Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
E chinezarie. Am gasit regulator cu 25 $ pe net. Cele originale ti-am spus cat costa
Skip ads

  • Georgejjj

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Fratiloooor eu am A17DTJ, Astra J din 2010, am schimbat regulatorul cu unul comandat la OpelScanner cu 400 de lei... Care bineinteles este o mare chinezarie ca toate cele de pe internet care au preturi intre 350 si 450 de lei... si evident ca m-a tinut 2 luni jumate, mai precis aproximativ 1000 km (in conditiile in care nu am rulat decat pana la servici in oras si tara 35 km). Parerea mea este ca cei care au montat pe cel la 700 si ceva 800 de lei adica cel original nu i-am auzit sa se planga asa repede de el... i-au tinut cel putin 15 mii km...Inca o chestie: cel care ti-l trimite Opelscanner nu ti-l trimite si el sigilat intr-o cutie Denso Made in Hungary ori Made in Japan. Eu l-am primit intr-o punga banala sigilata... Este o nebunie cu regulatorul asta. Dar cred ca problema principala nu este regulatorul in sine ci mai degraba pompa de injectie care le defecteaza asa repede sau injectoare cu probleme la masinile astea... Eu probabil ca imi voi mai comanda unul original la 750 de lei si daca nu ma va tine si ala decat ff putin ma gandesc sa vand masina asta cu defect de rahat cu toata parerea de rau pt design si alte plusuri! Sad
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Cautati pe alibaba.com codul regulatorului si o sa vedeti regulatoarele ce le cumparam cu 400 ron. Sunt 25 $ bucata
  • Georgejjj

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Foarte tare pretul de 25$ Smile)). Sa tot faci bani asa... Oare cate regulatoare au vandut romanasii cu 4-5 mil procurandu-le cu 25$... Mi-e scarba... Insa cei care au montat ce cel ORIGINAL DENSO SAU GM cu pret intre 700 si 850 de lei sa ne dea un semn si sa zica daca au mai intampinat probleme dupa montare si daca da dupa cati km ca sa stim si noi ceilalti daca ne cumparam unul original sau nu. Smile
Skip ads

  • Cristi Dancu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2008 z 17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Georgejjj - eu am pus Denso - a venit in cutie , cu cod de bare, codul piesei , iar in cutie piesa era pusa intr-o alta de plastic , dupa forma ei , o sa fac niste poze sa fiu mai clar , am dat 500 ron
  • Cristi Dancu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2008 z 17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2015

  • Mesaj Privat
scv valve dcrs301110 / iar pe cutia din plastic - made in japan 989289-440
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Pe ala de gm scria made in hungary
  • Georgejjj

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Cristi Dancu am inteles... cum zice si Vladutsss aia GM este Made in Hungary si aia cred ca e cea buna.. care costa vreo 180 de Euro... am gasit pe youtube un neamt care a postat filmuletul cu oscilatiile la Atra J Sports Tourer si a schimbat regulatorul cu ala de 180 de Euro si zice ca are 15 mii si nu a mai avut probleme... Cristi si dupa ce ai montat-o pe aia cu cutie Denso iti mai oscileaza?
Skip ads

  • Cristi Dancu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2008 z 17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2015

  • Mesaj Privat
la 3 saptamani a inceput din nou , tocmai de asta m-am enervat si am inceput sa caut raspunsuri
  • Georgejjj

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
E clar. Tu ai patit-o mai rau ca mine... eu credeam ca sunt cel mai rapid la care a reaparut oscilatiile.... dar nu am mers ff mult de asta... tu poate ai facut in 3 sapt mai mult ca mine in 3 luni... nu asta e ideea... Ideea este ca cel ORIGINAL este GM si este Made in Hungary! Apel catre cei care au schimbat regulatorul cu unul GM - Made in Hungary, sa ne zica daca au mai avut probleme cu oscilatiile pt ca se pare ca cel GM la 170-180 de euro este CEL BUN SI ORIGINAL! Iar cei care au rezolvat prin construirea altor pistonase din materiale rezistente sa faca o afacere si sa ne faca si noua ca platim si noi o suma pt ideea lor geniala! Smile
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Eu cu de asta de 380 ron am mers fara probl din noiembrie in aprilie 8000 km.
  • Cristi Dancu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2008 z 17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2015

  • Mesaj Privat
o luna mai exact 2000 de km
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Denso, made in HU, venit un cutie de carton: 13mii si am dat pe el 420 anul trecut. Inca nu face probleme.
  • Georgejjj

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
O luna, 3 luni sau 6-7 luni tot un rahat este... Intrebarea noastra e urmatoarea: Ce avem de facut- achizitonam unul GM la 800 de lei sau ne ajuta fratii de suferinta cu pistonase si arcuri modificate ale regulatoarelor care le avem,cum au facut si ei, ca sa mor de nu ma ia capu cu oscilatiile astea... Sad
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
acum am dat si eu comanda de unul la 405 ron , din ungaria mi-l aduce.
  • Georgejjj

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Vladutsss de la cine l-ai comandat daca poti sa-mi spui si dupa ce il montezi sa ne zici cum sta treaba....
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
pai dupa ce-l montez iti dai seama ca o perioada nu mai face...o sa pun si aditiv mereu in motorina ( ulei 2 T cu specificatie JASO FC ). L-am comandat de la un baiat din iasi , daca vrei exact iti dau pm ca sa nu para ca fac reclama Smile)
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
stiti cat mi s-a cerut la reprezentanta? 1125 pentru piesa si 320 pentru manopera, fiind inclusa si invatarea cantitatii de combustibil injectat...
  • Georgejjj

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Niste preturi absurde la fel ca pretul regulatorului in sine care e ''foarte'' bun... Deci oscilatiile ar fi cam problema specifica a motoarelor 1.7 CDTI Opel.... Sad
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
DTJ si DTR . Pe dth n-am avut problema asta. Fiecare cu problemele lui.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR