Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • castrosua2002

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

aseara cablul de ambreiaj al batranei Vectara A s-a rupt (locuiec in Bucuresti)....si caut ....disperat o solutie sa il schimb astazi...are cineva idee daca exista vreun magazin de piese deschis? am incercat cam peste tot...am sunat la opel shop ...am cautat programele magazinelor pe net....

am vreo sansa in vitan? stau foarte departe de targ sa nu alerg degeaba...super marketul augsburg din militari o fi deschis? multumesc anticipat.....in caz exceptional a si pune unul second...dar nu imi vine sa alerg la dezmembrari si sa ma chinui ca poate se rupe din nou in viitor.....e dificil de montat de un neavizat? oare cat costa?am un vectra a 1.8S (E18nvr).......multumesc oricarei persoane care imi poate raspunde in timp util...adica astazi.....cat mai am timp sa fac ceva pe lumina
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Augburgul e inchis duminica - m-am uitat eu acum pe site Wink
  • castrosua2002

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
multumesc Sabin...m-am uitat pe site dar nu imi venea sa cred ca il tin inchis duminica....am crezut ca poate doar sediul central....oare duminica am vreo sansa sa gasesc ceva deschis pe undeva? ce sanse am sa gasesc oare in vitan un cablu de ambreiaj de vectra a ?
  • razvu77

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
singura shansa sa l iei nou(nu se merita second) e sa ai un prieten cu magazin de piese auto care se deranjeaza pt tine si i l are pe stock.Se skimba f usor kiar si de un neavizat mai trebuie ceva reglaje dupa pt ca pana la acomodarea finala el se intinde(mai strangi piulita care l intinde de pe cutie
  • castrosua2002

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am gasit deschis duminica. poate ajuta pe cineva. venind dinspre vitan am gasit deschis la unul din magazinele arabilor de pe segmentul de drum de dupa dristor....valea care coboara mergand spre piata sudului...habar nu am exact cum ii spune...oricum...arabii cu magazinele de pe dreapta au deschis duminica...au si piese noi magazinele mai aratoase.....am dat 50 RON pe un cablu turcesc nou......s-a potrivit perfect....probleme am avut la montarea la pedalier...nestiind procedura incercam sa agat cablul fara sa desfac arcul care tensioneaza padaua....desi parea plauzibil sa il pun nu reuseam...pozitia de la pedalier e tare aiurea...oricum pana la urma a mers....am scos siguranta arcului am detensionat arcul si dupa accea am montat clema in orificiul de la pedalier.....in rest montarea e simpla.....dar la pedalier nu prea....



ps
in preajma locului de unde cautam cablul sunt si centre de dezmembrari. atitudine mizerabila a acelor de acolo. preturi mari. un jeg de cablu ruginit 40 ron NEDISCUTABIL si scuipat printre dinti....desi fan second hand recunosc ca rar am gasit o persoana rezonabila in astfel de centre pe care, de cate ori am ocazia, le boicotez datorita atituidinii vanzatorilor....
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR