Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Ivan Dnepr

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2006

  • Mesaj Privat
As vrea sa aflu, de la cei cu mai multa experienta, care ar fi anvelopele all season 195/60R14 cu cel mai echilibrat raport calitate-pret si dealeri cu preturi avantajoase, eventual si dealeri de evitat.
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
cand am vrut cauciucuri noi pe fata mecanicul meu mi-a recomandat Debica Navigator 2, sunt facute dupa un model mai vechi de Continental, si se pare ca sunt destul de reusite calitativ. La dimensiunile pentru mine 175/65/r14 sunt 130 roni bucata, probabil la 195/60/r14 sunt nitzel mai scumpe. Ai putea incerca la http://www.magistral.ro/debica/debiall.htm desi nu stiu nimic despre ei se pare ca sunt direct importatori, deci ar trebui sa aiba preturi bune.

Poti vedea aici postul in care imi cautam si eu cauciucuri si ceream pareri, eu pana la urma mi-am luat de vara. https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=9207
  • Ivan Dnepr

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2006

  • Mesaj Privat
La Debica Navigator /2 ma uitam si eu lung ... dar, din pacate, nu am gasit dimensiunile mele ... au doar pana la 185
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
www.forexim.ro
Skip ads

  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cele mai bune all-season: Vredestein Quatrac 2, eu am asa ceva pe Astra, le-am luat la 320 lei noi-noute (195/60R15). Le poti cumpara de la https://www.clubopel.com/lin...ttp://www.apco.ro
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ivan Dnepr a scris:La Debica Navigator /2 ma uitam si eu lung ... dar, din pacate, nu am gasit dimensiunile mele ... au doar pana la 185

*
Fa-ti calculele de diametru si incearca sa pui 185/60/14, este o dimensiune extrem de utilizata, deci ieftina...
  • Ivan Dnepr

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2006

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:
Ivan Dnepr a scris:La Debica Navigator /2 ma uitam si eu lung ... dar, din pacate, nu am gasit dimensiunile mele ... au doar pana la 185

*
Fa-ti calculele de diametru si incearca sa pui 185/60/14, este o dimensiune extrem de utilizata, deci ieftina...


sorine ... nu stiu tata ce-s alea calcule de diametru Rolling Eyes ... ma poti lumina un pic .... pretty plssss
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
daca in mod normal eu am 195/60/R15, ce dimensiuni s-ar potrivi pt anvelope de iarna? si la http://www.forexim.ro am gasit dunlop winter sport M3 (A adica echivalentul de iarna a ceea ce am eu acum pe masina) la aceleasi dimensiuni la 2 mil bucata. merita?
  • mihai pompiliu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2006

  • Mesaj Privat
AcidMan echivalentul la 195 60 15 este 185 65 15 si gumele alea sant 230 ron am sunat si eu sa intreb. Laughing
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ivan Dnepr a scris:
sorin666 a scris:
Ivan Dnepr a scris:La Debica Navigator /2 ma uitam si eu lung ... dar, din pacate, nu am gasit dimensiunile mele ... au doar pana la 185

*
Fa-ti calculele de diametru si incearca sa pui 185/60/14, este o dimensiune extrem de utilizata, deci ieftina...


sorine ... nu stiu tata ce-s alea calcule de diametru Rolling Eyes ... ma poti lumina un pic .... pretty plssss

*
Daca vrei sa pui alta cauciucuri pa masina (in limita rezonabilului, evident...) diametrul exterior al celor doua variante nu trebuie sa varieze cu mai mult de 2%, formule de calcul se gasesc garla pe Internet...
Acuma, daca e 2.1 % nu cred ca e vreo grozavie... Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR