Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare ca pisica zice ca pute acolo unde nu poate sa ajunga, asta referitor la mercedes si bmw. Pe mine daca m-ai pune sa aleg intre aceste doua masini, indiferent de nevoile mele( nu am d'alea de "sa ma vada lumea ce masina tare am") asi alege o vectra full fara nici o ezitare. Speedsterul este o masina sport, chiar foarte sport. Oamenii aia au gandit-o sa fuga si atat. Ma indoiesc ca este practica, confortabila, economica, sigura si placuta la condusul de zi cu zi. Deci... iei o masina care nu prea te satisface ca unica masina a ta. Nu mai pun la socoteala intretinerea ei. Asta a fost parerea mea Wink

Btw, la banii aia poti cumpara un RX8 care: are putere mult mai mare la un motor minuscul (1200 cmc) deci asigurarea te costa zero, are 4 usi desi este un coupe, este in acelasi raport si eleganta si sportiva si imi permit sa spun ca este si mai frumoasa. Bafta!
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
motorul ala minuscul e un Wankel, care consuma mai ceva ca un 3 litri aspirat, asa ca nu stiu ce afacere e....
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Asta e din ciclul "exista doar BMW si Mercedes". Am auzit fraza asta la un minoritar la piata. Tocmai isi luase un Mercedes de prin '80 si ceva, cadeau tablele de pe el dar, na, era Mercedes.

LE: a se citi "isi luase" nu "isi cumparase" Laughing
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ha ha ha... ce praf sunt unii si ce smecheri sunt altii!
Unora, fortuna le-a jucat feste astfel incat nu si-au putut permite macar un gtc 2007.
on topic La 230cp mi se pare logic sa consume daca ii folosesti. Eu ma refeream strict la faptul ca speedster nu este masina de zi cu zi si ca sunt masini polivalente in aceiasi bani, fie ele si bmw, opel sau altele.
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:Ha ha ha... ce praf sunt unii si ce smecheri sunt altii!

Deci tu care esti,ca nu am inteles prea bine din afirmatia ta.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Eu ma refeream strict la faptul ca speedster nu este masina de zi cu zi si ca sunt masini polivalente in aceiasi bani, fie ele si bmw, opel sau altele.


Eu as zice ca Speedster e la fel de masina ca si celelalte.Tot 4 roti si un volan are si care, chiar da mai bine ca BMW ala pe care il prea maresti tu....

PS:stiu pe cineva care avuse bani de o Astra SH si pe care si-a luat-o desi ar fi putut sa isi cumpere un Bmw mai vechi ..... Wink Or fi struguri aia acri rau.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Florinike, eu inteleg ca si tu ca orice om, ai frustrarile tale dar nu te lua cu mine la mishtouri pentru ca eu nu am facut asta cu tine si mi se pare de bun simt!
Tie masina iti foloseste decat sa o arati la lume, sa te plimbi ocazional si si sa ai un motiv sa faci mistouri pe un forum si sa dai sfaturi pe altul dar unul care are nevoie de ea si pentru lucruri utile nu vede speedsteru ca pe o masina polivalenta.
Daca la tine te refereai in exemplul dat cu astra SH , ma indoiesc ca iti luai un bmw coupe, sau sport cum obisnuiesti tu sa-ti numesti masina. Daca faceai aluzie la mine, te anunt ca am luat acea masina pentru ca am gasit-o la un pret foarte mic pentru dotarile ei. Altfel nu stiu ce masina asi fi luat.
Iti doresc o zi buna!
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
@love4cars: dupa ce ai convins tot forumul de "cunostiintele tale vaste despre masini" , ai ajuns in sfarsit sa observi ca unii nu trebuie sa vanda 7 masini pana sa ajunga sa isi cumpere o Astra veche de 8 ani, la mana a doua, dintr-o curte unde era abandonata.
In al doilea rand, surpriza: Astra mea GTC este 2007, scrie si in cartea masinii si in talon, pentru ca a fost fabricata dupa septembrie 2006, ceea ce inseamna ca este an de fabricatie 2007 si cuprinde optiunile modelului 2007. Si pentru mine achizitionarea acestui model de nou, la varsta mea, reprezinta o realizare pentru care m-am zbatut si ma zbat destul pentru a mi-l permite. Asta asa ca idee... nu ca ai intelege tu ceva din ce scrie lumea pe aici. Tu intelegi mai bine cum e cu BMW-ul.
Asa ca te rog in numele mai multor colegi de forum cu care am vorbit personal: du-te frate la BMW pe forum. Noi suntem mandri cu Opelurile noastre.
In plus... nu inteleg de ce te ataci si MA ATACI IN MOD PERSONAL pentru ca tot ce am facut a fost sa sustin ideile lui RAZVANX, care ne cerea un sfat. Daca nu ai observat si te-ai bagat in discutie doar ca sa fii in contradictoriu e foarte urat din partea ta. Daca ai observat atunci da-mi voie sa am parerea mea personala si nu te mai baga aiurea.
LE: in limba romana (limba utilizata pe acest forum) nu se scrie ASI ci AS (ca nu jucam poker si avem careu de asi)
Si nu mai cataloga oamenii pe care nu ii cunosti (vezi florinike)

ON TOPIC @razvanx: Opel Vectra este de asemenea o masina extraordinara si cu un motor puternic poate fi si sportiva, dar daca iti permiti, ia-ti Speedster pentru ca este alt feeling. Bineinteles... sunt si cateva dezavantaje enumerate mai sus de colegii de forum, insa eu as gandi asa: sunt dezavantaje in ceea ce te priveste pe tine? Sau sunt dezavantaje doar la general?
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Silivian, nu eu sunt cel care ataca. Crede-ma ca asta este ultima mea grija! Referitor la ce ai zis despre masina mea ma abtin de la orice comentariu, in ideea ca este de prisos sa vorbesc cu tine astfel de probleme.
Nu ma mai bag in discutii cu tine, de fapt nici nu m-am bagat prea des ci tu ai fost mereu cel cu know how-ul si n-ai ratat ocazia sa-ti afisesi cunostintele care de fapt sunt propriile tale concepte in mare parte rupte de realitate.
Fara intentia de a va jigni va spun ca va comportati ca niste doamne. Daca aveti ceva sa-mi ziceti ma gasiti pe PM nu carcotiti intre voi.
Skip ads

  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca greseala aia ortografica din numele meu este fara intentie de atac? Ok... sa zicem.
Mesajele mele nu sunt mesaje cu know how ci doar nu ma pot abtine cand vad ca peste tot unde intervii tu in discutii trebuie sa fii offtopic. Omul a intrebat "Vectra nou sau speedster SH?" si de aici tu ai ajuns la BMW, la motoare rotative, la coupe-uri cu 4 usi Laughing (deci nu stiu cine incearca sa isi etaleze cunostiintele chiar si offtopic) si nu in ultimul rand ai ajuns la "frustrarile" lui Florinike si la ce an de fabricatie e GTC-ul meu.
Am un singur cuvant: JENANT. Toate astea ma fac sa fiu eu cel care cedeaza, drept urmare nu iti voi mai raspunde la provocari incepand de acum inainte. Trebuia sa adopt pozitia lui Robert intr-un alt topic de exceptie deschis de tine. Asta este, omul din greseli invata.
Rog un moderator sa stearga mesajele contradictorii din aceasta sectiune deoarece "murdaresc" degeaba topicul lui razvanx.
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
@love4cars- nu am nimik cu tine omule, mi-a placut doar afirmatia ta Laughing Laughing Laughing
Nu am frustari iar, pentru cunostinta ta generala, masina mi-am luat-o pentru ca aveam nevoie de una. In 4 luni si ceva de cand o am daca a stat 5 zile in parcare si eu sa merg pe jos e bine Wink ...si asta pentru ca am preferat sa fac miscare....sa mai iau o gura de aer...
Sincer nu vad de ce va atacati asa....Tie iti place BMW-ul, lui Silvian GTC-ul ...si viata merge inainte. Dar in nici un caz sa complotez eu cu Eu.....

PS:am auzit ca un intelept care zicea odata "Cel mai destept cedeaza primul"
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Aveti dreptate!
Imi cer scuze publice. Stiu ca mai gresesc luandu-ma la discutii cu cine nu trebuie.
Sper ca in felul asta sa nu mai aveti "boala" pe mine si sa va convingeti ca nu sunt un las si ca pot fi in stare sa imi cer scuze. Nu o fac pentru ca ma simt vinovat ci pentru ca asa mi se pare ca arata finalul civilizat al unei astfel de discutii. Sper ca in urmatoarele noastre discutii sa dam dovada de mai multa maturitate si discutia sa se poarte la un nivel mai ridicat.
Cum spunem, asi merge pe vectra Wink
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
ce ma amuza pe mine discutiile astea contradictorii Twisted Evil ...si culmea, creeaza si topicuri lungi Laughing ...vorba lui Sorin, "care pe care" Razz

scuze de offtopic Embarassed
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic vectra full. Sau GTC, Bertone cabrio dak vrei neaarat Opel.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu zic un astra gtc cu motor mare si neagra si cu toate alea cromate.
si mai zic ca dupa ce o cumperi sa treci pe la mine sa ma plimbi cu ea... eventual seara prin regie ....
PS: gagicile "are" loc in spate


sau Astra OPC 270 CP turbo
[/url]
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Despre GTC iti spun eu din experienta proprie ca e cu adevarat "aspirator" daca asta vrei. Si merge super (nu se aude nimic, e o senzatie super), iar pachetul sport, mai ales suspensia e teribila, o adevarata placere. Eu inca mai descopar gadget-uri pe ea Smile . Un mic sfat: nu o lua neagra (in 2 saptamani maxim iti va parea rau - vino la o intalnire astraclub ca sa te convongi).

@ACIDMAN: astra OPC are 240 cai (nu ca nu ar fi destui Razz )
  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
de obicei imi plac masinile care sar in ochi, masini care intoarce toata lumea capu dupa ele. pana anu trecut am avut un Lincoln Mark III, cu motor de 4.6 -- o masina care cere prea mult pt Romania, si ca marime si ca consum, dar feeling-ul ramane. de aceea ma inclin spre un speedster, o masina care sare in ochi, ia o curba din prima, nu ca lincolnu Smile, si are un consum sub 20%.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu a scris:Despre GTC iti spun eu din experienta proprie ca e cu adevarat "aspirator" daca asta vrei. Si merge super (nu se aude nimic, e o senzatie super), iar pachetul sport, mai ales suspensia e teribila, o adevarata placere. Eu inca mai descopar gadget-uri pe ea Smile . Un mic sfat: nu o lua neagra (in 2 saptamani maxim iti va parea rau - vino la o intalnire astraclub ca sa te convongi).

@ACIDMAN: astra OPC are 240 cai (nu ca nu ar fi destui Razz )


vin io daca ma plimbi cu masina Smile) Daca vrei imi dau si cu ruj Shocked Very Happy
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
AcidMan a scris:vin io daca ma plimbi cu masina Smile) Daca vrei imi dau si cu ruj Shocked Very Happy


Laughing Laughing Laughing
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
razvanx a scris:bmw, audi si mercedes deja au toti tiganii, si din cauza asta au o valoare "morala" mai mica pt mine. Deja Opelurile sunt considerate masini pt oameni care au ceva in cap, inafara de manele si ciordeala.


Nu sunt de acord cu tine Smile.

Desi am scris initial altceva, dupa ce am citit continuarea discutiei si am vazut ce polemici au aparut, am decis ca e mai bine sa sterg posturile.

Succes Razvanx, in cazul in care iti iei Speedster, sper sa iti fie de folos. Smile

P.S. Eu la 20-25000 euro as alege A4 Cabrio, dar asta sunt eu Smile....
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
AcidMan a scris:
eu a scris:Despre GTC iti spun eu din experienta proprie ca e cu adevarat "aspirator" daca asta vrei. Si merge super (nu se aude nimic, e o senzatie super), iar pachetul sport, mai ales suspensia e teribila, o adevarata placere. Eu inca mai descopar gadget-uri pe ea Smile . Un mic sfat: nu o lua neagra (in 2 saptamani maxim iti va parea rau - vino la o intalnire astraclub ca sa te convongi).

@ACIDMAN: astra OPC are 240 cai (nu ca nu ar fi destui Razz )


vin io daca ma plimbi cu masina Smile) Daca vrei imi dau si cu ruj Shocked Very Happy


Nu... multumesc... nu e cazul sa te rujezi. Cred ca ar fi o imagine nu prea placuta. Very Happy Laughing Laughing In schimb daca vrei poti sa aduci o prietena.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR