Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • virus336

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Botosani
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Am si eu o mica problema si v-as ramane profund recunoscator daca m-ati putea ajuta.
Am pus ochii pe un Opel Astra G, insa nu stiu ce euro e masina, vanzatorul spunand ca asta pot afla abia dupa ce fac rar-ul(a zis ca nu scrie seria motor in actele alea pe care le are el). Masina are motorul 1.4 16v si e fabricata in luna a 6-a a anului 2000. Respectivul mi-a spus ca cel mai probabil o sa o scoata euro3 sau euro4(poate fi euro3 pe benzina? Am citit ca euro3 pot fi doar alea pe motorina si ca la Opel sa sarit la fel ca la VW de la euro2 la euro 4), dar mi-e sa nu fie euro2, ca atunci taxa ar fi mai mare si mi-ar da peste cap planurile.
Inca ceva: Am tot auzit povesti cum ca "Opel-urile astea sunt mancatoare de ulei", dar pe net nu am gasit istorisiri decat cu motoare mai mari si nu si asta de 1.4. E vreo exceptie sau... ?
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Motorul poate fi X14XE (euro 2) sau Z14XE (euro 4). Vei gasi in cartea masinii codul de motor.
  • virus336

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Botosani
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Poate suna prostesc, dar nu ma prea pricep, orice masina are cartea asta a masinii?
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut 100% e EURO 2, tip motor X 14 XE. Daca in carte e trecut Z 14 XE atunci e euro 4, desi nu cred ca astea s-au fabricat din 2001. Pe astra nu exista la motorizarea benzina norma euro 3.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR