Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • catalinnik

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Vreau sa cumpar o masina de familie noua Zafira sau Meriva, inca nu sunt hotarat,depinde mult de pret ,dotari etc etc ceea ce ma intereseaza insa , daca exista dealeri care accepta vechea masina -evaluata totusi la un pret corect - ca avans pt una noua . Multumesc
  • cristinel

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Depinde, de la dealer la dealer. Nu ºtiu ca Opel sã lucreze în acest sistem. Oricum, evaluarea pe care o fac este mult sub preþul pieþii. Încearcã sã vinzi maºina pe piaþa liberã. Baftã!
  • raladi

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Eu am luat anul trecut un astra si am dat un logan la schimb. Daca vrei pot sa-ti spun si numele dealerului daca nu e nici o problema (am zis sa nu se considere reclama). Oricum sigur mai gasisem inca un dealer care accepta buy-back. Pretul a fost cam cu 5-6 sute de euro mai mic comparativ cu cat as fi luat daca o vindeam eu. Depinde daca iti permiti asta ca si cost al linistii si rapiditatii procesului de vanzare (eu am incercat sa o dau vreo 2 saptamani si ma saturasem de atatia dubiosi )
  • catalinnik

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
da-mi si mie te rog pe PM numele dealerului sa vad cam ce oferta imi poate face . Merci
  • FBogdan

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Nici un dealer care practica sistemul buy back nu-ti va oferi pretul corect pentru masina ta. PUNCT!
De unde sa scoata ei profit si cum sa mai revanda masina luata de la tine daca-ti ofera pretul corect al pietei ? Smile
De obicei vor oferi sub pretul pietei cam cu 300-500 chiar 1000 EUR (depinde de modelul de masina si de starea ei, eventual de reparatiile si/sau retusarile necesare).
Sugestia mea este sa ti-o evalueze, apoi tu sa adaugi 200 EUR la pretul pe care ti-l ofera ei si s-o pui pe internet la vanzare si cu afise in geam. In principiu ar trebui sa o vinzi foarte repede in conditiile de mai sus pt. ca vei fi usor sub pretul pietei.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR