Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • aurelian.turcu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Salut! sunt si eu nou pe aici am un opel vectra b din 2001 motor 1.8 16v si de vre-o 2-3 zile pe partea dreapta cand plec in tromba de pe loc se aude o duduiala puternica, am fost la service cu ea iar mecanicul de acolo mi-a spus ca am un cap de planetara uzat(capatul de planetara care pleaca din cutia de viteze) sa fie oare asta problrma? duduiala aceea se aude doar la plecarea de pe loc in treapta 1 si rareori in treapta 2 de viteza.
  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Da este posibil, daca mecanicul s-a uitat sub masina si a constatat problema de ce mai esti nedumerit?
  • zistok

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mures
  • Masina: Combo 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2012

  • Mesaj Privat
O fi sigur de linga cutie ? Nu cea dinspre roata ? Normal trebuie sa sune si la viraje.
Daca, suna in mers pe linie dreapta, atunci deja e de risc maxim .

Daca ai incredere in mecanic, lasa nedumerirea si schimba piesa !
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@zistok Da, este partea dinspre cutie inspre roti, aceasi problema o am si eu. Are un joc foarte mic si se simte la plecarea de pe loc, dar numai daca esti foarte atent. Mie doi mecanici diferiti mi-au spus sa las asa pana isi face joc mai mare ca nu merita schimbata acuma. Asta se intampla acuma vreo 2 ani si la ultimul itp mi-au spus acelasi lucru (am fost eu cu gura mare pe acolo si am intrebat).

Uzura aia s-a facut in cazul meu de la un burduf crapat si a prins mizerie cine stie cati ani. L-am observat din greseala.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR