Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
boby, nu ai de ce-mi multumi de link, nu e al meu site-ul, nici macar nu sunt eu cel care l-a desoperit si mentionat pe CO
Cat despre bicicleta:
- nu stiu ce biciclete sunt pe la voi, prin Constanta, cu foi de angrenaj, ambreiaje uscate, umede, si alte nebunii. Pe la noi bicicletele folosesc o transmisie simpla, cu lant si "stelute".
- daca eu am un raport mai bun, chiar facand un efort mai mare pe unitatea de timp, voi avea demaraj mai bun

Si, ca preview la ce vei citi pe site-ul ala, puterea nu are nicio legatura cu demarajul. Demarajul/acceleratia are legatura cu cuplul motorului, puterea are treaba cu viteza maxima posibila.
  • Boby-Geo

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2001 Y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2012

  • Mesaj Privat
-Sa ma anunti cand vii la plaja,sa facem un gratar poate bem si o bere ...si sa imi mai explici cum sunt bicicletele prin Bv....Smile
si poate mai schimbam ceva ideei despre motoare.Sincer nu ma pricep dar imi place subiectul.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Boby, nici eu nu m-am priceput, insa am invatat.
Si am invatat si altceva: daca pun intrebari tintite, si mi se raspunde, nu invat nimic. trebuie sa studiez fenomenul. Tocmai de asta incerc sa te directionez sa o lasi mai usor cu intrebatul, si mai tare cu documentatul.
La plaja nu o sa ajung. Mie in concedii imi place "sa vad", nu "sa stau". In plus pe litoralul romanesc risc sa ma calce ceva ceafa groasa cu suv-ul cand sunt la plaja. Asa ca thanks, but no, thanks.
  • Boby-Geo

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2001 Y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Scuza-ma ca te-am subestimat cu "litoralul romanesc"cat despre "aia cu ceafa lata"din Constanta ,ai nostri nu se sparg in figuri asa tare ,ca tiganoii-moldoveni veniti sa vada "celofanul"vara.Stiu sigur ce zic.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR