Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Oricine. Bine, acu nu mai e cazul. Cand vorbeam mai in spate despre asta, numai vreo 4 erau de acord, acum sunt valuri valuri de PM-uri. Zice ceva de caracterul romanesc, nu?
Skip ads

  • ionutzica

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2014

  • Mesaj Privat
deobicei e bine sa fie ala care "da moca" Smile)
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Se baga cineva sa luam un dvd 2014/2015? E 20 eur unul. Cati aveti dvd90 pe masina, tre sa fie 10 pe aici, 2 eur bucata.
  • activiorel

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Y17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Sunt recunoscator celor care au amabilitatea sa share-uiasca linkul si cu mine.
Multumesc anticipat
Skip ads

  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Si tu Brutus, din 2008 n-ai mai dat pe aici, acum ai aflat ca sunt harti si ti-ai adus aminte de clubopel?
  • JOHN Q

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
liviu2004 a scris:La cati scriu acum pe aici, sa zicem cel putin 10, venea 10 ron de fiecare la un group buy set complet. Un pachet de tigari. Da na, avem astra h, vectra c, figuri in cap, da pentru 10 ron stati si cereti PM.

Figuri in cap avem toti (inclusiv noi doi) si cand te-am intrebat de oferta la cd-ul oficial Europa de est doar 1 cd ca pe siteul oficial nu ai raspuns deloc si poate renuntam la cateva pachete de tigari.
liviu2004 a scris:... Cand vorbeam mai in spate despre asta, numai vreo 4 erau de acord, acum sunt valuri valuri de PM-uri. Zice ceva de caracterul romanesc, nu?

Caracterul romanesc se vede si la tine (desi traiesti bine in alta tara pe salariu in euro , daca se mai poate "invarti ceva" e...ok).
liviu2004 a scris:Se baga cineva sa luam un dvd 2014/2015? E 20 eur unul. Cati aveti dvd90 pe masina, tre sa fie 10 pe aici, 2 eur bucata.

Eu ma bag doar pentru CD70 Eastern Europe - 2014/2015 / CD 1: Estonia, Romania, Bulgaria, Croatia, Lithuania, Czech Republic, Slovak Republic, Hungary, Poland, Latvia, Slovenia. Adica ala oficial pe un singur CD.

PS. Fiind un tip umblat, consider ca esti destul de deschis la minte sa nu te superi daca crezi ca te-am deranjat cu ceva. Astept un raspuns, daca doresti sa-mi clarifici nelamuririle de mai sus. Numai bine!

// L E. OK


Ultima modificare facuta de JOHN Q la Vin 26 Sep, 2014 10:41 pm
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
La prima, nu-s nebun totusi sa dau 99 eur ca sa aflu ca am cumparat exact ce am, asta e parerea mea, daca vrei sa afli ce contine pachetul cu 1 cd, te rog sa-l cumperi direct.
La a doua, eu am pus la bataie timp, banii mei, riscul meu sa cumpar ceva ce poate fi tzaca. Alte comentarii sunt de prisos despre punctul 2.
La a treia, am intrebat altceva, vezi si punctul 1 mai sus.
Nici o suparare, doar nu sunt de gradinita.
  • ammazon

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2011

  • Mesaj Privat
JOHN Q iti dau dreptate. Ceva nu este in regula cu aceste cd-uri. Am testat putin luand la intamplare cateva localitati. La cateva sunt mai mule strazi insa la altele sunt mai putine. Refuz sa cred ca anumite strazi s-au evaporat de pe harta Romaniei. Ma refer aici la cd-ul cu Eastern Europe. Celalalt, cu Eastern Europe - West nu ne este de mare ajutor in tara.
Dau aici cateva exemple luate la intamplare, cu numarul de strazi pentru fiecare cd:

Oras------2013-2014 ---------2014 - 2015
Brezoi ----------- 38 ------------------38
Abrud ---------- 129 ---------------- 129
Satu Mare ----- 925 ---------------- 905
Bacau ----------- 834 ---------------- 799
Videle------------ 208 ---------------- 206
Sebes ------------328 -----------------339

Nu pot sa cred ca la Satu Mare s-au evaporat 20 de strazi iar la Bacau 35. Ori cd-urile nu sunt ceea ce trebuie, ori navteq a dat-o in bara rau de tot de data asta.
Skip ads

  • ionutzica

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2014

  • Mesaj Privat
le-o fi mutat in sebes Smile
Eu de ex. aici in Olanda, harta Benelux 2015 imi arata cateva sensuri giratorii, nou facute, care in Benelux 2013-2014 nu se regaseau...
  • ammazon

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Ma intriga si faptul ca noul cd are 291 de mega pe cata vreme, cel de anul trecut are 700. Oare ce lipseste?
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Testati-le in oras o saptamana doua, si apoi mai vedem.

O sa ma uit si eu daca pe sibiu e actualizatã, si daca s-au evaporat strãzi.

Chestia cu 1 cd fata de 2 cate avem noi, pare ciudatã la prima vedere, dar daca la teste harta pare in regula, nu ma deranjeazã.
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Nu se dau bani aici , ne ajutam
Skip ads

  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Asta cu ajutatul ........a cam disparut de mult de pe club opel ...........cam toti vor sa castige ceva .........mai sunt cei drept si cateva exceptii ......dar sunt din ce in ce mai putine .........pe cale de disparitie ..........de , astea sunt vremurile .
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Si mie un coleg mi-a cerut 50 ron pentru o diagnoza, sau ceva activare de optiuni, nu mai stiu exact. Ma gandeam, ca de banii astia ma duc la service.

Deci coleg de pe forum care si-a cumparat interfata cu aproximativ 100 ron, care si-a scos banii din "ajutatul" a 2-3 colegi.


Referitor la harta, vad ca un sens unic care s-a facut in ultimul an in sibiu, NU apare ca sens unic, desi e un bulevard important. Eu asta vroiam sã vãd de fapt, cat s-a actualizat. Niciun sens unic nou vad ca nu e actualizat.
  • cristypolice

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Nu am nimic cu Liviu2004, insa vad ca pana la urma ati ajuns la postarile mele de pe la pag 106-109 (sau ceva de genu') legate de variantele oficiale ale hartilor !
Am refuzat sa mai postez comentarii si am urmarit cu atentie discutiile voastre.
E placut sa vezi ca totusi, unii oameni au revenit cu picioarele pe pamant dandu-si seama ca acest forum este pentru a ne ajuta si nu pentru a face o afacere din anumite chestii !
Liviu2004 nu am cersit la nimeni un pm cu linkurile de descarcare ale hartilor si voi astepta in continuare ca cineva sa le posteze, poate pe cele oficiale !
Daca cineva are altceva de spus sa ma contrazica !
Sunt dispus sa-mi asum greselile !
Si.......Liviu2004......ptr dvd90 navi ma bag si eu la cumparare !Smile (asta ca sa nu crezi ca am ceva cu tine personal - dar o mai repet inca odata - romanul este nascut tepar si nu mi-e frica sa spun asta si... mai cred ca nu sunt foarte bogat incat daca stric unitatea dvd90 navi, pe care o am pe masina, cu cd-uri proaste, sa-mi pot permite sa o inlocuiesc ! - intelegi ratiunea cu scepticismul referitoare la cd-urile cu harti ?)
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cristy, nu cred ca strici unitatea cu o versiune neoficialã a hartilor, problema pe care o vad e ca sunt hãrți vechi, neactualizate. Vreau sã mai confirme careva, daca vreun sens giratoriu sau ceva fãcut in 2013, nu apare pe harta, in orasul lor.

E interesant ca toata lumea le foloseste pe astea, dar în cel mai rau caz sunt 2013/2014 (sfarsit de 2012 de fapt).
Deci de stricat n-are ce sa strice.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
In Bucuresti se descurca destul de bine noua harta , bine acelasi lucru era si cu 2013-2014 era foarte actualizata singurul lucru nou pe care l-am remarcat este ca arata pe harta simbolul la benzinarii cand treci pe langa ele , in rest nimic nou .


Ultima modificare facuta de Bryan99 la Dum 28 Sep, 2014 5:37 pm
  • ionutzica

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2014

  • Mesaj Privat
probabil nimic nou nici in Bucuresti Smile
  • JOHN Q

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
La mine, prin amabilitatea lui ionutzica, varianta est europe pe 2 cd-uri, imi merge doar cd-ul 1 cu marimea de 291 mb. La al 2-lea cd nu se intampla nimic, nu afiseaza nici o harta ci doar ramane vesnic afisat pe display "calculating route". Marea mea intrebare de ce sunt 2 cd-uri la EE.
Asa ca Bryan99, increatul, cristypolice, patrutalex la voi e aceiasi problema?
Poate apare varianta oficiala ca in fiecare an pt Romania, un singur Cd de aproximativ 700 mb respectiv Estul Europei.

LE. Multumesc Bryan99 de raspuns, dar eu as fi vrut ca harta Romaniei sa fie intr-o singura locatie, pe un singur cd si sa nu fiu nevoit sa schimb nustiu cate cd-uri ca sa merg din A in B in romania.


Ultima modificare facuta de JOHN Q la Dum 28 Sep, 2014 6:08 pm
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
@JOHN Q - sincer nu am incercat celalat CD , pentru ca am inteles aici si de la Cristian TM si altii ca pe celalalt sunt doar strazile principale din Ro , asa ca nu l-am incercat deloc , l-am scris il am in masina dar nu l-am incercat , o sa-l bag si eu sa vad ce zice , dar probabil ca daca tu nu esti pe o strada principala de care harta sa stie , de aceea nu se intampla nimic , pentru ca nu stie unde esti , dute pe DN ceva si probabil o sa-ti arate ceva ( daca este doar la nivel de strazi principale , nu stie restul , este doar sa tranzitezi Romania si atat ).
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR