Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • negrea ionut

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1996 1.6 16v EXEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
am un opel vectra b si as schimba oglinda stanga pt ca e sparta....ce pasi trebuie sa urmez..mentionez ca e electrica si du dezaburire.multumesc
Skip ads

  • alecsx6

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Vreau sa schimb si eu oglinda dreapta (doar sticla) la un vectra c, cu reglaj electric si incalzire. Ma puteti ajuta cu niste pasi?
  • becks19

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2013

  • Mesaj Privat
buna seara...sunt nou pe acest forum si as avea nevoie de o informatie, mi-am cumparat recent un opel astra G CC si vechiul proprietar mi-a spus ca are oglinzi electrice, am fost la electrician mi-a spus ca nu merg oglinzile si sa cumpar comutator, am cumparat am mers din nou si a desfacut oglinzile si mi-a spus ca o oglinzile au sistem mecanic si mi-a spus sa cumpar oglinzi electrice. Cablajul imi e tras, comutatorul e instalat practic imi trebuie doar mecanismul electric, intrebarea mea este daca gasesc separat mecanismul?
Din cate am inteles se poate inlocui sistemul mecanic cu mecanismul electric, am inteles bine?
  • eugenf

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Poate te ajuta :
http://www.youtube.com/watch?v=_nRZjsd5K9U
Skip ads

  • Liliana lung

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Salut , am si eu nevoie de putin ajutor, oglinda mea a devenit maro, se poate repara cumva sau trebuie inlocuita ?


ms
  • Ailenii Aleco

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Dragi colegi daca stie careva cum se schimba doar partea de sticla, care sta pe suportul de plastic, cu tot cu suportul de plastic .Am dat in lateral maxim sticla de la oglinda si am vazut ca este prinsa cu 2 cabluri de reglaj plus unca ceva.Cum se demonteaza cele 2 cabluri fara sa le rup?oglinda este manuala! Va multumesc! Sunt multe postari dar nimeni nu explica cum demontezi sticla fara sa rupi cablurile. Partile exterioare ale oglizii sunt demontate. Nu vreau sa o demontez de pe usa !
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR