar am observat ca a scazut cota Stelei, probabil aia de la pariuri iar au aruncat un ochi si pe acest topic, desi o vreme a fost ascuns sau scris cu alb, sa nu se vada, in fine, cert e c Steaua nu mai are cota 7 sa cistige...
Skip ads

  1. Home
  2. Discuții generale

Discuții similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR