Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • AstraF

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
Zilele trecute am dus Astra F-ul meu lovit frontal la un service.
Trebuiau schimbate capota, grila radiator, faruri si semnalizari. In plus tabla in care se inchide capota era deformata si trebuia indreptata, dar aripile si bara de protectie nu erau afectate.
Intrebarea mea e: Care este pretul corect pentru manopera, in conditiile in care nu se face chituire sau vopsire? Adica doar se monteaza piesele si se indreapta din chiocan tabla cu probleme (presupune demontarea radiatorului deoarece e prins de acea tabla).

Mie mi s-a cerut 500ron, cat am dat si pe piesele enumerate mai sus. Chiar a avut tupeul sa-mi zica ca in mod normal ar trebui sa-mi ceara 800-1000ron.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pretul corect e pretul pe care esti tu dispus sa il dai.
Sa vedem; golit instalatie de antigel, demontat toata fata, inclusiv radiatorul, tras traversa superioara (distractie, ca trebuie sa o aliniezi cu capota, nu e chiar asa, "din ciocan") montat inapoi toate, aliniat capota, etc.
Nu are legatura manopera cu cat ai dat pe piese. Saptamana trecuta mi-am scos telefonul de la reparat, trebuia schimbat microcontactul de on/off. devizul zicea 1 leu piesa, 85 manopera...
Daca ti se pare scump la astia, de ce nu mergi sa intrebi si la alte tinichigerii?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR