Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salut
proprietarul acestei masini este rugat sa ma contacteze de urgenta aici sau pe PM si sa lase NR de TEL
sau cine are detalii legate de aceasta masina , la fel , este rugat sa le lase aici sau pe PM.
am atasat si o poza
multumesc

Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Care e problema cu masina aia? Si ce te face sa crezi ca este membru clubopel?
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu zic ca era mai bine sa postezi la Intalniri TR! Sau si acolo!
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
imi pare rau , dar nu va pot spune deocamdata care este problema
cert este faptul ca este o problema destul de delicata pt el
nu stiu daca este sau nu membru opel ,banuiesc ca nu
dar am postat aici caci sunt membru opel si cine stie , comunitatea noastra este mare si poate il cunoaste cineva sau vede chiar el
cand se va rezolva problema am sa scriu aici cat pot de detaliat
multumesc inca o data
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
E ceva de naspa, cand ai facut poza te privea prin oglinda Smile ti-a tras vre-o cheie pe capota, fie te-a enervat in trafic,te-a jignit,il cauta camatarii si vrei sa-l avertizezi sa fuga din tara, ti-a cazut cu tronc masina si vrei neaparat sa o cumperi. etc etc Smile) da si tu detalii poate formam o echipa de vanatori.
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
uite hai ca sa va zic , desi e cam devreme
in masina cu pricina se aflau 4 ,,cetateni'' (vb lu' M. Badea) toti de etnie roma + piranda de rigoare
''respectivul'' a depasit coloana de masini care se intindea pe cca 2-300m ( ca deh el era mai destept ca toti) , apoi a intrat in intersectie unde trebuia sa dea si prioritate , a vrut sa imi taie mie fata sa o ia inainte , nu l-am lasat , motiv pt care ,,respectivul'' a decis sa mearga lipit de bara spate a masinii mele , iar in momentul cand am fost nevoit sa pun frana fiindca , repet , se mergea bara la bara , ,,respectivul'' m-a si lovit .
Cel putin daca faci una ca asta ( sa mergi lipit unul de altul) macar s-o faci cu cap si bagare de seama - parerea mea .
Prin urmare m-am dat jos sa-mi constat avariile produse , moment in care am fost agresat atat verbal cat si (aproape) fizic atat eu cat si colegul meu.
NU am dat curs acestei polemici ca sa zic asa si m-am dus la politie . Bineinteles ca ,,ROMII'' (sa nu le zic in alt fel) NU AU MERS . Acum astept sa ia politia "masurile de rigoare" .
PROBLEMA lor care este : atat eu cat si colegul meu ( MEDICI fiind) am decis sa mergem la IML sa ne luam Certificat Medico-Legal pt vatamare corporala (minora) .
DAR nu as vrea sa ajung atat de departe cu ei si sa ma complic , eu in primul rand , ci as vrea doar sa ma despagubeasca , adica sa imi ia alta bara spate si atat sau asigurarea , deoarece am impresia ca aceasta nu mai sta cum trebuie .
DE ACEEA fac apel pe aceasta cale ca respectivul daca va vedea acest mesaj sa ma contacteze aici sau pe pm sau si mai bine sa mearga la Politia Rutiera din str. Campia Islaz .
Sau daca voi colegi de pe forum aveti cunostinte despre acest ''individ'' va rog acelasi lucru (detalii aici sau pm).
Repet fac acest lucru deoarece nu vreau sa ma complic eu sau sa le fac lor probleme sub nici o forma.
DAR...
multumesc anticipat pt orice fel de sprijin sau sugestie

  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Dupa cum ai spus si tu sunt ROMI deci nu cred ca au auzit de clubopel.com asa ca nu te astepta sa vada "el" mesajul tau sau sa se duca la politie.
Cred ca motivul pentru care nu o mers la politie e acela ca are ceva in neregula cu actele...sau cine stie poate are un dosar cu numele lui pe el Very Happy
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
parerea mea e sa nu-ti faci viata amara cu acesta chestie, mai ales ca-s rromi. daca il vezi acum face 2 face ce ai putea sa ii faci ? sa-l certi, sa te bati cu el ? crezi ca il intereseaza de persoana ta? mai mult rau iti faci parerea mea.

daca a trecut si esti sanatos, 4get it...o bara o sa-ti iei tu...
politia o sa-si faca treaba, la modul ca trimit acasa instiintare, etc...mai departe nu stiu.
e greu sa-ti faci dreptate in RRomania.Smile
Skip ads

  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca proprietarul masinii e un cetatean care a vandut-o altui cetatean care a vandut-o altui cetatean care...
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Da de ce sa te lasi calcat in picioare de un vierme? trebuie linistit odata si odata de cineva dar na romanul las-o ba ca merge asa ... Nea rrromu daca vede ca ai merge asa o sa faca in continuare bine pana se gaseste cineva poate odata si odata sa ai aplice un sut in freza, dar daca tu faci asta se duce el la politie si tot tu iesi rau........iar daca vroiai sa iti faci dreptate singur il urmareai opreai langa el dupa ce pleca daca era o zona mai retrasa pac 2.3 roti sparte dupa preferinta sau daca e mai aglomerata sa ai la indemana tot timpul piatra de bujii sa o arunci direct in parbriz ca face minuni de la distanta si nu iti trebuie deact o bucatica Smile SPor.

Si pentru ca satisfactia sa fie completa as sta in masina la 20 de M de masina lui ca sa ai vad reactia cand vine la masina lui tunata in parcare.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
colegu', iti apreciez bunul simt, dar cu astfel de specimene nu merita sa te obosesti. baga mare Politie, IML, nu te lasa intimidat de politisti ca sa nu depui reclamatie, cere numar de inregistrare, urmareste daca dau curs reclamatiei. Astfel de indivizi sunt un pericol public, si eu zic ca, atunci cand ai ocazia, nu merita precupetit nici un efort ca sa ii scoti (chiar si doar temporar) din uz
  • alex11

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
jE a scris:colegu', iti apreciez bunul simt, dar cu astfel de specimene nu merita sa te obosesti. baga mare Politie, IML, nu te lasa intimidat de politisti ca sa nu depui reclamatie, cere numar de inregistrare, urmareste daca dau curs reclamatiei. Astfel de indivizi sunt un pericol public, si eu zic ca, atunci cand ai ocazia, nu merita precupetit nici un efort ca sa ii scoti (chiar si doar temporar) din uz



subscriu Wink
PS: am notat si eu nr masinii, daca il vad in trafic,il linistesc eu putin.
nu sint din TR,dar sint cu treburi pe acolo mai mereu!
multa bafta ! si nu va lasa-ti calcati in picioare de toate leprele. o bita un spray, sa le aveti mereu in masina.

va salut!
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu iti recomand sa mergi rapid la IML si sa iti scoti certificat medico-legal. Nu ezita sa folosesti astfel de metode deoarece nici el nu a ezitat sa te calce in picioare, la figurat desigur, si nu va ezita nici in continuare la o confruntare in fata politiei. Am avut un topic in care am scris ca intr-o alta problema cu politie am fost de acord sa fiu "baiat buna" si am patimit destul. Fii hotarat in abordare si foloseste toate instrumentele legale pe care le ai la indemana!
  • Bughy

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
va dau eu un sfat: cand se intampla chestii din astea, il lasati sa va depaseasca, mergeti in spatele lui si sunati la 112... eu asa am facut cand m-a amenintat unul cu un briceag intr-o noapte ca de ce merg pe banda de langa axul drumului incet, chiar daca eu trebuia sa fac stanga. o masina de patrulare cu mascati l-a oprit si am asteptat sa vina politia de la cea mai apropiata sectie, si totul s-a rezolvat frumos.
numai bine
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Bravo @ Bughy. Felicitari pt modul de gandire. Intotdeauna asta este cea mai buna metoda de a ne feri de nenorocitii astia.
Pt cei care au instigat la violenta, rusinica domnilor. Procedand cum ati spus dvs, deja va coborati la nivelul lor. Violenta naste violenta.
  • cristi2307

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE, ex Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@marius_f : Foloseste calea legala. Pana la capat ! Sa nu lasi nimic de la tine. Dar, legal !

alex11 a scris:PS: am notat si eu nr masinii, daca il vad in trafic,il linistesc eu putin.
nu sint din TR,dar sint cu treburi pe acolo mai mereu!...

Nu stiu daca are sens. Oricum, din ce se vede in fotografie, pare a fi Calea Bucuresti, in Craiova ! Rolling Eyes
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Cine stie pe la ce adresa poate ajunge instintarea politiei! Poate masina are un propietar si alti 4-5 samsari cu acte neperfectate! Cred ca si propietarul alearga dupa ei sa perfecteze actele....cine stie! Dupa fata disperata pe care o afisaza in retrovizoare, cu siguranta este pe naspa cu actele masinii sau cele propii! Ca ciorile astea spurcate....pardon RROMII Laughing numai asa inteleg ei sa umble pe soselele patriei! Spurcatii dracu....pardon dragalasii de ei! Laughing
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris: Ca ciorile astea spurcate....pardon RROMII Laughing numai asa inteleg ei sa umble pe soselele patriei! Spurcatii dracu....pardon dragalasii de ei! Laughing

Vaai,daca vede @barboo,se supara rau pe tine..
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salut
corect spus este Calea Bucuresti - acolo am putut sa -i fac poza dar accidentul in sine s-a produs pe o strada mai dosita un pic
deocamdata merg decat pe mana politiei . asta-seara am fost si mi-am luat dovada de reparatie si bineinteles am depus si o reclamatie la comandant cu privire la cele intamplate Very Happy .
Acum nu-mi ramane decat sa astept sa vad ce si cum
La intrebarea mea adresata politistilor daca rezolv ceva cu asta s-au simtit foarte ofensati si au sustinut cu tarie ca ii vor cauta si ii vor aduce . parea serios politistul cu care am vorbit . astept ...
referitor la certificatul medico-legal inca nu stiu ce sa fac . Este o situatie destul de laborioasa si anevoioasa deoarece ar cam trebui sa urmez calea judecatii cu ei si deh , stim cu totii cum functioneaza sistemul judiciar la noi . Te amana si te amana si te amana si ... si te cam saturi .
iar cu privire la proprietarii masinii ma astept mai mult ca sigur sa fie vreo 3-4 s.a.m.d.
sper sa nu fie asa caci nu vreau sa pun pe drumuri niste oameni care nici nu au habar de asa ceva
in rest ... va tin la curent
multumesc pt sprijin tuturor
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu nene daca or sa ma suspende dar m-au apucat niste draci pe nigari dupa ce am citit toate astea si facand legaturi cu diverse episoade din viata mea in care am avut de a face cu ciorile borate de imi vine sa ii omor cu acul sau cu picatura chinezeasca! Per sa nu fiu suspendat! dar sunt foarte nervos! bagami-as si scoate-mi-as din neamul lor de viermi si de cocliti imputiti!
Eu lucrez intr-un magazin de telefoane si cand ii vad ca intra pe deasupra ca sunt geana pe ei nu ii servesc cu ce imi cer ei sa vada ca nu ii iubesc si sa plece!
Huuuuaaaaa
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR