Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • hakerul

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am o frontera care are si gpl,atunci cand o trec pe benzina imi miroase parca a benzina ne arsa si turometrul sta 1100 oare ce are?daca dau jos catalizatorul se intimpla ceva rau? imi consuma f mult
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
ooooo! Bine ai venit printre nenumaratele probleme pe care o sa le ai. Asta asa de incurajare. Cand mergi pe benzina face asa tot timpul? Sau doar cand e rece? Daca face tot timpul...e mai complicat. Eu am patit exact la fel la o alta masina si era de la debitmetru. dar ala costa ceva bani... Mai poate fi de la soc care ar putea ramane "tras" sa zic asa.Si atunci ar explica si consumul marit. Eu cam asta am patit de cand umblu cu vechituri. Poate mai vin si meseriasii cu alte idei. Vezi ce zice Stelea - el e "taticul" neoficial al acestui forum. Parerea mea. Ce tip de motor ai?
A, daca dai jos catalizatorul nu o sa mai iesi la noxe, la verificare si sincer nu o vad ca solutie viabila.
  • hakerul

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
e motor de 2000,pe gas imi sta normal turata,maine ii schimb senzorul de la clapeta,dar nu inteleg de ce simt noxele asa tare cand o trec pe benzina,
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR