Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
desi eram interesat direct de plasma, afisajul ala gigantic imi sari si mie in ochi.
Skip ads

  • aquagen

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Sper sa nu sara si hotilor, ca nu au ce face cu el.
  • user2000

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
-a iesit o tiganie pentru ca trebuie puse mai multe smd-uri pe perimetrul cercului (poza cu pozitionarea lor)
-folia este galbena nu ai ce sa-i faci trebuia alta care este trasparenta,
-cele vopsite se curata cu ACETONA nu cu alte prostii pentru ca se strica
-voi credeti ca daca puneti un smd in locul becului a-ti facut treaba ? ledul lumineaza la 120 grade iar becul la 360 pe toate planurile Wink de aia va iese lumina neuniforma




recomandarea mea : leduri verzi pentru ca o sa iasa fain asa Evil or Very Mad si lucreaza cu smd5050 nu cu smd 3528 pentru ca iese slaba lumina
  • Vlady.

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Cu smd 5050 am lucrat:)...si mc de poza cu pozitionare..am sa incerc dupa recomandarea ta sa pun ledurile:)
Skip ads

  • user2000

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
si trebuie lipite, nu lasate in aer, sa ai grija sa nu le arzi, app trebuie puse sa faca un unghi cu placa nu asa paralele, daca nu stii mai bine apeleaza la cineva care stie, pentru ca pot fi deteriorate iremediabil in urma unui scurt-circuit
  • bogdonel

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2012

  • Mesaj Privat
user2000 a scris:-a iesit o tiganie pentru ca trebuie puse mai multe smd-uri pe perimetrul cercului (poza cu pozitionarea lor)
-folia este galbena nu ai ce sa-i faci trebuia alta care este trasparenta,
-cele vopsite se curata cu ACETONA nu cu alte prostii pentru ca se strica
-voi credeti ca daca puneti un smd in locul becului a-ti facut treaba ? ledul lumineaza la 120 grade iar becul la 360 pe toate planurile Wink de aia va iese lumina neuniforma




recomandarea mea : leduri verzi pentru ca o sa iasa fain asa Evil or Very Mad si lucreaza cu smd5050 nu cu smd 3528 pentru ca iese slaba lumina


vezi ca eu am pus cate un smd in locul fiecarui bec si lumineaza de te orbesc noaptea daca le tii la maxim da ? nu mai vb prostii
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Si dai luminozitatea mai mica. Important e sa lumineze uniform.
  • bogdonel

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2012

  • Mesaj Privat
lumineaza si uniform Very Happy
Skip ads

  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Se vede bine!
  • user2000

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
2-ul si 3-ul au umbre... fa o poza mai clara Wink vezi ca nu lumineaza ca 1 si 6 Wink
  • bogdonel

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2012

  • Mesaj Privat
eu crek tu ai ochi de vultur ca eu sincer nu vad diferenta si a iesit asa ca e cu tel ... si daca esti asa carcotas arata-ne tu bordul tau ala iluminat pefect cum nu am mai vazut niciodata sa vedem si noi cum trebuie sa fie
  • Vlady.

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Nu are ce sa-ti arate...el are logan:))...oricum...n-am ce face..recunosc ca se pricepe cu ledurile..
Skip ads

  • user2000

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat

poza ceruta Smile imi pare rau ca stantardele mele sunt mai ridicate, si nu ma multumesc cu putin asa cum fac altii faca imi aratati o singura umbra pe aceste ceasuri maine le sparg cu ciocanul la prima ora ... si fac 10 ceasuri gratuit pentru urmatorii 10 useri care posteaza pe acest topic , asa ca sa fiu eu mai carcotas Wink
PS : cu ceasuri modificate de la alte masini nu am poze in calculator, dar va asigur sa sunt la fel de bine facute Smile
becurile originale sunt facute ca sa lumineze uniform nu puternic sau colorat... asta este unele masini din fabrica au leduri altele au becuri
  • romeo-alex

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2012

  • Mesaj Privat
si tu stai cu destu' in gura gasind o replica smechera
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu vad o umbra. Imi faci si mie ceasurile?
  • user2000

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
daca o inconjori da si vorbesc serios
  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
user2000 a scris:
poza ceruta Smile imi pare rau ca stantardele mele sunt mai ridicate, si nu ma multumesc cu putin asa cum fac altii faca imi aratati o singura umbra pe aceste ceasuri maine le sparg cu ciocanul la prima ora ... si fac 10 ceasuri gratuit pentru urmatorii 10 useri care posteaza pe acest topic , asa ca sa fiu eu mai carcotas Wink
PS : cu ceasuri modificate de la alte masini nu am poze in calculator, dar va asigur sa sunt la fel de bine facute Smile
becurile originale sunt facute ca sa lumineze uniform nu puternic sau colorat... asta este unele masini din fabrica au leduri altele au becuri

Nu zic....poate te pricepi la montat leduri....dar din cate vad este un bord de logan si din cate stiu eu acel bord are SMD-uri din fabrica.....Practic tu ai dezlipit ledurile vechi si ai lipit altele cu o nuanta alba.
  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
La ceasurile luminate cu becuri, merge Vectra B,Vectra A, Omega B..poate si alte modele...merge pus sub folia cu gradatii..folie colorata din comert si lasat becurile originale, poate de putere un pic mai mare, in loc de 3w..se pune de de 5w, ies colorate si acele raman in culoarea initiala..albe in cazul meu. Eu am incercat cu folie rosie si a iesit destul de bine si acele au ramas albe.lumina 100% uniforma..si pe consola centrala merge procedat la fel.
  • user2000

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Vaslui
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
motanel_cristi a scris:
user2000 a scris:
poza ceruta imi pare rau ca stantardele mele sunt mai ridicate, si nu ma multumesc cu putin asa cum fac altii faca imi aratati o singura umbra pe aceste ceasuri maine le sparg cu ciocanul la prima ora ... si fac 10 ceasuri gratuit pentru urmatorii 10 useri care posteaza pe acest topic , asa ca sa fiu eu mai carcotas
PS : cu ceasuri modificate de la alte masini nu am poze in calculator, dar va asigur sa sunt la fel de bine facute
becurile originale sunt facute ca sa lumineze uniform nu puternic sau colorat... asta este unele masini din fabrica au leduri altele au becuri

Nu zic....poate te pricepi la montat leduri....dar din cate vad este un bord de logan si din cate stiu eu acel bord are SMD-uri din fabrica.....Practic tu ai dezlipit ledurile vechi si ai lipit altele cu o nuanta alba.

prietene,asa cum am mai zis, ledurile NU se pun in locul becurilor, se pun in asa fel incat sa iasa lumina uniforma Wink
  • Sever.SVR

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Bun, si nu ne impartasesti si noua cum faci tu asta ? Si asa nu esti din Constanta ca sa pot apela la tine, iar eu am bordul acela cu foaie alba ce as putea sa ii fac ?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR