Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Nedelcu Dragos

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Buna seara! daca se poate sa ma ajute cineva... Am un opel zafira din 2001, 1.6 16v, 101 cp. De cateva zile mi s-a stricat inchiderea pe usa din stanga spate, iar ceva mai recent a inceput sa-mi arda siguranta pt inchidere cent. si a inceput sa o ia rasna calculatorul, deoarece nu se mai sting luminile din interior la inchiderea usilor. Am pus-o pe un tester si imi arata -55 modul de comanda ECU- V-as ruga daca stie cineva, sa-mi spuna si mie ce inseamna asta si ce trebuie sa fac sa reglementez situatia
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
ce am gasit la 55:
55 Seat Adjuster Memory Module Malfunction
55 Theft Deterrent Module Malfunction
55 Begin Configuration Display (Escalade)
55 Steuergerät ersetzen (replace ECU)
eu zic sa dai masca de la portiera spate jos si sa te uiti la actuatorul de inchidere.. poate e blocat sau ai scurt pe acolo..
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
De cele mai multe ori se intampla sa fie intrerupt un fir din manunchiul ce conecteaza portiera la caroserie...cu asta trebuie inceput!
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Nedelcu Dragos a scris:Buna seara! daca se poate sa ma ajute cineva... Am un opel zafira din 2001, 1.6 16v, 101 cp. De cateva zile mi s-a stricat inchiderea pe usa din stanga spate, iar ceva mai recent a inceput sa-mi arda siguranta pt inchidere cent. si a inceput sa o ia rasna calculatorul, deoarece nu se mai sting luminile din interior la inchiderea usilor. Am pus-o pe un tester si imi arata -55 modul de comanda ECU- V-as ruga daca stie cineva, sa-mi spuna si mie ce inseamna asta si ce trebuie sa fac sa reglementez situatia


salut...ia legatura cu [editat] pe acest forum....sigur te poate ajuta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR