Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Duminica noapte am patit o belea :

Pe DN1 in afara orasului ( intre doua localitati nu le stiu numele pe tronsonul Romanesti - Otopeni ) am prins putina viteza si am trecut pe langa niste camere cu 190 . Am blanit frana pana la 160 dar era prea tarziu..
Mi se pare ciudat :
E camera amplasata in afara orasului ? Una lume zicea ca e de forma acolo...
Deasemenea era noapte si intuneric..Puteau sa ma vada noaptea la volan? Celelalte camere sunt in localitati la lumina.

Daca m-au prins o sa ma judeca cu Politia , dar permisul nu le dau .
Skip ads

  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pai si tu ... 190 km/h... Twisted Evil
Hmmm .. cam mult !
Da-i si tu mai cu mila.
Nu de alta da consumi prea mult combustibil. Laughing
Oricum am inteles ca nu toate camerele sunt din alea care fac poze.
Cauta pe forum sa vezi care sunt alea.
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
bertone a scris:Duminica noapte am patit o belea :

Pe DN1 in afara orasului ( intre doua localitati nu le stiu numele pe tronsonul Romanesti - Otopeni ) am prins putina viteza si am trecut pe langa niste camere cu 190 . Am blanit frana pana la 160 dar era prea tarziu..
Mi se pare ciudat :
E camera amplasata in afara orasului ? Una lume zicea ca e de forma acolo...
Deasemenea era noapte si intuneric..Puteau sa ma vada noaptea la volan? Celelalte camere sunt in localitati la lumina.

Daca m-au prins o sa ma judeca cu Politia , dar permisul nu le dau .

Scuza-ma dar ai cautat-o cu lumanarea; pe drumul cel mai supravegheat din .ro te-ai gasit sa te dai la ea-si nu ai prins "putina" viteza ci ai dat in ea aproape cat ai putut. Roaga-te sa nu fi fost camera cu poze ca altfel n-ai nici o sansa sa scapi fara 3 luni de suspendare carnet (+amenda cam cat un salariu minim pe economie).
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...php?p=56053#56053
Uita-te aici si vezi daca e printre alea !!
Peace !
Skip ads

  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
din cate stiu eu nu exista camera in afara localitatii, exista insa una f aproape de linia dreapta de la Romanesti, spre Bucuresti, e la 50m dupa ce ai intrat in localitate, in Potigrafu parca ii spune...
in rest, celelalte (intre Romanesti si Otopeni) sunt clar in interiorul localitatii...
Bafta. Rolling Eyes
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
bertone: si care era sfatul ? Laughing
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pai sfatuiti-ma ce sa fac : daca imi vine din aia de acasa sa le zic ca am imprumutat masina ?
Ca uite citind topuicul cu cele 7 camere de pe DN1 ( topic care nu mi-a aparut la search ) am aflat ca face poza la nr. din spate . Doar n-oi fi tampit sa le zic ca eram eu in masina ..Pe de alta parte am auzit pareri ca ma fotografieaza si pe mine..
In cat timp imi vine pacostea acasa daca m-au prins ?
Ce fac in cazul in care imi iau permisul ? Se mai face o data scoala de soferi ? ( cica ar fi modificat legislatia dar nici amicul care mi-a zis asta nu era sigur )..
Pe de alta parte daca ar fi camera , de ce e amplasata la intuneric ? E anormal sa pui o camera si s-o pui la intuneric , nu ?
Ideea este ce sa fac in cazul in care m-au filmat si sa nu-mi ia permisul ? Exista vreo portita ?

P.S. : Camera era aproape de intrarea intr-o localitate la vreun km de ea si era cu pasarela din aia sus..Adica noaptea n-am putut vedea decat pasarela si un BMW de PH cu care ma alergam care a blanit frana din timp..al naibii stia de camera si m-a lasat pe m ine sa-mi iau plasa Evil or Very Mad

PPS : Domnul Inginer sa stii ca nu i-am dat cat a putut ca prinde relativ repede 190 Very Happy ..apoi incepe plafonarea .

Multumesc de sfaturile excistente si de cele viitoare . Dar daca m-au lasat fara permis pot sa-mi iau adio de la unul din joburi Rolling Eyes
  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
bertone a scris:In cat timp imi vine pacostea acasa daca m-au prins ?


pe mine m-au luat pe 30.12.2005 si am primit scrisoarea pe 16.03.2006
Skip ads

  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pai deocamdata nu prea ai ce face, decat sa astepti...daca era la 1km dupa intrare in loc nu mai ai nici o scuza...adica ma refer ca ar fi trebuit sa fi incetinit cu mult. Oricum e tardiv acum iar 190km/h in localitate... Shocked , no offence, dar nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca ti-ar iesi unul din lateral...nici nu ar avea timp sa te vada, nu mai zic de pietoni, care mai ales in weekend sunt pe strada si pe langa strada prin sate (discoteci/baruri). si un caine daca iei la viteza asta ai toate sansele sa te faci praf.
speri ca nu te superi pe mine, dar poate meriti o lectie. merg cel putin de 2-3 ori/sapt pe DN1 Buc-Ploiesti si stiu cam ce ti se poate intampla noaptea - ma refer la pietoni, biciclisti, carute...
ar fi bine sa te abtii sa "o calci" asa, mai ales pe DN1

bafta multa si sper sa nu te superi pe mine...
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
off topic, citeste aici

http://www.clujeanul.ro/art...e-cosmar/9693/14/
  • fm

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Exista camere in afara localitatii si intre Saftica si Tancabesti, chiar pe linia dreapta inainte de bifurcatia spre Snagov, acolo unde iti vine cel mai tare sa ii dai talpa.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
cam nasol
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Sfatul meu: las-o mai moale si zi merci ca nu ai omorat pe cineva. Distractia costa Very Happy
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@bertone - mai omule, zilele cand ne puteam lua la intrecere pe DN1 au apus de mult, parerea mea este sa fii fericit ca ai luat un radar si nu un pieton, caruta sau caine.....cat despre poza asteapta postasul pt ca toate camerele sunt capabile sa calculeze viteza masinii. Multe dintre abateri nu se pedepsesc pentru ca sunt minore dar cele ca si a ta cu siguranta se sanctioneaza.
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
marius_2999 a scris:off topic, citeste aici

http://www.clujeanul.ro/art...e-cosmar/9693/14/



Putea fi on-topic ... Sad la 190km/h...bine ca nu i-a iesit ceva in fata. Socant articolul, citeste cu mare atentie vitezomanule @bertone, din pacate sunt destui vitezisti pe strazi si sosele. Iti mai pui problema permisului ? Sper sa-l ai suspendat cat mai mult posibil !!!
  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
OMG! Nu incepeti iar sa va certati!
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
nu, nu are rost sa ne certam. nu-si au locul rautati aici...insa ar trebui sa invete ceva din asta...
190km/h in loc., dupa mine e ca o ruleta ruseasca...
  • NiceGuy

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
bertone... omule
nu te mai stresa camera care zici ca ai loat-o cu 190k/h e camera doar de supraveghere, camere care au si radar sunt doar in localitate si langa ele au cate o cutie mare. viteza se masoara instant in momentul in care terci peste senzori din dreptul camerei montati in asfalt. Singurul lucru care l-au sesizat cei de la monitoare a fost o masina care sa lasat de bot pentru a reduce de la 190 la 160km/h pe o distanta mica.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@niceguy - trebuie sa te mai interesezi despre sitemul asta de camere......camere numai de supraveghere trafic sunt DOAR cele de tip Dome adica alea "rotunde" cele patratoase cu ajutorul softului iti arata si viteza....
  • ealex

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1990 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2005

  • Mesaj Privat
rapiduletul a scris:
marius_2999 a scris:off topic, citeste aici

http://www.clujeanul.ro/art...e-cosmar/9693/14/



Putea fi on-topic ... Sad la 190km/h...bine ca nu i-a iesit ceva in fata. Socant articolul, citeste cu mare atentie vitezomanule @bertone, din pacate sunt destui vitezisti pe strazi si sosele. Iti mai pui problema permisului ? Sper sa-l ai suspendat cat mai mult posibil !!!



eu zic ca esti rau, si ca multe accidente sunt din nesimtzire sau din consumul de alcool. relativ la articol, cunosc gherla bine, si stiu locul accidentului. e trist ce s-a intamplat. acolo nici eu nu as merge cu mai mult de 80. drumul e prafuit si plin de pietre. dar pe dn1 e altceva. in plus, fiecare pe pielea lui face asa ceva si isi asuma responsabilitatea.

EDIT:
ce cazan de subaru... nici 60 nu as merge cu asa ceva...



Ultima modificare facuta de ealex la Joi 23 Mar, 2006 9:30 am
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR