Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • pukaboss

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2013

  • Mesaj Privat
SALUT,AM UN OPEL ASTRA F CABRIO DIN 94 C20NE,SI AS DORI SA SCHIMB TELESCOAPELE PE FATA,PUTETI SAMI SPUNETI CUM DESFAC PIULITA DE LA AMORTIZOR CEA DE PE FLANSE CACI SE INVARTE CU TOTUL,CUM TREBE TINUT CONTRA?VA MULTUMESC
  • deleted-21207

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Trebuie sa aiba in capul telesopului un locas parca inbus unde poti sa ti contra
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
pukaboss a scris:SALUT,AM UN OPEL ASTRA F CABRIO DIN 94 C20NE,SI AS DORI SA SCHIMB TELESCOAPELE PE FATA,PUTETI SAMI SPUNETI CUM DESFAC PIULITA DE LA AMORTIZOR CEA DE PE FLANSE CACI SE INVARTE CU TOTUL,CUM TREBE TINUT CONTRA?VA MULTUMESC
Daca nu mai tipi la noi poate te ajutam...vezi ca in capul amortizorului ai o gaura de inbus ...bagi acolo un imbus pe calibru....dar mai inainte ...pui o presa de arcuri pe care o stringi...desfaci ansamblul din oala din contraaripa si apoi ....din bascula inferioara....apoi dai jos sistemul arc-amortizor(daca iti spun numele nu cred ca te intereseaza prea mult)cind ai sistemul dat jos...comprimat cu presa,desfaci flansa de amortizor...apoi slabesti amortizorul si schimbi ce dde schimbat ......iar apoi faci operatia inversa ....
  • pukaboss

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Am facut rost de presa, m-am uitat in capul amortizorului si vad ca nu e cu imbus este cu cheie de 8,am inteles operatiunea,va multumesc pentru interesul acordat,luni am sa incerc.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR