Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cont-sters-13103

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare.eram si eu azi programat la 17.00 la Radacini de pe Bd. Ferdinand.ajung la 16.45 si toata lumea se cara acasa.nici urma de masina.....apoi am plecat si eu:PVery Happy
Skip ads

  • Ghimpe200

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
deci,cel cu care am vb astazi eu,de la radacini motors,mi-a spus ca,concursul se desfasoara in toata tara,pe acelasi tip de autoturism,adica eu am facut testul pe Insignia,1,6 turbo 180 de cai,dupa cum m-a mintit omu,acuma mai mult de turbo nu scria pe ea!dar vad ca prin tara se merge si cu dieseluri.....nu mi se pare corect...ma rog...sa vedem ce urmeaza.....plus ca nu poti sa compari traficul din bucuresti cu provincia!
  • Ghimpe200

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dan_tmx a scris:Salutare.eram si eu azi programat la 17.00 la Radacini de pe Bd. Ferdinand.ajung la 16.45 si toata lumea se cara acasa.nici urma de masina.....apoi am plecat si eu:PVery Happy

dan_tmx...aceeasi teapa era sa mi-o iau si eu azi...pe ferdinand este doar service....reprezentanta la care trebuia sa te prezinti era pe calea vitan!
  • cont-sters-13103

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ghimpe200 a scris:
dan_tmx a scris:Salutare.eram si eu azi programat la 17.00 la Radacini de pe Bd. Ferdinand.ajung la 16.45 si toata lumea se cara acasa.nici urma de masina.....apoi am plecat si eu:PVery Happy

dan_tmx...aceeasi teapa era sa mi-o iau si eu azi...pe ferdinand este doar service....reprezentanta la care trebuia sa te prezinti era pe calea vitan!

Pai cand m-am inscris am cerut pe ferdinand,si apoi cand m-a sunat domnisoara andreea nu mi-a spus ca trebuie sa ajung pe calea vitan...oricum multa bafta celor care au participat
Skip ads

  • fan_florea

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Fratilor , va faceti sperante degeaba .......se cunosc deja castigatorii !
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@Ghimpe200 - asa am zis si eu dar mi s-a explicat ca exista semifinale si semisemifinale care vor fi pe aceeasi masina - si am inghtit-o deci poate fi corect.
Uimeste-ne Florea si zi-ne care sunt; parca stiam ca e unul singur.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am dat testul. Am scos sub 7% cu 1.8 pe o distanta de aproximativ 16 km, cu 3 adulti si 1 copil.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,548
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu e nimic incorect..la fiecare dealer se va face test pe aceeasi masina si cel mai bun va intra in semifinale pe regiuni. Aici, iarisi se va face test pe cate o masina pe fiecare regiune..si mai deparet tot asa
Skip ads

  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Corect ar fi fost ca in toata tara sa se fi facut testul cu Insignia cu acelasi tip de motor, pe aceiasi distanta. Eu cred ca castigatorul se stie...
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,548
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai in total or sa se faca 3 teste ...in fiecare reprezentanta o s ase foloseasca o singura masina..nu intelegi? Nu se compara decat consumurile la nivel d ereprezentanta, in prima faza. Apoi in semifinale o sa se faca regional teste, tot cu o singura masina pe regiune..ce ti se pare anormal? Or sa fie conditii similare pentru fiecare participant.
Mai rau e sa ai benzinara si sa faci drivetest pe diesel sau invers...dar nici asta nu o poti reprosa organizatorilor.
Ideea de baza este sa se faca marketing la toata gama, nu numai unei singure motorizari.

Chiar daca e manareala...tot castigi un drivetest cu insignia Smile .
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Zicea astazi reprezentantul de vanzari ca aceasta campanie a costat undeva la 200.000 euro la care se adauga pretul carburantului si a masinii premiu. De manarit la nivel de reprezentanta este relativ usor, nefiind nici o modalitate de control asupra traseului parcurs sau a greutatii totale pe care o are masina in timpul testului. La fazele finale va fi mai greu, testul fiind filmat de promotor.
  • alex1803

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am fost si eu azi si am facut un test drive la erebus, pe bianu. Oamenii de acolo mi s-au parut foarte ok, cel care a mers cu mine chiar imi mai dadea sfaturi despre cum sa merg economic sau sa trec mai repede pe galben sa nu stam si sa creasca iar consumul. Pana la urma am scos un consum de 8,1%. Mi s-a zis ca scoteam un consum mai mic daca nu prindeam 2 semafoare pe rosu de 2 ori. Cel mai bun consum la erebus e de 7,2 pana acum. La sfarsitul probei i s-a facut poza bordului cu consumul meu.
Skip ads

  • driv3r_bm

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut baieti. Am fost si eu la un drive test, ca multi dintre cei de pe forum. Mi s-a spus ca ieri 19 noiembrie ora 24 00 se termina inscrierile. Stie cineva cand se anunta rezultatele pentru prima etapa? Shocked
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
marti 24 octombrie vor fi anuntati castigatorii pe reprezentante
  • driv3r_bm

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2009

  • Mesaj Privat
oki .. ms pentru informatie
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
daca azi nu apare nimeni cu consum sub mine sunt primu pe lista din piteesti. ajung in bucuresti direct sau ce se intampla?

vad ca s-au spus consumurile spun si eu pe al meu pana la urma .... 5.0 l/100km
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,548
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
O sa mai fie un drive test pe regiune..semifinala...apoi finala la Bucale
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
livcro a scris:O sa mai fie un drive test pe regiune..semifinala...apoi finala la Bucale


e nasol oricum mereu o sa fie la egalitate concurentii macar atat Very Happy
  • cristi2307

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE, ex Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2008

  • Mesaj Privat
andreistancu89 a scris:daca azi nu apare nimeni cu consum sub mine ...

Din ce am inteles eu la reprezentanta si luni va fi zi dedicata drive-testului pentru consum.

Ieri am facut si eu drive test cu Insignia Sports Tourer, 2.0CDTI, 160CP. Traseul ales de Radacini Motors Brasov este spre Predeal, pe distanta de aprox 8,5km dus. La dus se urca usor spre Predeal si deci consumul este o idee mai mare decat la inapoiere. Am incercat sa scot un consum pe prima parte (in urcare) iar in punctul de unde se intoarce pentru a reveni la reprezentanta am verificat consumul mediu: 7,8l/100km ! Asadar, am decis ca nu are sens sa continui cu mersul la consum si la inapoiere am vrut sa vad ce poate masina Wink . Si ... poate ! Demaraje superbe, simti forta acestei motorizari chiar daca masina este mare si grea. Are niste reprize foarte bune. Ca si viteza maxima cu care am reusit sa rulez, undeva aproape de 160 km/h. Deh, drumul de la Predeal spre Brasov e sinuos, nu permite o viteza ametitoare. Ce m-a suprins, e stabilitatea masinii: simti ca ''se lipeste'' de asfalt si chiar in conditiile in care intrai pe viraje cu viteza mare raspundea cu o precizie extraordinara ! Eu nu am simtit nici macar o inclinare a masinii desi am atacat cateva viraje cu viteza ridicata. Tot excelente mi s-au parut si franele: desi in aparenta pedala se simte foarte moale, Insignia franeaza excelent ! Probabil ar mai fi multe de spus, dar incerc sa ma opresc pentru a nu va plictisi Laughing . Oricum, de la 7,8 consumul mediu la jumatatea traseului, la final BC-ul a indicat un consum mediu de 10,2 l/100km. Dar a meritat. Vorba insotitorului din partea Radacini Brasov: ''decat sa plecati suparat ca nu ati reusit consum redus mai bine plecati incantati de ce poate masina !''. Si a avut dreptate.

P.S. Sunt foarte curios cum s-a reusit la Victoria, tot in Brasov, un consum mediu de 4.3 l/100km, fie si cu motorizarea 2.0CDTi de 130CP ! Asta in conditiile in care constructorul da un consum extraurban de 4,7 l/100km !!! Personal, mi se pare ''tras de par'' !
  • andreistancu89

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Astra 1999 1.8 l
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2007

  • Mesaj Privat
din programarile care le avea mi-a zis ca termina azi . probabil luni mai vin cativa .
eu am facut consumul la marea nimereala pt ca am o benzinara de 1.8 si imi place sa o omor. am aplicat ce aplicam pe un logan dci si a mers sunt chiar suparat puteam mult mai mult sub 5. dar asta e imi arat coltii cand ajung pe regiune.
m-am gandit si eu sa ii dau "carja" la un moment dat doar nu credeam ca o sa fac atat Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR