Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • serbanflorin2005

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Am intalnit in seara asta o problema la faza scurta si anume cand vreau sa aprind faza scurta nu mi se aprinde dar in schimb cand trec pe auto se aprinde. Stie cineva despre ce ar fi vorba sau care ar fi cauza? Mentionez ca tot azi am folosit un spray de spuma in sistemul de la aerul conditionat pentru deparazitare iar dupa ce spuma isi trece efectul se transforma in lichid si ma gandesc ca s-ar fi putut scurge pe la contactor.
Multumesc anticipat.
  • horica

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Dracu m-a pus pe mine sa dau cu acelasi gen de spuma . Am ramas fara unitatea audio CDR2005 , a iesit fum , am reparat-o pana la urma (si tot nu-mi place cum se aude asa ca o sa imi fac carpc), si blocu de lumini ramanea luminat cu toate ca nu era nimeni in masina si farurile stinse.
Asadar si prin urmare scoate blocul de lumini si verifica-l . E simplu de scos . Din pozitia zero se apasa pe buton si se suceste spre dreapta in dreptul pozitiei . Da-l afara si verifica-i mufa , eventual desfa-l sa nu fie inca ud
  • serbanflorin2005

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2009

  • Mesaj Privat
l-amdesfacut bucatele si nu se mai vede nici un pic de umezeala si la una dintre piese care nu este mai mare de 2 mm/1 mm se vedea ceva oxidat si cred ca acea piesa sa ars
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR