Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • boangher1994

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Salut la toti , ma numesc Alex si am 18 ani de curand am cumparat un opel astra f din 1994 motor de 1.4 benzina + gpl , problema mea este urmatoarea :

- am mers cu gpl , am avut plin adica toate 3 becurile aprinse , iar in timp ce mergeam am vazut ca ba scadea un punct la gpl ba apareau 2 pana cand au disparut toate , am fost sa ii fac plinu , am bagat gpl de vreo 30 Lei parca dar nu sa mai aprins nici un bec si nici comutatorul de la gpl nu a mai functionat (toate becurile stinse) . Hm am apasat ba pe benzina ba pe gpl la comutator si nimik , am turat motoru poate o trece automat si nimik , nu mai merge deloc comutatoru .., care ar putea fi problema? o fi doar de la comutator sau de la .... nu stiu !
Un sfat ceva ce ar putea avea ? ( mentionez ca nu ma pricep la mecanica , am obtinut permisu acum 2 saptamani si masina tot cam asa )
Va multumesc , o zi buna !
(imi cer scuze de exprimare sau daca am mai gresit )

P.S
Comutatorul este modelul " TAMONA PG-3"
acesta http://www.tamona.lt/pdf/en/PG-3-en.pdf
  • mar77

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Daca e mort comutatorul, si asta cred ca e, nu iti merge decat pe benzina. Verifica mufa din spatele lui si siguranta de la gpl, e pusa in compartimentul motor. Comutatorul costa cam 50 lei, reparatia nu se marita si nici nu o face nimeni.
  • gaby_ph

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Calibra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2012

  • Mesaj Privat
sal , incearca sa scoti si mufa care duce de la indicator la rezervor, o gasesti la butelie in spate sub carcasa aia de plastic , la mine arata mereu ca am rezervoru gol , si la mine era plin , sufla pe acolo poate ai noroc si s-a depus doar praf, bafta
  • boangher1994

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2012

  • Mesaj Privat
oki , multumesc mult de raspunsuri , am observat ca la comutator cate o data clipeste un beculetz verde , dar foarte slab , asta nu tot timpul ... eu butelia o am in locul rotii de rezerva , am sa ma uit sa fac ce mi-ati zis voi , doar doar o merge Very Happy mersi mult de sfaturi
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR