Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Adiku

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.7CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

Am si eu 2 intrebari:
1. care vreti sa va ocupati de un montaj componente electronice pentru un carlig de remorcre pe un astra h 2005 1.7 CDTI? Am cumparat carligul second hand si l-am montat, dar nu ma descurc cu componentele electronice.

2. Vreau neaparat sa pun un auxiliar pe CD 30 fara sa-l schimb. Au aparut ceva solutii pentru asta? Este posibil sa tragi un fir pana la antena si sa legi direct de antena auxiliarul? (stiu ca e cam imposibil din cauza ca acolo ar trebui sa ai o frecventa, dar intreb totusi Very Happy )

Multumesc
Skip ads

  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
La punctul 2 poate iti e util asta: https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
Oricum aia cu antena nu mai spune la nimeni ca rad si curcile! Laughing
Si pana la urma de ce nu-l schimbi cu un cd30mp3? Unul in stare foarte buna il gasesti in jur de 100e....Eu asa as face ca sa nu ma mai complic cu improvizatii!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Cel mai OK este sa schimbi CD30-ul cu unul care suporta AUX IN, vezi in mesajele mele cand apare...

CristianTM.
  • gaby390

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Imi pune si mie cineva cum iti dai seama daca MP3-ul suporta functia de AUX sau nu? Si eu am un Astra H din 2006, cu CD30 MP3 6 Butoane care nu are AUX tras sub frana de mana... As fi interesat sa-l montez si eu daca suporta, altfel nu cred ca se merita sa investesc asa multi bani pentru alta unitate...
Skip ads

  • Adiku

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.7CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Pai e destul de simplu. Daca scrie pe el CD-30, nu ai aux si nici mp3. Si partea cea mai nasoala e ca nu prea se poate pune. Si eu astept de cativa ani o solutie Sad.
  • gaby390

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Pai chiar asta e faza... pe al meu scrie CD30 MP3, si am sigur mp3, ca am mai facut cd-uri... dar totusi mi-ar placea sa pot sa imi leg un AUX sa pot asculta mai usor muzica de pe USB.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Adiku a scris:Salut,

Am si eu 2 intrebari:
1. care vreti sa va ocupati de un montaj componente electronice pentru un carlig de remorcre pe un astra h 2005 1.7 CDTI? Am cumparat carligul second hand si l-am montat, dar nu ma descurc cu componentele electronice.

Multumesc

https://www.clubopel.com/vie...18&highlight= daca cautai gaseai
daca nu ai modul electronic, tragi singur firele de la semnsalizare,stop lumini,etc ...
  • Adiku

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 1.7CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am modul electronic care trebuie montat, plus 2 prize la carlig (una pentru remorca si una pentru rulota). Firele sunt trase de la prize pana la REC (asa am vazut ca se numeste). Am nevoie de cineva care stie sa lege firele.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Mai trebuie sa ai o mufa care se conecteaza la modulul electronic.( cu firele care vin de la remorca ). O ai?
Firele care le ai trase sunt pe culorile originale sau asa " la nimereala"? Daca sunt dupa culori e mai simplu..daca nu, ai nevoie de configuratia pinilor din mufa de la remorca in functie de pinii de la modul.
Pune o poza cu tot cea ce ai sa vedem, si astfel va fi mai usor sa te ajutam....
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Adiku a scris:Am modul electronic care trebuie montat, plus 2 prize la carlig (una pentru remorca si una pentru rulota). Firele sunt trase de la prize pana la REC (asa am vazut ca se numeste). Am nevoie de cineva care stie sa lege firele.

PAI in cazul asta nu ai nici un modul ci doar firele.In cazul asta identifici pinii si te legi direct de stopuri.Pune o pozau firele si ce ai tu pe acolo
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR