Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Domnilor multumim de interes. Iata aici pentru toti fumatorii. Rabdare la citit. Eu asta fac acum, chiar sunt curios daca are si happy end
http://www.scribd.com/doc/49762/Allen
Skip ads

  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
eu nu am fumat niciodata tigarete dar acum fumez pipa si cigar-uri , e ca si cum ai bea un vin bun, deci, amatorilor care se lasa de tigara si vor sa se minta in continuare sau sa faca o pasiune cu adevarat, recomand pipa, deoarece este mai putin nociva datorita procesarii tutunului si a metodei de a fuma care genereaza prin ardere mai putine substante nocive.1pipa=8 tigari
Recomand cu caldura Clubul Roman de Pipa www.pipaclub.ro eu sunt vicepresedinte si va spun din experienta ca pe langa relaxare mai te alegi si cu prieteni adevarati, recomand din suflet.


Ultima modificare facuta de toma_marius la Sam 11 Apr, 2009 10:29 pm
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
eu nu am fumat niciodata tigarete dar acum fumez pipa si cigar-uri , e ca si cum ai bea un vin bun, deci, amatorilor care se lasa de tigara si vor sa se minta in continuare sau sa faca o pasiune cu adevarat, recomand pipa, deoarece este mai putin nociva datorita procesarii tutunului si a metodei de a fuma care genereaza prin ardere mai putine substante nocive.1pipa=8 tigari
Recomand cu caldura Clubul Roman de Pipa www.pipaclub.ro,eu sunt vicepresedinte si va spun din experienta ca pe langa relaxare mai te alegi si cu prieteni adevarati, recomand din suflet.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Doamne fereste! @toma_marius se pare ca inca nu ai citit ce am indicat eu si alti colegi inaintea mea. Cred ca o sa ai alta parere dupa aceea. Serios, facem teoria negatiei dar suntem de fapt niste frustrati, toti fumatorii in masa. Ar trebui sa ne plangem de mila. De fapt, fiecare decide singur daca sa se lase sau nu. Virtutea acolo se vede. Eu am mai citit si alte carti de profil si tematica este cam aceeasi. Asta mi se pare tare, deoarece vine din "sistem" dupa 33 de ani de fumat si este foarte credibil. Ataca punctele pe care toti fumatorii le stiu dar nu au curajul sa le aplice.


PS Scuze, nu vreau sa te supar, dar aici incercam sa ne lasam de fumat, iar tu vrei sa ne maresti doza? Very Happy
Skip ads

  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cel mai simplu....

http://chisinau.ch/forum/20-1321-1

Se pare ca functioneaza...
  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
si eu m-am lasat de fumat... ieri. sunt hotarat nu mai fumez.
  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
un calcul simplu.....pt cei care fumeaza 2 pachete de tigari pe zi si nu numai!
2*5*30zile=300 lei pe luna care ii arzi.....cand poate ii bagai in opel sau in o rata la un necesar in casa, ca doar tot ii arzi fara nici un folos!
Bafta!
Pretul pachetului e unul mediu!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,548
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
multumim de link..e f bun..eu m-am lasat de o saptamana...dar oricum o sa citesc cartea:)
Skip ads

  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
petrecila a scris:Doamne fereste! @toma_marius se pare ca inca nu ai citit ce am indicat eu si alti colegi inaintea mea. Cred ca o sa ai alta parere dupa aceea. Serios, facem teoria negatiei dar suntem de fapt niste frustrati, toti fumatorii in masa. Ar trebui sa ne plangem de mila. De fapt, fiecare decide singur daca sa se lase sau nu. Virtutea acolo se vede. Eu am mai citit si alte carti de profil si tematica este cam aceeasi. Asta mi se pare tare, deoarece vine din "sistem" dupa 33 de ani de fumat si este foarte credibil. Ataca punctele pe care toti fumatorii le stiu dar nu au curajul sa le aplice.


PS Scuze, nu vreau sa te supar, dar aici incercam sa ne lasam de fumat, iar tu vrei sa ne maresti doza? Very Happy


nu ma superi deloc , dar tinind cont ca suma viciilor e intotdeauna constanta si daca multi se omoara cu zile , de ce sa nu o faca cu clasa?, si eu sustin ca cel mai bine este sa nu o faci deloc , dar daca tot o faci ...... ideea este lasati-va de fumat deodata , nu va amagiti dar daca nu puteti mai sunt si alte solutii mai simpatice
  • macheta

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am implinit in aprilie 5 ani de cand m-am lasat de tigari.Cel mai rau a fost dupa cateva luni cand am inceput sa visez noaptea ca fumez,era teribil.Acum ma deranjaza cand fumeaza cineva langa mine,iar in restaurante pt. fumatori nu rezist decat cateva minute.Singurul efect secundar este ca m-am ingrasat vreo 15 kg.
Curaj tuturor!
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Buna ziua!ma intitulez octav13 si de pe data de 13.04.2009 nu mai am pus tigara in gura! Very Happy
data nu are a face cu userul...asa s-a nimerit,mi-am propus sa nu mai fumez si GATA!
nu am side-effects,nu mananc mai mult decat de obicei si nu simt nevoia sa "rontai" ceva,dar simt o mica nevoie sa fumez!
stiu ca nu a trecut decat 11 zile insa nu mai vreau sa fumez vreodata!
in ultimul timp(4-5 luni)fumam numai 4-5 tigari zilnic, inainte de acesta fumam cam un pachet la zi.
sper sa ma tina!
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
petrecila a scris:Domnilor multumim de interes. Iata aici pentru toti fumatorii. Rabdare la citit. Eu asta fac acum, chiar sunt curios daca are si happy end
http://www.scribd.com/doc/49762/Allen


Luasem decizia de a ma lasa de fumat de la 1 aprilie. Pana sa citesc cartea reusisem sa reduc numarul tigarilor de la 20-30 pe zi la 2-5 tigari pe zi.
Am citit cartea in 2 zile, astfel ca azi fac o saptamana de cand nu am mai tras vreun fum de tigara. Cool
Inca mai poftesc totusi Crying or Very sad
Skip ads

  • yesyesyesyo@yahoo.com

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Dupa ce am fumat 11 ani, nu mai fumez cam de o luna jumate. Am 27 de ani.
Ce mi se pare ciudat e ca DUPA ce m-am lasat, cam de o saptamana, am inceput sa am dificultati de respiratie. Imi simt plamanii incarcati si tusesc incercand sa-i golesc.. fara spor. A mai patit cineva asta DUPA ce s-a lasat?
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Si eu m-am lasat de 10 zile. LA mine e a 3-a oara cand ma las, si sper sa fie ultima.
  • clopotivaa

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am incercat sa ma las si nu am reusit
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ehehe!deja am 2 luni si 2 saptamani decand nu mai fumez!
ma simt mult mai bine,respir mai usor,fac sport fara sa obosesc(joc fotbal si 3 ore),merg pe bicicleta.....problema e ca beau cam mult,pentru ca nu mai exista nicotina care sa te ameteasca Laughing Embarassed
@yesy....si eu mai tusesc, de fapt e mai mult o icneala decat o tuse,dar mi se intampla din ce in ce mai rar.
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mai,mai nenea octav ai facut deja 2 luni? Smile
sa imi zici cand faci un an.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Corsafuhrer a scris:
petrecila a scris:Domnilor multumim de interes. Iata aici pentru toti fumatorii. Rabdare la citit. Eu asta fac acum, chiar sunt curios daca are si happy end
http://www.scribd.com/doc/49762/Allen


Luasem decizia de a ma lasa de fumat de la 1 aprilie. Pana sa citesc cartea reusisem sa reduc numarul tigarilor de la 20-30 pe zi la 2-5 tigari pe zi.
Am citit cartea in 2 zile, astfel ca azi fac o saptamana de cand nu am mai tras vreun fum de tigara. Cool
Inca mai poftesc totusi Crying or Very sad


Inca rezist ero(t)ic. Cred ca am reusit sa scap de ele, daca nu m-o pune necuratu' sa trag vreuna. Rolling Eyes
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Maine se implinesc 2 zile de cand m-am lasat de fumat.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
yesyesyesyo@yahoo.com a scris:Dupa ce am fumat 11 ani, nu mai fumez cam de o luna jumate. Am 27 de ani.
Ce mi se pare ciudat e ca DUPA ce m-am lasat, cam de o saptamana, am inceput sa am dificultati de respiratie. Imi simt plamanii incarcati si tusesc incercand sa-i golesc.. fara spor. A mai patit cineva asta DUPA ce s-a lasat?


e normal, acum se curata plamanii, au ei functia de autocuratare, de eliminare a zgurei depuse...dupa aia o sa te simti mult mai bine
faza asta trece mult mai repede daca bagi efort fizic, anaerob, ceva exercitii cardio (ex jucat fotbal, urcat pe munte, bicicleta)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR