Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu, domnule moderator, de cate ori ai fost martor declarat la evenimente anchetabile de politie/parchet/instanta...Cate zile pierzi cu citatii si declaratii repetate...Apoi ajungi in instanta dupa cateva luni si un avocat smecher demonstreaza ca nu tii minte ce ai mancat/facut acum fix 3 saptamani si declaratia ta isi pierde valoarea...Iar cand reclamantul esti tu si paratul e politia...rabdare si tutun!
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Suntem putin offtopic dar daca includem moderatorul presupun ca e ok. Very Happy
Acum 2 ani cand am pus filmuletul asta pe ytube, a aparut un anume sef al politiei cluj care sustinea mandru ca cei doi agenti au fost demisi din functie... Pune cineva pariu ca cei doi stau cu radarul prin ceva sant la ora asta? Laughing

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
lupul1969 a scris:Nu stiu, domnule moderator, de cate ori ai fost martor declarat la evenimente anchetabile de politie/parchet/instanta...Cate zile pierzi cu citatii si declaratii repetate...Apoi ajungi in instanta dupa cateva luni si un avocat smecher demonstreaza ca nu tii minte ce ai mancat/facut acum fix 3 saptamani si declaratia ta isi pierde valoarea...Iar cand reclamantul esti tu si paratul e politia...rabdare si tutun!


eu nu vreau sa ma duc nicaieri cu imaginea asta, vreau doar sa stie politia romana ca ....si noi suntem cu ochii pe ea! (ca si invers dealtfel) Very Happy
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Crezi ca politia citeste acest mesaj?Daca nu ajunge la stiri, nu afla!
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Citeste lupule,citeste...sunt politisti si in randurile membrilor forumului. Rolling Eyes
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
lupul1969 a scris:Crezi ca politia citeste acest mesaj?Daca nu ajunge la stiri, nu afla!


Ba afla. Dan Boanta de la antena1 are deja poza pe masa! Embarassed
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Ne uitam la stiri...1700 sau1900?Gherghe sau Mindruta?
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu unul as spune sa mai punem de o noua sfintire a masinilor si proprietarilor acestora. Pot apela din nou la parintele Catalin. Se cam inmultesc nemultumitii actiunilor politiei rutiere la Iasi(doua topicuri in ultimele doua saptamani pe forum). Poate un ajutor divin ar fi necesar. Surprised
Skip ads

  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
De doua zile garcea dirijeaza (mai bine zis incurca la greu) traficul la baza pasarelei Nicolina in intersectia cu Al.Rozelor (la Liceul Racovita).Ieri au blocat intersectia ca sa-i arate unui Loganist cum se actioneaza semnalizarea schimbarii de directie, astazi ca sa intrebe de ce sunt claxonati...Nu dirijau decat pe jumatati de timpi si asteptau sa respectam si semaforul...Interval orar 07.20-07.30.Astept, curios si cuminte, ziua de luni...Sigur voi mai avea noutati!
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
lupul1969 a scris:De doua zile garcea dirijeaza (mai bine zis incurca la greu) traficul la baza pasarelei Nicolina in intersectia cu Al.Rozelor (la Liceul Racovita).Ieri au blocat intersectia ca sa-i arate unui Loganist cum se actioneaza semnalizarea schimbarii de directie, astazi ca sa intrebe de ce sunt claxonati...Nu dirijau decat pe jumatati de timpi si asteptau sa respectam si semaforul...Interval orar 07.20-07.30.Astept, curios si cuminte, ziua de luni...Sigur voi mai avea noutati!


Cum au blocat o intersectie pentru ce? Shocked

On topic: pentru initiatorul topicului... daca nu erai de acord cu PV trebuia sa scrii pe el tot ce te doare, sunt obligati sa te lase, si la sfarsit scrie asa: " mi s-a parut ca dl (numele polititstului) mirosea a alcool" macar de kiki sa-i f... si tu pe ei... poate gasesc ei o solutie sa-l anuleze.
Daca nu ai semnat PV este cam nasol, daca ai si vb la telefon nasol de 2 ori.
Inrebare pentru restul forumistilor, politisti sau nu... care este nr de lege, ordonanta sau ce o fi si nr de articol care da politiei dreptul de a actiona cu masinile personale in misiune, si cine suporta cheltuiala cu folosirea masinilor personale(nu benzina, ma refer la uzura, asigurare etc) fac politisti cadou parte din masinile lor statului fara a trage nici un folos ? Shocked
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mai fac si ei acte de astea caritabile, probabil se simt vinovati ca primesc bani pt. a incurca cetateanul. Embarassed
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pai l-a oprit in mijlocul intersectiei si, dupa ce conducatorul a coborat geamul, a introdus mana in autoturism, a actionat semnalizarea si a spus:"Asta se face cu 25 de metri inainte de intersectie!"Drept e ca omul a facut stanga fara sa semnalizeze...Ori a semnalizat cat a stat pe loc si dupa aceea s-a oprit semnalizarea...Ironia este ca un politist il oprea si altul, tot langa primul, ii cerea sa se grabeasca.Clar, nu a respectat semnele agentului de circulatie!Care din ei...
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Asta seara am fost si eu filmat vorbind la telefon. Deci se pare ca se generalizeaza metoda. Eu chiar semnam PV-ul pentru ca mi se pare normal daca gresesti sa suporti consecintele legii dar nu m-au mai amendat. S-au gandit ca poate vreodata o sa aiba nevoie de mine. Wink
  • alexey

  • Mesaje scrise: 861
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
daca vorbeam la telefon si eram filmat dintr-o masina de politie dotata cu radar sau mai stiu eu ce camere de filmat nu ma ofticam...
dar chiar m-am simtit jacmanit, mai ales ca stateau cambuzati in masina aia...
stiu si sunt capabil sa imi asum responsabilitatea pt ceea ce fac...daca greseam, da, plateam...ideea e ca nu imi lace sa mi se bage mana in buzunar...si asta asa, pe fata...fara pic de bun simt...
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Ai, ai, ai, da-i inainte cu tupeu, alexey!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
invest20042001 a scris:Dar domnul cu Meganul (caruia intentionat nu i-am sters numarul) nu ar putea depune marturie? Aaaaaaaa?

Domnul va spune ca nu isi aminteste faza. Si chiar e posibil sa nu isi aminteasca.
pirvu_daniel a scris:Asta seara am fost si eu filmat vorbind la telefon. Deci se pare ca se generalizeaza metoda. Eu chiar semnam PV-ul pentru ca mi se pare normal daca gresesti sa suporti consecintele legii dar nu m-au mai amendat.

Felicitari pentru faptul ca iti asumi responsabilitatea faptelor tale! Pacat ca sunt prea putini cei ca tine! E valabil si pentru politisti!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR