Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Weekendul trecut in drum spre intalnirea de la Felix am testat si eu versiunea nou aparuta. Pe ruta Dej-Felix stie exact ce stia si versiunea precedenta...nimic mai mult. La intersectiile noi ( construite anul trecut ) "nu se descurca" la fel ca si versiunea precedenta. Asadar nu va "stresati" atat pentru versiunea nou aparuta...nu cred ca se merita. Wink
Skip ads

  • JOHN Q

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
liviu2004 a scris:Cu astia 2 de mai sus vrei tu sa pui bani? Eventual sa le mai dai tu lor cu tot cu harti!

Nu stiu cine sunt aia 2, poti sa-i nominalizezi?
Iti place sa te pierzi in detalii si numai vezi intregul. A zis bine ionutzica "... deci nu are rost... eu zic sa ramanem o comunitate, si daca avem ceva sa ajutam si pe ceilalti.. "
Ma bucur ca Edwin a intrat in discutie si a concluzionat bine: ''Asadar nu va "stresati" atat pentru versiunea nou aparuta...nu cred ca se merita.''
Numai bine, liviule.


Ultima modificare facuta de JOHN Q la Lun 13 Oct, 2014 9:12 pm
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Pai asta am zis si eu, exact acelasi lucru.

Edwin, Ai folosit versiunea de cd cu 291mb? Eu zic ca aceasta versiune vehiculatã pe aici nu e versiunea 2015, ci e copiatã 2013/2014.

Dacã in schimb ai folosit versiunea ce apare pe navigation.com de exemplu, cu estul europei pe un singur cd, nu împãrțit în douã, atunci inseamna ca si versiunea oficialã e acelasi lucru, neactualizata.

Pe mine in principiu asta ma intereseaza in momentul de fata:


  • cristypolice

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2011

  • Mesaj Privat
liviu2004, fa-ne tuturor un bine si incearca ca atunci cand zici un lucru sa te ti de cuvant !
ai spus ca nu mai postezi nimic referitor la acst subiect, asa ca.......
stim cu totii ca cea mai buna aparare este atacul insa tu nu faci altceva decat sa ne arati tuturor ca esti limitat.
este foarte usor sa jignesti lumea si cred ca toti ceilalti "COLEGI" de forum nu ar trebui sa asiste la o discutie pe care tu ai transformat-o intr-un razboi, cu unul sau cu altul. este atuul tau ca Dumnezeu te-a facut pe tine mai destept ca noi toti.
toate discutiile pe care le purtam aici ar trebui sa duca la "lucruri constructive" pentru toti si nu sa arate ca unul sau altul greseste ori nu, sau ca este, ori se crede a fi, mai destept ca altii ! atunci cand crezi ca tu ai dreptate si altul greseste, incearca sa-i explici unde greseste, ca sa-si dea seama de greseala si nu incerca sa-l pui la zid.
asa ca, daca nu poti sa porti o discutie civilizata si daca ai ceva de lamurit cu mine sau cu alti colegi de forum, te rog frumos, foloseste mesajele private si nu-i mai stresa pe ceilalti forumisti.
eu iti stau la dispozitie si pe pm si pe skype, asa ca.........vrei sa lamuresti ceva cu mine, hai sa lamurim !
nu-ti da nimeni dreptul sa stabilesti tu ce face fiecare cu banii lui sau daca unul sau altul vrea ceva pe degeaba sau nu.
este dreptul fiecaruia sa aleaga si nu trebuie judecat de nimeni atata timp cat nu-ti baga tie mana in buzunar !
vrei sa-l ajuti, ajuta-l dezinteresat, asa cum de atatia ani ne-am ajutat cu totii pe acest forum, iar daca nu vrei, nu-l ajuta, fara sa faci alte comentarii rautacioase.
de-a lungul timpului au mai fost si alti oportunisti pe acest forum dar au intrat usor, usor, in anonimat!
personal, imi cer scuze moderatorilor ca a trebuit sa se ajunga pana aici, iar un topic destinat navigatiei opel a ajuns sa fie subiect al unor discutii fara rost si total pe langa subiect !
numai bine !
Skip ads

  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Vezi ca tu aruncai cu cuvinte grele pe alte forumuri de fake catre mine, de parca am facut eu hartile lu peste. Pana una alta tu ai inceput, acum primesti ce ti se cuvine.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Pana una alta toata lumea confirma ca nu-s updatate hartile pe care le avem cu totii, presupusele 2014/2015.

Alte idei aveti? Poate cineva sa afle dacã versiunea oficiala e ok? (cea cu 99eur ce contine mai multe tari pe un singur cd, fata de ce avem noi).
  • JOHN Q

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
La mine concesionarul Opel a inchis pravalia. Eram curios sa-l intreb de versiunea oficiala CD70 Eastern Europe - 2014/2015 cat costa.
http://www.navigation.com/O...-22380/en_GB/EUR/
Poate intreaba cineva cu reprezentanta Opel la el acasa si ne spune ce costuri totale implica.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Pai atata cred ca costa, vreo 450 ron. Daca ar fi mai putin ar fi super, mai ales daca ne-am aduna sa punem bani pt ea.
Skip ads

  • cristypolice

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2011

  • Mesaj Privat
liviu2004, fa-ne tuturor un bine si lasa-ne !
din 2011 si pana acum nu am cerut nimanui un ban pentru cd-uri asa cum ai facut TU atragandu-ne pe nu stiu ce alte siteuri, desi puteam sa cer linistit ( si am ajutat in privat destui - nu pe forum ca sa ma laud) !
asa ca..., tu acum nu faci altceva decat sa confirmi, DIN NOU, descrierea pe care ti-am facut-o mai sus !
  • cristypolice

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2011

  • Mesaj Privat
cautand astazi am mai gasit asta : " http://www.navmapstore.com/..._Europe_2014_2015 " si asta " http://www.navmapstore.com/...ack_2014_2015_9CD "
acu' nu stiu ce sa mai zic, totul este o nebuloasa !
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pana una alta contributia ta pe acest forum in 55 de mesaje a fost sa cersesti harti, asa ca las-o cum e.
  • cristypolice

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Sper sa nu se supere, dar cred ca ar fi bine sa-i facem o intrebare si lui CristianTM despre toate aceste variante de harti.
Sunt curios sa aflu si parerea lui !

ca sa nu treaca prea repede pagina, mai citez inca odata : " liviu2004, fa-ne tuturor un bine si incearca ca atunci cand zici un lucru sa te ti de cuvant !
ai spus ca nu mai postezi nimic referitor la acst subiect, asa ca.......
stim cu totii ca cea mai buna aparare este atacul insa tu nu faci altceva decat sa ne arati tuturor ca esti limitat.
este foarte usor sa jignesti lumea si cred ca toti ceilalti "COLEGI" de forum nu ar trebui sa asiste la o discutie pe care tu ai transformat-o intr-un razboi, cu unul sau cu altul. este atuul tau ca Dumnezeu te-a facut pe tine mai destept ca noi toti.
toate discutiile pe care le purtam aici ar trebui sa duca la "lucruri constructive" pentru toti si nu sa arate ca unul sau altul greseste ori nu, sau ca este, ori se crede a fi, mai destept ca altii ! atunci cand crezi ca tu ai dreptate si altul greseste, incearca sa-i explici unde greseste, ca sa-si dea seama de greseala si nu incerca sa-l pui la zid.
asa ca, daca nu poti sa porti o discutie civilizata si daca ai ceva de lamurit cu mine sau cu alti colegi de forum, te rog frumos, foloseste mesajele private si nu-i mai stresa pe ceilalti forumisti.
eu iti stau la dispozitie si pe pm si pe skype, asa ca.........vrei sa lamuresti ceva cu mine, hai sa lamurim !
nu-ti da nimeni dreptul sa stabilesti tu ce face fiecare cu banii lui sau daca unul sau altul vrea ceva pe degeaba sau nu.
este dreptul fiecaruia sa aleaga si nu trebuie judecat de nimeni atata timp cat nu-ti baga tie mana in buzunar !
vrei sa-l ajuti, ajuta-l dezinteresat, asa cum de atatia ani ne-am ajutat cu totii pe acest forum, iar daca nu vrei, nu-l ajuta, fara sa faci alte comentarii rautacioase.
de-a lungul timpului au mai fost si alti oportunisti pe acest forum dar au intrat usor, usor, in anonimat!
personal, imi cer scuze moderatorilor ca a trebuit sa se ajunga pana aici, iar un topic destinat navigatiei opel a ajuns sa fie subiect al unor discutii fara rost si total pe langa subiect !
numai bine ! "
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce aveti voi sau ce nu aveti, dar toate indiciile duc spre aceeasi concluzie, harta CD Eastern Europe 1 + 2 este varianta 2014 / 2015 si este foarte inteligent impartita in 2 cd-uri, pentru demonstratia "binara" precum si cea "vizuala" trebuie sa imi fac timp ceea ce nu prea am acum, poate in weekend.
Multumesc pentru apelul facut catre mine Wink

CristianTM.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Multumim Cristi.

Cu impartirea pe doua cd-uri nu avem nimic, dar cu faptul ca nu e updatata, e cam aceeasi chestie cu 2013/2014.

Cine o testeaza atent de 2-3 ori isi poate da seama, in orasele mari mai ales, unde s-au schimbat intersectii in 2013.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Am mai scris si mai sus, daca din Timisoara setez Arad si bifez Motorway (Autostrada) ma baga pe A1 - autostrada Timisoara-Arad cu discul 2014 / 2015 iar cu discul 2013 / 2014 orice as bifa nu ma baga pe acolo, deci ... ?

CristianTM.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Am inteles. Nu stiu, eu am testat-o doar prin oras si nu prea am fost multumit.

Poate intr-adevar au adaugat drumuri noi, dar n-au prea revizuit drumurile/intersectiile existente.
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Stop !
  • JOHN Q

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
patrutalex a scris: Stop !

Sa traiesti, prietene. Eu ca un sofer disciplinat, care respecta semnele de circulatie, ma opresc la semnul "Stop!" Laughing
Acum ce urmeaza dupa mesajul tau? Ne spui vestea cea mare. Cumva a aparut VDO Dayton non C-IQ CD-Pack v.2014/2015 full si o urca un samaritean. Very Happy
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Cand urca pe gpsunderground o sa spun si aici
  • JOHN Q

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Ceva se-ntampla:
It is taking a while with making iso's and the upload, so I need a little bit more time on this. I hope everything is sorted out, yesterday I had some problems with my internet.

Cine are nevoie de versiunea 2013/2014 a fost reuploadata, impreuna cu Language CD 2008.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR