Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • criung

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut am venit de la rar ffff dezamagit am o frontera 2003( f bine intretinuta ) m-am dus sa fac autentificare sa verifice serii motor si sasiu , bun au gasit serie sasiu in regula ,la motor nu se mai vede seria din cauza ruginei pt ca nu au reusit sa o citeasca nu mi-au dat certificatul de autenticitate si nu o pot inmatricula .foarte frumos nu? inginerul x a zis sa ma duc la proprietar sa mi faca o declaratie ca asa a luat masina si ca nu a facut modificari schimb motor bla bla bla Va rog sa-mi spuneti daca stiti unde se afla seria de motor mie personal mi se pare dubios sa nu se mai vada seria din cate stiu este pansonata stim si noi ce inseamna 1 panson va multunesc
Skip ads

  • i_o_n

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
si eu am avut aceeasi problema la motor. aceste motoare sunt cunoscute ca in timp li se CORODEAZA seria motor dar eu am avut un pic de noroc se mai zarea un pic din finalul seriei am dat niste banicusori si au trecut-o in carte la rubrica serie motor: fara serie. asa ca pot schimba motorul fara probleme. seria se afla pe partea stinga a masini pe undeva deasupra basculei inferioare sub un cauciuc , este un loc greu accesibil dar aia la rar au camere si o pot gasii foarte usor. sa nu incerci sa o bati tu ( cred ca poti doar daca dai motorul jos de pe masina ) sar putea sa ai mai multe probleme.
  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Conform legii motorul e piesa de schimb. Unde nu se vede seria RAR trebuie sa treaca "Serie fara". Asa am la Porsche si e din 97 inamtriculata masina cu RAR facut in Sibiu. La Tg Mures la fel se trece "serie fara". Deci s-a......c.. ala de la RAR pe el si probabil ca sigur vroia un "impuls" Very Happy
  • criung

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
va multumesc dar visavis de spaga nu se pune prb am incercat numai ca am picat pe o tura nasoala stiu ca e piesa de schimb dar trebuia sa faca fostul propietar o declaratie ca nu a schimbat nimic la motor bla bla bla si nu e in tara si mai dureaza putin pano o rezolv va tin la curent cand termin salutari
Skip ads

  • criung

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
gata cu succes am rezolvato bine cu interventii salutari
  • pascani

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2012

  • Mesaj Privat
cum ai rezolvat te rog spune si mie
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Eu nu inteleg ce fac atata problema pentru o serie de pe motor atata timp cat motoru e piesa de schimb...
De rezolvat se rezolva ca in Romania...
  • andi_cimpean

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@Andrei_vl, o fi motorul piesã de schimb dar el, în continuare se omologheazã.
  • flavicx

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Si eu am avut aceeasi problema. S-a rezolvat cu declaratia (la notar) a vechiului proprietar. In carte apare acum mentiunea ca seria nu poate fi pansonata. Tousi dupa ce am rezolvat mi-am dat seama ca motorul era murdar iar cei de la RAR nu au vrut sa curete locul respectiv. Acum se vede seria dupa ce am curatat.
  • hakerul

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
unde se afla seria de la sasiu la un frontera sport?in afara de tablita de la motor
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
pe sasiu, pe partea dreapta, se vede prin pasajul de la roata spate, sau poate sa fie si mai in fata putin....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR