Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
A m o problema la buburuza mea care cu timpul sa mai agravat! Am circulat destul de des pe drumuri romanesti dastea super cu chiblura pe carosabil si mia lasat din ce in ce urme tot mai evidente pe parbriz! La inceput nu ma deranjat insa acum sa cam ingrosat gluma si ma deranjeaza atat noaptea cat si ziua! Am cerut o oferta de pret la o firma de parbrize din bucuresti si am primit ceva care ma lasat masca! pe cine auzeam ca a schimbat un parbriz vorbea de sume cuprinse undeva pana in 400 de lei! eu am inghetat cand am vazut oferta! e japca pe fata! parerea mea! uitati aici:



Parbrizul solicitat este in stoc,cu tenta verde cu sau fara parasolar albastru ,import Germania la pretul de 542 lei.

Daca parbrizul are si senzori de ploaie si lumina atunci avem 2 variante, import Germania este la pretul de 547 lei si import Hong Kong 413 lei.



Montajul ( manopera+kit montaj+adeziv parbriz) costa aprox. 175 lei si dureaza cca. 4 ore cu timp minim de uscare.Nu este necesara progamare.



Preturile includ tva.





Cu respect,



Dan Tiberiu

Consilier Tehnic

voi ce parere aveti? e talharie sau astea sant preturile!?
buburuza are sezor de ploaie si senzori de lumina! nu ca ar fi mare smecherie dar asa sa nimerit!
Skip ads

  • laur_astra

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH Stage 1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2012

  • Mesaj Privat
aici in spania in asigurare ai inclus furtul masinii geamurile si incendiu in politele de asigurare cele mai basice..in romania cum functioneaza ? eo am fost nevoit sa schimb parbrizul la fosta mea masina un fiat brava si l-am spart apoi m-am dus la un atelier si la-m schimbat fara sa platesc nimik a platit asigurarea
  • crycu

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
astea sunt preturile.am skimbat eu in urma cu 2 luni si am platit vreo 35o fara senzor,chinezarie d-aia..
  • ady_tec

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2011

  • Mesaj Privat
chiar ieri am fost la un service din galati sa imi schimb parbrizul pentru un astra G model 2003, aveam de ales inre o chinezarie (nu am intrebat cat costa), apoi a zis de nordGlass fabricat in polonia (350 lei cu tot cu montaj), pilkington 430 cu tot cu montaj (a zis ca e fabricat in germania). am ales nordGlass insa numai avea pe stoc Very Happy asa ca astept sa ma sune...
sa imi fac o idee mai generala am fos la reprezentanta Pilkington din galati si au zis ca ma ajunge 350 ron cu tot cu montaj (fabricat in anglia)
Skip ads

  • ploscnicu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salutare, eu mi-am schimbat parbrizul anul trecut la un service specializat pe langa cimitirul belu, zona eroi revolutiei(parca autoglas ii spunea) si am dat putin peste 300 lei - montajul inclus, evident ca nu a fost parbrizul original GM. Daca ai doar crapaturi sau ceva mai usor e posibil sa ti-l retuseze fara sa fie nevoie sa il schimbi. Bafta
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
la aia am fost eu! defapt am trimis cerere de oferta si m-au dat peste cap cu pretul!
  • andreitdi

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cauta si la http://marctec.ro/.
nu fac reclama insa acolo l-am schimbat eu...a 3-a oara in 4 ani de cand am masina.
gasesti chinezesc pe la 290 lei sau nordglass la 370 lei(cu tot cu montaj).
nu am pus altul mai scump pentru ca oricum nu tine mai mult de 1,5 ani.
  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am schimbat parbrizul in luna aprilie. Am circulat patru ani cu el fisurat iar acum am pus parbriz cu parasolar albastru si am platit 230 de lei. Nu cred ca are vreo importanta unde este fabricat. Tot sticla este, iar la contactul cu vreo pietricica, ca sa nu spun bolovani, are aceeasi cinste.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
eliade elis




foarte adevarat! nu am degand sa achizitoinez ceva care face diferenta doar datorita pretului!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR