Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • Adrian88

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Am facut cont pe clubopel in scopul ca ma puteti ajuta cu mai multe sfaturi legat de o masina , Dispun de o suma de banii mica cei drept "1800E" vreau sa achizitionez un opel corsa din 2001 benzina,motor 1.0, culoare albastra in 3 usi.
Vreau sa imi spuneti daca se merita sa achizitionez o astfel de masina detalii legat de : consum/intretinere si daca e rentabil.
Skip ads

  • deleted-69856

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Da, se merita. Eu mi-am luat un b de 1,0 cmc, din 1999 in 4-5 usi, ptr. maveta; in oras este destul de rapida si gasesti loc de parcare f. repede. Sunt foarte multumit: consum 4.5% - 5% (conteaza si marimea talpii) distributia este pe lant, piesele sunt destul de ieftine si le gasesti peste tot.
Acum, depinde ce vrei sa faci cu ea.
  • Adrian88

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Vreau o masina cat de cat okay sa nu imi cada la 2 saptamani cate o piesa ca la o dacie si consumul sa nu fie chiar de 9-12 % sunt satul de astea , am auzit numai lucruri proaste despre masinuta asta , ba ca nu are cuplu , ba ca se strica cate ceva des la ea...
Dar ma incapatanez sa cred asta si vreau sa imi spuneti si voi parerea voastra in calitate de posesori.
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
opel corsa e o masina buna ! daca vechiul propietar a avut grija de ea ,ar trebui sa fie si la tine ok! consuma foarte putin in oras,circa 6litri/100km iar afara undeva la 5 litri! piesele sant ieftine si se gasesc peste tot! taxe mici la stat si la asigurare! e o masina super economica! numai sa fii atent cand o probezi sa nu aibe chestii ascunse! dute cu cineva care are habar de cum trebuie sa mearga ce e pe ea! in rest ,bafta si sa fii sanatos!
Skip ads

  • Adrian88

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru raspunsurile prompte , in curand o sa trec la verificat la sange am cateva masinute vizate , Sanatate si sa ne auzim cu bine !
  • Thor_

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
@Alexhaiducu In nici-un caz acest motor de un litru nu poate fi considerat economic. Este un motor mult prea mic pt Corsa, drept urmare nu stiu de unde ai scos 6 % consum urban la ea si 5 % extraurban, ca a mea consuma intre 8 si 9 % urban , iar in afara sub 6 % nu am vazut-o niciodata sa manance. Referitor la intretinere si preturi , preturile nu mi se par chiar mici pt ceea ce ofera masina, si am schimbat destule piese la ea incat sa-mi formez o parere, cert este ca in veci nu voi mai achizitiona vreun motor in 3 cilindrii. Compenseaza in schimb la capitolul taxe, impozite, manevrabilitate si stabilitate .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR