Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pentru mine e "prea tare"..am zis...fiecare trage concluziile lui...vad ca mai tare te superi pe mine decat pe cel care ti-a tras teapa...m-au uitat si eu cu atentie la ambele seturi de poze, alea de vanzare si alea de aici, cel putin jenant zic eu ...E foarte bine ca @sisif1986 isi va reface imaginea pt ca-ti va returna tie banii...insa asta e valabil pentru tine...nu inseamna ca este valabil pentru toata lumea doar ca ti-a returnat tie banii si asa zici tu...ca el isi va reface imaginea...Oricum, ma bucur ca ai rezolvat...
Skip ads

  • Allexander

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Sustin initiativa lui valeriu_48.
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Problema mea este pe cale de a se rezolva, asadar asa cum am promis...

sisif1986 a scris:am luat alea de la posta .....


RECOMAND userul sisif1986 ca persoana de incredere si corecta care a acceptat returul unei piese care nu-mi "satisfacea" stardardul meu de calitate

O zi excelenta tuturor!
  • valeriu_48

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y 17 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.Au trecut sapte zile de la atentionarea lui@mariusandra si nu s-a primit niciun fel de raspuns. Rog moderatori sa treaca la sanctionarea acestui individ. Multumesc
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
usurel!
Sanctionarea in clubopel presupune suspendarea iar odata cu ea, logic, lipsa lui de pe forum, asadar sansele ca prejudiciul sa fie recuperat fiind undeva spre zero. Am mai spus si o mai spun, nu dorim moartea pacatosului ci indreptarea lui. Sansele de a recupera ceva cresc cu cat cel care a tras tzeapa este mai aproape.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
uskt2005 a scris:Problema mea este pe cale de a se rezolva, asadar asa cum am promis...

sisif1986 a scris:am luat alea de la posta .....


RECOMAND userul sisif1986 ca persoana de incredere si corecta care a acceptat returul unei piese care nu-mi "satisfacea" stardardul meu de calitate

O zi excelenta tuturor!


Asteptam o confirmare din partea ta cum ca ti-ai primit banii inapoi.
  • valeriu_48

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y 17 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Cu ce ma incalzeste,trebue sa inteleaga ca pe viitor, daca va mai prinde postari pe forum ce a ce nu-mi mai doresc,moderatori trbue sa ia o hotarire
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Bunicu a scris:
uskt2005 a scris:Problema mea este pe cale de a se rezolva, asadar asa cum am promis...

sisif1986 a scris:am luat alea de la posta .....


RECOMAND userul sisif1986 ca persoana de incredere si corecta care a acceptat returul unei piese care nu-mi "satisfacea" stardardul meu de calitate

O zi excelenta tuturor!


Asteptam o confirmare din partea ta cum ca ti-ai primit banii inapoi.


Azi a venit postasul cu banii, deci din punctul meu de vedere problema este rezolvata.
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
perfect. felicitari amandurora pentru faptul ca ati reusit sa rezolvati problema si ca nu a fost nevoie sa va vindeti ieftin cinstea.
In aceasta situatie, propun neinceperea urmaririi penale.
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,295
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca ati rezolvat problema pe cale amiabila.

Dar din punctul meu de vedere, faptul ca a incercat sa vanda SI a si trimis niste gunoaie, nu altceva, tot merita o pedeapsa si patata imaginea.
Iar pentru faza asta "eu incerc si daca prostul musca, m-am scos. Daca nu, nu.", vanzatorul primeste ban 2 luni.

Sa invete minte si el, si altii ca el, ca chiar daca vinzi produse uzate, second hand, pe net (cel putin pe CO), exista niste limite de bun simt pe care nu trebuie sa le incalci:
- gunoaiele merg la gunoieri, nu pe internet
- transparenta totala in ce priveste calitatea produsului - chiar daca e SH sau defect, cumparatorul trebuie sa stie clar treaba asa
- ambalajul trebuie sa fie corespunzator
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
eu zica primul care este de vina este vanzatorul, el stie ce vinde ca doar are obiectul in mana si daca nu prezinta defectele cumparatorului atunci e primul pas pe care il face spre inselaciune sau teapa...
cumparatorii ar trebui sa ceara cat mai multe poze ale obiectului desi si aici este cu cantec ca daca ne uitam la poza de pe site unde era vandut produsul prima era foarte neclara si deci daca vanzatorul nu stie sa faca o poza cum trebuie sau o face asa intentionat ca maram nu are aparat atunci tot teapa este...
cat despre tepe pe ClubOpel propun ca la prima abatere sa fie ban 2 luni apoi la doua exclus direct din comunitate si blocate IP-urile sau ce se mai poate ca sa nu isi faca alt cont. Astfel de oameni nu au ce cauta intre noi, aceia cu Opel Heart si care formam o adevarata familie asa cum se vede si la intrunirile nationale. Respecte
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Cine il cunoaste pe individul acesta:xxxxxxxxxxxxxAdrian, str. xxxxx Ionescu,nr.xx7, scara 3,ap.xxxx2, sector 3, Bucuresti?
Acesta este fb lui: http://www.facebook.com/xxx...xxxxxxxx...Vedeti ca are mai multe poze.Nu stiu care este el.

Datele personale au fost editate. Mai intai trebuie sa ne spui care-i treaba cu el, nu te apuci sa pui nume si adresa completa pe net de capul tau, asta este interzis prin lege iar el te poate da in judecata oricand. Nu transformam clubopel.com in esafodaj ca asa vrea unul sau altul.

Asadar, ce a facut? (ce ti-a facut tie)

Skip ads

  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Am vrut sa cumpar un samsung galaxy s1 de la el, iar in colet am gasit un nokia model fff vechi si o crema de picioare. Nu stiu daca individul acesta este si pe clubopel, eu l-am gasit pe mercador. Ar fi bine ca lumea sa stie ce fel de om este.
Oricum daca nu rezolva azi, respectiv sa imi puna banii pe card,o sa fac o plangere penala impotriva lui. Am zis ca poate cineva il cunoste si il covinge sa rezolvam problema pe cale amiabila.
Acum se pot pune datele personale?
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
intai cred ca trebuie sa faci reclamatia pe mercador...
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Negreanu a scris:Acum se pot pune datele personale?


NU. asta o rezolvi cu Mercador sau cu politia. Topicul nostru are alt nume, se refera strict la comunitatea noastra. Discutia despre acest personaj se incheie aici.
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Nu mi se pare normal deoarece aceasta persoana ar putea sa fie si pe clubopel, sau chiar sa insele altii membrii ai acestui club.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Negreanu atata timp cat tu ai cumparat ceva de pe alt site care nu are nici cea mai mica legatura cu ClubOpel eu consider ca problema ta personala o rezolvi cu el sau cu site-ul de unde ai cumparat.
Aici se discuta de problemele avute cu colegi de pe ClubOpel care au vandut sau cumparat produse prin intermediul sectiunii de Publicitate sau intelegere amiabila privata.
Asa toti avem cel putin un produs cumparat de pe Ocazii sau Tocmai sau alte site-uri de acest gen si de care nu am fost multumit sau mai stiu eu ce. Iti inteleg supararea dar rezolvarea nu o vei gasi aici...
Spor si bafata in a-ti recupera investitia. Respecte
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu, nu si nu... nu incerca sa mergi pe cale amiabila. Depune o plangere ca doar ai datele lui.
Tocmai din cauza ca suntem inselati/furati si acceptam "impacarea" avem atatia mizerabili dinastia.

Dupa parerea mea retragerea plangerii in cazul infractiunilor ar trebui sa dispara.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Exact acum 30 de minute mi s-a furat din parcarea de la real oglinda de pe partea pasagerului.
Daca "beneficiarul" este membru al clubului ii doresc sa i se usuce mana cu care a luat acea oglinda. Nu cred ca se potriveste pe vreun alt model...

Stiu ca nu e teapa dqr eu ma simt jefuit.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
...si daca ti-a luat-o cu piciorul? Smile

Da colegule, nu numai ca te simti jefuit dar chiar esti. Smile
....si mereu v-am zis, mai, nu va mai duceti la Real...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR