Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
de curind am achizitionat 2cesurii presiune ulei+volmetru si sonda aferenta,are cineva vreo schema de montaj ,instalatia masini are deja mufe pentru aceste cesurii si pentru sonda sau va trebui sa trag eu fire?


Ultima modificare facuta de vyo81_speed la Sam 13 Apr, 2013 6:36 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
o schema am gasit aici: https://www.clubopel.com:808...218_hilqpubxz.jpg dar mai astept pareri,nu a mai montat nimeni asa ceva?
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu are..
Volmetru il legi la contact
Pres ulei de la sonda de ulei...
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
multumesc! asta stiam ca nu avea cum sa leg presiunea de ulei la contact ideea era ca nu stiu care din firele dupa mufa e - care e + pentru iluminat care e firul pentru presiune ulei si care e pentru volmetru ,eu pe mufa care vine din ceasuri am 4 fire maro,negru,albastru cu galben si albastru cu gri
Skip ads

  • Adrian Cosma

  • Mesaje scrise: 272
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2012

  • Mesaj Privat
am vazut pe aici in rubrica ai un opel s-al vedem cateva masini cu acele ceasuri. cautale si tu sau prin garaj. si da userilor mesaj si intreaba-i
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
problema rezolvata, pentru doritori care vor sa monteze detalii:
pinul 1 din schema de mai sus ai corespunde firul maro(-) care se poate lega la firul maro(-) de la mufa casetofonului
pinul 2 corespunde firului gri cu albastru(+ luminile cesurilor) care se leaga la firul gri cu verde de la mufa casetofonului
pinul 3 corespunde firului negru(+ volmetru) care se leaga la firul negru de la mufa casetofonului
pinul 4 corespunde firului albastru cu galben(-) care se leaga la sonda de ulei
pentru a face acest montaj aveti nevoie de ceasuri ,mufa care intra in ele si sonda de ulei care are 2 pini unu pentru bec si unu pentru ceas .
mentionez ca aceste legaturi merg pe vectra, calibra cu mufa casetofonului originala,cele care au modificari la instalatia electrica posibil sa nu se potriveasca la culori.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR