Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Va asteptam in stil oltenesc, adica cu mare placere si " tratatiune" buna!
Aurel, baga mare, termina masina! ( termin-o in sens bun! Mr. Green )
Skip ads

  • aurel82

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
cu siguranta, pai kit de distributie , saboti si cilindri spate, tamburi strunjiti, rulment roata spate dreapta ( 440 ron ! Sad ) si tre sa continui cu pompa de frana si cauciucuri.....si lista poate continua ca imi place sa surubaresc Very Happy
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ce sa zic... sa ai bafta si pofta de munca!
Rulment... mda... masini!... Sad
  • vivasilache

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salut,
Va citesc de ceva timp si mi-as dori sa vin si eu baietii mei. Am o Frontera Sport 1996, nu prea ma pricep la mecanica dar sper sa nu fie nevoie Smile
Pina acum am mers pe forestiere de diverse grade de dificultate.... Nu prea-mi vine sa ma aventurez singur pe trasee mai grele.

Deci ma puteti trece pe lista:
Vali: vasilache.vali@gmail.com

Toate cele bune !
Skip ads

  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ne bucuram de prezenta ta!
O sa te vezi pe lista cand o va reinnoi colegul Cip(rian) Mr. Green
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Bine a-ti venit, desigur urmaresc ce se mai intampla pe aici, si dupa cum am spus, la sfarsit de luna actualizam lista.
Ca sa nu uit, in legatura cu data organizarii, eu propun sa nu ne 'ducem' prea mult spre septembrie. Sa prindem weekend calduros de august, nu cetos si friuguros de .... toamna.
Toate bune tuturor.
  • baba007

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 2002 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Daca e rost de voie buna si de veselie ... imi permit sa ma alatur si eu, poate mai invat una-alta de la cei care chiar se stiu.
Va anunt ca am experienta zero la condus off-road, mecanica de amator adunata de pe google si de pe formumuri si ca e musai sa vin insotit de scumpa mea sotie care nu ar rata asa ceva pt nimic in lume.
Deci in concluzie, daca ma luati asa mai nestiutor si mai aveti niste sotii/prietene/iubite pe acolo cu care sa nu se plictiseasca doamna mea sa ma treceti pe lista si pe mine cu:

Tudor, Timisoara, 0721683981, tudor.vladan@gmail.com - n00b de meserie la offroad Razz
in caz ca vine sfarsitul lumii/imi da faliment firma sau imi explodeaza ceva la frontera (lucru care nu m-ar mira deloc la cate probleme am avut cu ea de cand am luat-o Very Happy) nu garantez ca mai ajung, in rest abia astept sa va cunosc.

PS: daca nu ati rezolvat cu grafica pt autocolant si/sau cu listatul, plotter, folie sau inkjet pt el, dati-mi un semn si in 4-5 zile va pot face vreo 3-4 modele din care poate alegeti ceva (nu de alta dar am un frate care mananca designul pe pc in adobe si corel pe paine si imi e dator vandut, asa ca se rezolva de o sponzorizare gratis macar pe partea de design, daca nu si pe partea de printare efectiva)
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut si aici Tudor.
Si eu tot insotit o sa vin(chiar si cu copilul), deci o sa aiba cu cine sa stea. Vezi filmarile de anul trecut si o sa vezi ca ... , cat pe ce sa fim dominati Evil or Very Mad Very Happy .
Skip ads

  • ETONIX

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Vin si eu Very Happy
Daniel, Slobozia, 0722360186
Ca idee, pe autocolant ar merge si o harta a traseului, si daca nu este prea mult, ce ar fi sa facem si un imprimeu pt. tricou, pe care il punem pe sait si fiecare sa putem face tricoul la noi acasa ( ce culoare vrem, ce marime vrem)
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ar fi super! Dar asta inseamna sa strangem bani si sa se ocupe cineva de tot...
  • ETONIX

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2013

  • Mesaj Privat
baba007, a spus ca poate rezolva cu grafica, pune pe net si noi copiem si mergem la un centru de imprimant cu modelul, la noi exista asa ceva
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Da, e o idee! Mie mi-ar placea foarte mult sa port un tricou pe care sa fie imprimata insigna ClubOpel( sa vedem cu cine putem vorbi despre asta) si sa scrie mare OPEL FRONTERA FEST 2013, EDITIA A IV-A.

@Baba007, considera ca nu am rezolvat, deci, ne ajuti tu? Mr. Green
Ar fi o idee sa trecem IDurile fiecaruia in lista de mess, ne putem intelege mult mai repede decat pe forum... Cool
Skip ads

  • costinel tanasie

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2009

  • Mesaj Privat
salut prieteni,
asta am cerut si eu moderatorilor,
acceptul ca pe toate cele ce vom avea atunci sa fie si sigla ,,club opel,,
FARA ACCEPTUL LOR NU SE POATE
si cred ca propunerea cu harta sau conturul traseului ,, STRATEGICA,, langa restul e super
asa e si la formula 1
iertati-mi comparatia
PROPUNERE
si de ce nu sa ramana asa, de fiecare data traseul sa delimiteze OPEL FRONTERA FEST EDITIA XXXXX NU X,,,
cine se pricepe sa propuna tip, model, culori, pastel, cromatica etc. eu vreau atunci un tricou cu asa ceva, probabil va fi XXL
CU STIMA
COSTINEL
  • costinel tanasie

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2009

  • Mesaj Privat
PS: daca nu ati rezolvat cu grafica pt autocolant si/sau cu listatul, plotter, folie sau inkjet pt el, dati-mi un semn si in 4-5 zile va pot face vreo 3-4 modele din care poate alegeti ceva (nu de alta dar am un frate care mananca designul pe pc in adobe si corel pe paine si imi e dator vandut, asa ca se rezolva de o sponzorizare gratis macar pe partea de design, daca nu si pe partea de printare efectiva)[/quote]

BABAULE PREIA DIN MERS ACTIUNEA SI VINO CU PROPUNERI
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Totusi, noi cei din Valcea, poate stabilim o intalnire sa vorbim despre organizare.
  • ETONIX

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2013

  • Mesaj Privat
era misto avatarul lui "stefand", fontera desenata
  • baba007

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 2002 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
costinel tanasie a scris:PS: daca nu ati rezolvat cu grafica pt autocolant si/sau cu listatul, plotter, folie sau inkjet pt el, dati-mi un semn si in 4-5 zile va pot face vreo 3-4 modele din care poate alegeti ceva (nu de alta dar am un frate care mananca designul pe pc in adobe si corel pe paine si imi e dator vandut, asa ca se rezolva de o sponzorizare gratis macar pe partea de design, daca nu si pe partea de printare efectiva)
BABAULE PREIA DIN MERS ACTIUNEA SI VINO CU PROPUNERI


saptamana viitoare pana vineri o sa pun sus aici pe forum vreo 3-4 desene ca si propunere pt logo / slogan ca sa avem de unde incepe cu discutia.

Andrei_vl a scris:Da, e o idee! Mie mi-ar placea foarte mult sa port un tricou pe care sa fie imprimata insigna ClubOpel( sa vedem cu cine putem vorbi despre asta) si sa scrie mare OPEL FRONTERA FEST 2013, EDITIA A IV-A.

@Baba007, considera ca nu am rezolvat, deci, ne ajuti tu? Mr. Green
Ar fi o idee sa trecem IDurile fiecaruia in lista de mess, ne putem intelege mult mai repede decat pe forum...


nu prea am mai folosit mess-ul de vreo 2 ani (varsta e de vina), dar daca e sa facem o conferinta intr-o seara il instalez si ne vedem/intalim si pe acolo.
id-ul este: baba00sapte (zero-zero)
raspund insa la tel toata ziua (0721683981), daca e sa discutam mai detaliat de autocolantul asta cam ce ar trebui sa contina, poate iese asa bine si facem si tricou din el. m-ar interesa unde ati vrea sa fie lipit: pe luneta, portiere, la parasolar (e ilegal de la politie) pe spate, bara, capota ? ca sa stiu cam la ce dimensiune sa il pregatesc, cam cate bucati trebuie sa vad de niste preturi pe aici poate la fac eu pe firma sau o sponzorizare pe palinca pe la niste prieteni si cel mai important, ce ar fi musai sa scrie sub / pe langa logo-ul ala.
daca nu e musai o sa le cer facute free-style (adica sa scrie designerul ce vrea) pe langa Frontera Fest 2013 si ClubOpel.com, dar daca vreti sa contina ceva special m-ar ajuta sa imi spuneti zilel astea ca luni o sa il pun pe fratelo la treaba sa termine vreo 2-3-4 modele pana pe vinerea urmatoare. Eu ma gandeam sa ne faca un logo nou si sa nu il folosim pe cel de la clubopel. Clubul sa fie trecut doar ca site, destul de vizibil: www.clubopel.com, sau eventual si logo-ul clubului dar mai micutz pe undeva si sa ii cer mesterului sa ne faca un logo calumea pt frontera fest. daca e bine asa dati de stire sa dau drumu la deseneala.

Daca o sa va placa desenul si logo-ul pot face rost de niste preturi si la tricouri facute profi si vedem si cu ele ce si cum. Daca poate face cineva rost de tricouri pe naspa cu / fara imprimeu e si mai bine. Eu o sa intreb prin targ poate ne lipim de un sponzor micutz pt tricori si facem rost de vreo 50 de bucati moka, dar la asta nu promit nimic deocamdata, revin cu info cand stiu ceva.
  • costinel tanasie

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2009

  • Mesaj Privat
salut prieteni,
propun sa il numim pe babaooo responsabil cu..... nu stiu ce sau P.R. si sa ii lasam mana libera
stie el mai bine ce vrem noi
noi ca el si el ca noi
cu stima
costinel

P.S. pentru andrei
Cand vrei tu stam de vorba cu toti din valcea
o sa incerc sa capacitez cativa din gorj daca pot si sa stabilim impreuna
eu am mai facut ceva variatiuni de la traseul STRATEGICA si crede-ma ca a meritat
oricum noi inainte cu o saptamana trebuie sa reconstituim integral traseul
nu vreau sa na facem de ............
cu stima
costinel
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Nenea Costinel din partea mea tot ce e dupa Iunie e OK! In iunie am sesiunea deci voi fi legat de maini si de picioare... Ne putem vedea cu mai multi in Iulie si atunci sa facem si traseu dar totodata ne putem vedea si in Martie in vacanta, ca sa nu inceapa aglomeratia nici la mine... ramane sa stabilim.

Daca Baba007 Mr. Green vrea sa se ocupe de stickere, ar fi super! Ideea e ca pe el sa apara " FRONTERA FEST 2013" SI " CLUBOPEL". Restu e " can- can", orice ar fi, cu siguranta ne va placea!
  • baba007

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 2002 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am inteles, sa traiti Very Happy ... dau drumul la treaba si revin cu propunerile, maxim pana vineri 29.03.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR