Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
cand erau ei la pamant noi eram in aer.... Sad
2 clase... pe ce scara de masura... Rolling Eyes
mai sunt meciuri... dar in UEFA.

si dupa cum va spuneam si mai pe la inceput:
botosu a scris:mai baieti....
eu sunt nascut si crescut in .... GHENCEA,
da' din cate stiu eu, cu o floare nu se face primavara. Cool


Concluzia mea:
astia sunt oamenii, cu astia defilam.
Skip ads

  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Nu poti cu mediocritati (cum e Olaroiu) si cu oameni crescuti la umbra "cooperativei" (cum e MM) sa stai la masa celor mari...Stelei i-a lipsit exact ceea ce adusese Zenga:mentalitate de invingator, lipsa de "respect" pt. orice adversar care are tot 2 picioare, tot 2 plamani si o singura inima...
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Lui Gigi i s-a indeplinit jumatate de vis de acum 5-6 ani, acela de a juca Steaua cu Real Madrid ( cealalta jumatate de vis era sa-i invinga la Bucuresti). Zenga intradevar formase o echipa la Steaua si o mentalitate de invingator. Acum cu Olaroiu e jale; vorba unui vecin, mos de 70 si ceva de ani " e vointa da nu-i putintza". Jumatate din lotul actual al Stelei nu are forta de a juca in Champion League; Paraschiv abia s-a vazut aseara pe teren la fel si Bostina, Banel- Jardel e umbra celui din sezonul trecut, Carlos e imprevizibil uneori scoate niste mingi imposibile si alte ori gafeaza ca in curtea scolii;Goian -care avea rolul de al tine pe Van Nisterlooy, l-a pierdut pe teren.Cu Dica, Badea, si inca vreo 2-3 care mai joaca cat de cat nu poti emite pretenti. Zicea cineva de "daruirea cu care au jucat"; nu stiu care "daruire" Sad ca eu n-am vazut-o (eu m-am uitat pe PROTV, poate s-a vazut pe alt canal altceva Smile ) Ar trebui sa le fie rusine ca ii croseta Roberto Carlos toata aparatea lui Oli; Steaua aseara s-a facut de ras.Parerea mea e ca atunci cand ceri 100 de dolari pe bilet, trebuie sa oferi spectacol, si atunci cand dai 100 de dolari pe bilet ai pretentii. Rusine sa le fie!
Forta Rapid!
  • VectraDriver

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 1.6 16V 101 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2006

  • Mesaj Privat
doru_a a scris:Lui Gigi i s-a indeplinit jumatate de vis de acum 5-6 ani, acela de a juca Steaua cu Real Madrid ( cealalta jumatate de vis era sa-i invinga la Bucuresti). Zenga intradevar formase o echipa la Steaua si o mentalitate de invingator. Acum cu Olaroiu e jale; vorba unui vecin, mos de 70 si ceva de ani " e vointa da nu-i putintza". Jumatate din lotul actual al Stelei nu are forta de a juca in Champion League; Paraschiv abia s-a vazut aseara pe teren la fel si Bostina, Banel- Jardel e umbra celui din sezonul trecut, Carlos e imprevizibil uneori scoate niste mingi imposibile si alte ori gafeaza ca in curtea scolii;Goian -care avea rolul de al tine pe Van Nisterlooy, l-a pierdut pe teren.Cu Dica, Badea, si inca vreo 2-3 care mai joaca cat de cat nu poti emite pretenti. Zicea cineva de "daruirea cu care au jucat"; nu stiu care "daruire" Sad ca eu n-am vazut-o (eu m-am uitat pe PROTV, poate s-a vazut pe alt canal altceva Smile ) Ar trebui sa le fie rusine ca ii croseta Roberto Carlos toata aparatea lui Oli; Steaua aseara s-a facut de ras.Parerea mea e ca atunci cand ceri 100 de dolari pe bilet, trebuie sa oferi spectacol, si atunci cand dai 100 de dolari pe bilet ai pretentii. Rusine sa le fie!
Forta Rapid!


De ce s-a facut de rusine? Realu a fost si e peste noi orican si la orice ora..nu ne putem compara cu ei...Ganditi'va la bugetu lor Wink 1 jucator de al realului face cat tot clubu Laughing
Skip ads

  • NT-26-LEX

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2004 z10Xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
FORTA RAPID!!!
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Galacticii au avut forme caracteristice rachetelor balistice precis lansate de F16 ce spulbera si fac vraiste tinuturile mioritice Twisted Evil
Hai rapid! Cool
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Cand e meciu vostru cu PSG Confused maine Confused... sa vedeti cata forta peste ochi va luati si voi Very Happy
  • NT-26-LEX

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2004 z10Xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
botosu a scris:Cand e meciu vostru cu PSG Confused maine Confused... sa vedeti cata forta peste ochi va luati si voi Very Happy

macar noi nu am vorbit asa despre steaua.


Ultima modificare facuta de NT-26-LEX la Joi 19 Oct, 2006 3:47 pm
  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Va mai aduceti aminte care era punctul forte al Stelei de acum 15-20 ani atunci cand avea rezultate foarte bune in Europa?
Jocul de pase.
Ati vazut aseara cum juca Realul? Preluare-pasa , preluare -pasa , preluare -pasa.....
Atunci cand incerci sa te dai mare prin driblinguri exagerate , uitand sa mai pasezi , rezultatul este ca pierzi mingea . De ce sa ne mai miram ca se ajunge asa de greu in careul advers , si ca adversarii deja s-au repliat in aparare ?
Nu vreau sa-i iau apararea lui Carlos , dar se uita un lucru si anume ca si portarii pot gresi . Atunci cand un atacant lufteaza penibil , cade ca o molusca cand stranuta cinava langa el si cerseste un penalti sau uita sa-si apropie macaroanele si-i trece mingea printre ele , aceste greseli sunt trecute foarte usor cu vederea de public . Din pacate o greseala cat de mica a portarului este taxata deseori cu un gol . Se para ca portarul este condamnat sa nu greseasca niciodata . Hai sa ne imaginam ca nici ceilalti jucatori nu au voie sa greseasca ..... Ce ar iesi ? O echipa invincibila . Nu exista asa ceva ! Nu exista jucator care sa nu greseasca . Totul este sa-ti ajuti coechipierul sa nu ajunga in situatia de gresi .
Sigurul lucru care i s-ar putea imputa lui Carlos aseara a fost la golul patru cand nu a reusit sa se retraga suficient de repede atunci cand Goian s-a repliat . Carlos iesise sa-l blocheze pe Nistelroy care scapase din marcajul lui Goian . Din pacate , din dorinta de a repara greseala lui Goian , a iesit prea mult din poarta....si s-a vazut clasa lui Nistelroy .
Stiu ce inseamna sa fii portar , la randul meu am fost portar destui ani si la handbal , si la fotbal . Este un post ingrat care te solicita psihic infinit mai mult ca celelalte . Pentru ca stii ca in spatele tau nu mai ai coechipieri , doar poarta .
Scuzati-mi postul mai lung ca de obicei , dar nu obisnuiesc sa postez decat atunci cand am ceva de zis .
Un coleg de-al meu , stelist inrait , si optimist icurabil , spunea glumind ca daca Steaua nu lua cele patru goluri , ramanea invingatoare cu 1-0 . E si asta un punct de vedere .
Murphy spunea ca un pesimist este un optimist bine informat !
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
"codrin" mi-a placut postul tau si iti dau dreptate, parca Realul avea 5 jucatori in plus pe teren ( mama care e afoana de fotbal zicea ca parca cei in tricouri albe sunt mai multi pe teren Very Happy )."VectraDriver" te intrebi de ce s-au facut de rusine? Pai eu zic ca daca sti ca esti mai slab , iti cunosti lungul nasului si nu vii cu declaratii inainte de meci cum ca batem , facem , dregem... Lasa mai inai rezultatul sa vorbeasca si apoi sa fi falos (mandru) ca altfel pari penibil. De bun simt mi s-a parut declaratia lui Gigi Becali dupa meci "Am suportat cea mai mare ruºine de cînd sînt în fotbal. Mi-e ruºine de toþi". Liga Campionilor e prea mare pentru Steaua.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
botosu a scris:Cand e meciu vostru cu PSG Confused maine Confused... sa vedeti cata forta peste ochi va luati si voi Very Happy

Nu a fost rau meciul , pacat ca n-a reusit Rapidul sa inscrie! Dar nu stiu ce s-a intamplat la Galati, fac siderurgisti otel din ce in ce mai bun Laughing .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR