Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • Nivelu'2

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2009

  • Mesaj Privat
La cata lume s-a oferit sa ajute cu bani nu cred ca ar fi problema nici cu transportul pe o platforma !
La noi in Bucuresti transp.in afara localitatii costa 1.3lei/km - nu cred ca difera pe la voi cu mult pretul!
Multa stima pentru dan opel! mai rar asa ROMANI !
Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Trafficante a scris:e real ce se intampla aici?Smile maine postez contul iban ..am lucrat si nu am avut timp ..azi is liber! si dimineata merg la banca sa-mi dea aia contul.

@ancaioana , o sa-l intreb pe om daca vrea benzinar.

@ Nici mie nu-mi vine sa cred ce citesc aici.

Am gasit 1-2-3 motoare...dar problema e ca toti cer niste preturi extrarestre chiar si 200 euro pe un diesel. Eu ajut cu caratu cu masina....plus benzina mea daca ne deplasam in tara.. dar n-am de unde sa mai pun ...

Poate gasim unu la 100 euro ....ca eu luni primesc banii si-l mai ajut cu 50 ron ...si cu ce mai strang de la colegi se face 100 euro si poate luam unu diesel! vedem..asteptam! inca 2 zile ! mai faceti cate un up sa vada colegii ..intrebati in stanga dreapta.

p.s am vb cu omu ca vreti sa-l ajutati si nu ii vine sa creada.... el nu crede in internet;)))

Pai motorul asta pe care l-a oferit colegul Dan nu este diesel? Ce ar mai fi de asteptat?
  • dropdead

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
cred ca @trafficante nu a inteles oferta lui dan.opel
  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Neata,
Nu am avut access la internet. Aviz amatorilor de senzatii tari nu oblig,nu dau in cap,nu fortez. V-am multumesc tuturor care intindeti o mana de ajutor .. imi bag obrazu ptr un om. Intr-adevar omul a zis ca prefera diesel dupa cum am mai postat ......multi tiristi de la noi din firma il ajuta cu motorina.. si-atunci e mult mai rentabil ptr el. De unde bani sa-si intretina un motor benzinar de 1.7 ? cand el toata motorina o ia aproape moka romaneste vorbind. Omul lucra-n firma de 8 ani toti ii cunosc situatia si-l ajuta cum pot. Pe mine nu ma supara cu nimic faptul ca nu vreti sa- ajutati unii dintre voi sau daca credeti orice altceva. Eu vreau sa-l ajut pe om si asta conteaza cel mai mult. Nu am access tot timpul la internet si de asta nu prea pot comunica cum trebuie.
Contul iban este RO28BTRL01301201J21918XXX numele meu este . Am gasit motor in salonta la un tip de 1.6 diesel din 1988 cu 300 ron in stare functionabila pe incercate. Ma oameni buni stiu ca unii dintre voi condamna situatia..dar cine vinde benzina? cine-ti da benzina gratis? omul se gandeste si la asta fiindca nu are bani!Va multumesc tuturor din nou celor care vreti sa-l ajutati. Cei care au vreo urma de indoiala ca acesti bani vor fi folositi in alte scopuri sau poate ca e ...suspect ii rog sa nu ajute . Sincer eu il ajut de bunavoie si am facut asta din proprie initiativa. Asa minte diabolica nu am ca sa inventez. Dar nu am access la internet tot timpul si de asta nu pot sa raspund repede pe forum. In functie de cum fac rost de banuti ..... vreau sa iau motorul ! luni oricum iau si eu salariul si il ajut si eu cu ceva banuti. O zi buna va doresc! si va multumesc celor care doriti sa ajutati! este un d-zeu care este sus si vede tot. Motorul care l-am gasit este la sigur prin cineva care e deacolo absolut tot. dane o sa iau in calcul si oferta ta.... acuma sa vad ce zice si omul asta..... eu nu ma prea pricep la mecanica... si nu am habar . eu doar vorba vine-s intermediarul. Chestia e ca el mai are o gramada de piese din motorul ala de 1.6 si tot ca asta ar fi fost ok sa-si ia ..... stii ? eu nu am schimbat motoare niciodata habar n-am!Smile Asta e pe masina pe incercate doar il dam jos si il aducem acasa. Daca potriveste asta de 1.7 ar fi ok... lasa-mi un nr de tel si vorbesc cu omul sa te sune eventual! Azi trebuie sa merg si-n dezmembrari sa vorbesc iara cu ala de-acolo ca o zis ca s'ar putea sa-mi faca rost... ceva ieftin. Plus montajul doar in cluj se poate face am vb eu cu un mecanic.gratis absolut tot.... nu dispun de platforma si alea alea...

Ptr un coleg de mai sus daca as merge pe 1.3 lei in afara pe km as falimenta;)))
Skip ads

  • alexadv

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1995 2000 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Tinand cont ca motorul colegului nostru Dan este diesel, tinand cont ca distanta 160km*1,3=208 ron si banii stransi sunt mult mai multi ... parerea mea este sa nu mai stai pe ganduri si sa faci rost de o platforma si sa duci masina la Dan. Omul a zis ca ti va da mult mai multe piese pentru acesta ... CHIAR NU INTELEG DE CE NU FACI LUCRURILE IN ACEST FEL.
Nu dau sfaturi in gerenral dar acum simt ca-mi este permis acest lucru si impartasita ideea si de colegii de forum.
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@Trafficante Eu tot sunt de parere ca cea mai buna oferta e cea de la @dan.opel. Si e diesel motorul. Fa cumva si trimite kadetul la Satu Mare.
@alexadv Total de acord cu tine.
Si oricum e mai ieftin sa-l duci la sufa/bara pana la Satu Mare decat sa cumperi alt motor.
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Trafficante a scris:Neata,
De unde bani sa-si intretina un motor benzinar de 1.7 ? in salonta la un tip de 1.6 diesel din 1988 cu 300 ronel


din ce spui tu tind sa cred ca nu citesti aproape nimic din ce s-a scris aici, unde ai vazut tu ca scrie motor 17 benzina cand dan a spus clar
dan.opel a scris:
Motorul e diesel simplu de 1700 si merge impecabil
la care ofera cutia de viteze, piese pentru masina, ajuta la rar cu omologarea motorului si cu revizia tehnica, i-ai cerut un numar de telefon care de fapt este trecut si acesta
dan.opel a scris: tel.0745 255 391 Va astept
ti-am cerut sa lasi tu un nr de telefon deoarece esti foarte greu de gasit. spuneai ca motorina o ia de la tiristi, nu gasesti unul care sa aiba drum pana la satu mare? sau pana la urma vom apela tot la dan pentru a trimite o platforma pana la cluj contracost.
daca te duci dupa motorul de la salonta vei cheltui cel putin 400 ron motorul+transportul deci cam cat ar costa drumul pana la dan care iti v-a da masina functionabila fara batai de cap.
Cu motorul vechi si cu piesele pe care le mai are poate sa le duca la fier vechi de unde sa mai scoata un ban.
Oricum gestul tau este de apreciat dar in acest moment poate hotara proprietarul de drept al masinii ce varianta sa aleaga asa ca te rugam sa pui numarul de telefon al omului direct implicat in acest subiect pentru a vorbi si cu el ce si cum se v-a face.

alexadv a scris: 160km*1,3=208 ron si banii stransi sunt mult mai multi.


nu e chiar asa, trbuie platit si drumul de intoarcere pentru ca omul cu platforma nu face taximetrie si nu o sa astepte in satu mare pana v-a gasi un alt transport spre cluj pentru a reveni si el acasa. deci drumul ar fi cam 208x2.


Ultima modificare facuta de Radovan_eu la Joi 11 Mar, 2010 10:05 am, modificat de 2 ori in total
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si eu sunt de parere ca Trafficante nu a citit nimic ce sa scris pana acum... (parerea mea)
Skip ads

  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Avram Adrian a scris:Si eu sunt de parere ca Trafficante nu a citit nimic ce sa scris pana acum... (parerea mea)

Cand esti mai tentat sa iei banii, in loc de un motor de 1.7 GRATIStot diesel si care stii ca e mult mai bun decat 1.6-le(fiabil), nu vreau sa vorbesc cu pacat dar cam miroase a teapa. Evil or Very Mad.
Va port un deosebit respect tuturor care ati vrut sa ajutati sub o forma sau alta. Sunt profund impresionat.
FELICITARI! Very Happy
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@ Trafficante.... Eu ajut cu caratu cu masina....plus benzina mea daca ne deplasam in tara.. dar n-am de unde sa mai pun ...


Pai problema ar fi trebuit sa fie ca si rezolvata...tu cu transportul eu cu restul,,,doar am spus,eu te astept sa ma suni si sa vii,,, la ce mai trebuie cont IBAN??? Daca nu poti pe saptamana viitoare te servesc eu cu platforma si sofer ,a mea din pacate cutia defecta...dar se rezolva saptamana viitoare da-mi nr omului cu Kadettul si adresa.Cu stima Dan
  • tm61cmc

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
scuze ca ma bag dar am observat cu mare interes cum decurge cazul acesta...si vad ca acum cand s-au gasit soluti pt toate "trafficante" se fereste sa scoata masina la reparat....oare doar eu sunt suspicios? (are si un user name interesant trafficante)....daca pana la urma se dovedeste ca e un caz serios va puteti baza si pe ajutorul meu,dar deocamdata e ciudata faza de tot//
  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
la 5 dimineata cand am intrat eu pe forum nustiu ce citisem 1.7 benzina;))
super ca s-a rezolvat problema..chiar ma bucur .

@danopel numarul de telefon este : 0748229802 il cheama Csabi

Am vb cu el poti sa-l suni linistit sau oricare coleg care crede ca e vreo teapa.
Eventual cere-i adresa si va intalniti ii dai motorul..si gata...toata lumea e fericita si impacata....ma bucur ca am putut ajuta si eu pe cineva.Deci numai e nevoie de bani!

Rog un moderator sa-mi stearga contul iban daca se poate.

Va multumesc clubopel ca ati ajutat la rezolvarea problemei! Raman indatorat.

p.s dane din partea mea niste berici ca esti mare domn ! toata stima si respectul... jos palaria cum zic aia de la protv;P
Skip ads

  • gigi haios

  • Mesaje scrise: 241
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2008

  • Mesaj Privat
bravo
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bine ca a putut fi ajutat omul. Oricum asteptam pozele la final.
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
totusi cred ca ar fi bine sa ramana deschis contul iar banii stransi sa fie folositi la transport eventual omologare RAR .... ce ziceti?
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Incep prin a va spune ca in urma cu vreo 2 ani stateam la o masa cu doi amici la un restaurant si luam pranzul,toate bune si frumoase pana cand langa geam, dar dinafara s-a oprit o batranica ,vai de mama ei si a inceput sa planga, nu cred ca mi-a zis cineva ceva dar in momentul ala mi-a stat mancarea in gat ,m-am ridicat am mers la ea si am intrebat-o daca are nevoie de ceva,,mentionez ca era murdara dar nu era bauta,,la care ea a raspuns ca ai este foame ,i-am dat mancare si 200 de ron ,au servit-o in spatele restaurantului cu mancare gratis ca pana la urma sa aud ca aceasta femeie a fost profesoara suplinitoare de istorie la o scoala din judet si ia fost luata garsoniera in care statea, era de stat ,de pe vremea lui Ceausescu.......asta e romania noastra......

Intr-o alta ordine de idei..cazul de mai sus este aproape identic ,am vorbit de 10 minute cu d-l Csabi si are o situatie aproape similara ,doar ca el este barbat , nu e pensionar si suporta cat de cat situatia,o duce foarte greu si sunt deacord din plin sa-l ajut cu ce-am promis......Apelez la colegii de forum sa nu-si uite promisiunile.... ITP nu are,de asigurare sa nu mai vorbim singurii bani care i-a mai avut a platit ceva lemne si curentul.Sa nu uitam de unde am plecat si cine suntem astazi! adresa lui este KOVACS LASZLO str.CRISAN nr 39 loc.CLUJ jud CLUJ NAPOCA eu va multumesc DanOpel


Ultima modificare facuta de dan.opel la Joi 11 Mar, 2010 8:13 pm
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
nu ar trebui utata nici distributia de schimbat daca motorul nu are un istoric cunoscut.
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Radovan_eu a scris:nu ar trebui utata nici distributia de schimbat daca motorul nu are un istoric cunoscut.

am sa verific personal montajul distibutiei ,normal ca se pune noua,si va promit sa vin cu poze de la inceput pana la sfarsit OKA colegii?
  • BH07PKD

  • Mesaje scrise: 739
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Radovan_eu a scris:nu ar trebui utata nici distributia de schimbat daca motorul nu are un istoric cunoscut.

Corect,
din partea mea o sa aiba si distributia gratuita,pe langa schimbul de ulei.
Sper, sa-l putem ajuta pe colegul nostru.
Ps.un mecanic mai ieftin sa gasiti in Cluj.


Ultima modificare facuta de BH07PKD la Joi 11 Mar, 2010 8:27 pm, modificat de 2 ori in total
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bun, zis si facut. Dupa parerea mea @dan.opel@ om extraordinar. Pana la urma in ce cont depunem banii pentru ca vad ca domnul @trafficante a spus sa se stearga contul IBAN. Acuma noi ce sa facem? Unde punem? Facem ca la intalniri ca sa stim ce punem. Daca nu e o idee buna nu bagati in seama.Smile
Incep o LISTA DE DONATII:
1.Gogo_y17dt - 10 ron(mai mult nu pot)
2.Radovan_eu - 10 ron(dupa PM)
3......


Ultima modificare facuta de gogo_y17dt la Joi 11 Mar, 2010 8:32 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR