Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • dorutzu

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2007 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am avut Vectra A timp de 6 ani ( din 2001 pina in 2007 ) Este o masina la care ma gindesc si acum. In prezent am o Astra Full. La tinuta de drum nu se compara cu Vectra. Este o masina joasa si lata - te simti in siguranta in ea. In 6 ani am schimbat doar garnitura de chiulasa ( cost total 400 ron in care intra si ulei si antigel si manopera ) - am ars garnitura dupa citeva incursiuni la munte - mers 1 ora cu viteza 1. In 2001 am cumparat masina cu 3950 USD si am vindut aceeasi masina in 2007 cu 3400 EUR la un prieten. ( masina a fost tinuta in garaj )
Trebuie sa recunosc simteam nevoia unui AC. Daca esti sensibil ia o Laguna cu AC. Daca vrei o masina de care sa nu te doara capu si care sa nu iti dea dureri de cap incearca o Vectra. Inainte de a te hotari incearca sa conduci ambele tipuri de masini. Masina cea mai buna este cea care iti place.
P.S - nu stiu cit de greu ai facut rost de bani. Sa zicem ca peste 3 sau 4 ani vrei sa o vinzi. Cu Renault te vei chinui te asigur - adica nu are valoare de revinzare.
  • capatina danut

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1991 20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
am vectra a de trei ani jumate si nici o problema la motor sau cutie, foarte fiabila tinand cont ca este destul de veche.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR