Parola noua?

Opel Astra G - Hatchback - 2.0DTI 74kw/101CP
Masina a fost adusa de o ruda in 2006 din Germania, dupa care a fost vanduta mie Very Happy
Masina o am de aprox. 2 ani, a fost folosita relativ putin, in sensul ca, 25km zilnic (acasa-servici-facultate) + mici escapade in concediu. Masina este bine intretinuta, schimburile facute la timp si cu piese/consumabile bune (veti vedea si mai jos). Spalata, parfumata, cu mici modificari exterioare si interioare, de bun gust zic eu!
Se vinde pt simplul fapt ca-mi doresc, tot un astra, dar Bertone. Cool
Masina se poate vedea in IASI.

Dotarile masinii:
-Astra G - Editie 2000
-Motor: Y20DTH 74kw/101CP - Distributie lant!
-An: 2000 Euro: 3
-Km: 197.xxx (consider a fi reali)
-Geamuri electrice
-Oglinzi electrice incalzite
-Aer Conditionat manual (schimbat freon in 07/2011)
-4 Airbag-uri (2 fata + 2 laterale scaun)
-Volan piele reglabil inaltime + adancime
-Comenzi pe volan
-Radio CD-player orginal cu sonorizare originala Bosè
-Interior piele neagra (foarte intretinuta)
-Incalzire in scaune
-Computer bord (6 functii)
-Car-kit Siemens (l-am dat jos, dar il pot reinstala)
-Jante Originale GM pe 15" + Rezerva tabla tot pe 15"

Piese schimbate + modificari aduse la ea:
Schimburi efectuate in 2010 (182.xxx km)
-Consumabile: Ulei Castrol 10W40 + filtru ulei, filtre Mann + combustibil

Schimburi efectuate in 2011 (184.xxx km)
-Kit ambreiaj LUK: placa+disc+rulment
-Cablul timonerie (odata cu ambreiajul)
-Curatat galerie admisie + EGR + Electrovalve
-Bujii Bosch
-Rulment roata fata (FEBI)
-Triple stock vopsite fumurii
-Faruri Angel-Eyes cu lupa
-Xenon Humrüst 6000k
-Bara spate - model Rieger (o mai am si pe cea Stock)
-Ceasuri plasma + schimbat leduri bord
-Geamuri foliate luneta+spate+fata (atasez poza cu omologare)

Schimburi efectuate in 2012 (194.xxx km)
-Amortizoare Monroe: fata + spate
-Discuri frana BREMBO: fata + spate
-Placute frana TRW: fata + spate
-Consumabile: Ulei Castrol 10W40 + filtru ulei, filtre Mann + combustibil
-Pompa apa
-Bara fata - model Bertone
-Grila radiator fara sigla Opel

Masina fiind SH se vinde cu bune, dar si cu rele:
** Parbriz fisurat (am scapat stergatorul peste parbriz intr-o zi friguroasa), dar nu necesita schimbare pt ca nu se observa Smile
** Necesita schimbata o bieleta antiruliu + un tampon motor
** Dupa ce am schimbat pompa apa, din cauza antigelului care s-a scurs a inceput sa scartaie Rola intinzatoare si face un sunet enervant.

** se negociaza din pret, dar am intentie sa le si schimb.

Cam asta este masina, dupa cum am zis, cu bune si cu rele. Nu are defecte ascunse. Nu sunt SAMSAR, rog si ofer seriozitate!
PS. Carcotasii care n-au altceva nimic de facut, rog sa-si vada de treaba in alta parte.

PRET: 4100€ pretul este negociabil
Contact: 0756 594 532 si Ym! alex.mazareanu (de preferat seara dupa orele 19:30)
Din cauza serviciului, nu am posibilitate de-a raspunde la tel in cursul zilei, dar puteti trimite un mesaj si va sun in max 2h.

imi plac enorm de mult lampile spate (stopurile, stripele cum le numiti voi) cu ce sunt facute?
Imi plac fetele de usi cu gri la maner si boxa, cum sunt facute?

Asta daca nu deranjeaza intrebarea
# banomix - ce vezi este 'home made' Very Happy triplele sunt vopsite fumuriu si apoi lacuite (nu am avut probleme cu polititia). Legat de manere, aici nu prea mi'a iesit cum am vrut, dar procedura e: smirghel fin, primer plastic, vopsea si lac:)
arata super. Multumesc pentru ca mi-ai spus. Mult succes la vanzare, sper sa-si gaseasca un stapan la fel de atent ca tine
Mersi fain Banomix Very Happy
Astazi 22/05 implineste 198.000Km Cool

Pretul este negociabil! Very Happy
Schimbat rola intinzatoare, iar motorul toarce din nou perfect Very Happy
ITP efectuat astazi - valabil 25/05/2014 Razz
.
.
.
PRET nou: 3950 € neg.
Valabil Smile 3900 EUR pret negociabil

Amortizoare cu flanse si rulment fata+spate NOI
Kit Ambreiaj skimbat acuma 12.000km
Discuri frana BREMBO - NOI
Placute frana TRW - NOI
Pompa apa + rola intinzatoare - NOI

Masina intretinuta!
Accept si schimburi cu bertone 1.8 - 125CP, cu +/- diferenta Very Happy
Salut.
Am vazut-o in trafic si chiar am intors capul dupa ea. Arata foarte bine si felicitari pentru investitiile facute.
Acum intrebarile:
- cat consuma in oras vara/iarna ? ( cam 20-30 km fac si eu pe zi)
- ce indica computerul de bord? care-s functiile?
- si daca plansa aia de lemn sau imitatie din bord se poate schimba.

p.s. momentan detin un Focus din 2001 si imi vine sa-i dau foc Smile. Am avut o Vectra B pe benzina si in afara de consum am fost foarte multumit de ea.
Salut Tudor Smile
Mersi de aprecieri. Acuma ca o am la vanzare, parca n-as mai vinde-o...nu pot s-o dau pe timerce...desi mi'ar place foarte mult un Bertone!
Legat de intrebarile tale, consumul e mic la ea, in oras ia 7% mers normal, 8% mers intepat (consum facut babeste), iar extraurban 4.5% - 5%. Vara trecuta facusem 1010km din Iasi-Sovata-Sibiu-Sighisoara si inapoi, cu 48lt. Consumul e grozav la ea Very Happy
Legat de BC arata consumul instant, consumul mediu, cati Km mai parcurgi cu ce ai in rezervor, cronometru, viteza medie, si cati litri de combustibil ai consumat. Pe langa astea, te atenzioneaza daca se arde vreun bec de pozitie, daca mai ai apa in vasul de spalare, in vasul de racire, etc.
Imitatia aia de mahon o vopsesti ori iti iei alta consola, nu stiu daca se da jos, mie unu imi place...decat negru tot bordul Smile
Eu am o problema cu lemnul sau imitatiile de lemn intr-o masina, dar asta e problema mea Smile. Dupa o analiza amanuntita a pietei si a banilor din buzunar cu siguranta voi alege o Astra G si cred ca intr-o luna cel mult ( si aici iau o marja de eroare f. mare) o sa am banii, daca nu o vinzi pana atunci sau daca nu te razgandesti eu o vreau Smile si am sa te contatctez atunci. Stiu ce inseamna sa bagi bani intr-o masina si pretul e bun avand in vedere ce ai schimbat la ea.
Tudor, sa stii ca e ieftina la piese, diversi producatori, gama larga de preturi bune. Masina o mai tin la vanzare pana prin august-septembrie, inainte sa ma duc in concediu, daca nu gasesc cumparator la ea la un pret acceptabil pana atunci, n-o mai dau! Very Happy
PRET FIX 3600 €
rog un moderator sa inchida anuntul.
Multumesc pt gazduire!

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou