Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am un vectra b2 din 2000 si nu am gasit unde se monteaza magazia de cd
Skip ads

  • adrian_c

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
La mine e in torpedou.
  • otty

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
poti pune o poza cum e montata ca ma intereseaza si pe mi
  • adrian_c

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
O sa-i fac niste poze si le pun aici. Mai ales ca esti din Neamt, ca si mine Smile
Skip ads

  • adrian_c

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am revenit cu pozele:




  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
eu nu am gasit niciun lacas la mine in torpedou poate fi si in alta parte ? am un ccrt 700 si nui gasesc lacasul la magazie
  • McKussic

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
acolo e si la mine Smile torpedou
  • nila04rrw

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
vezi ca s-au mai intalnit cazuri cand s-a gasit magazia de cd-uri sub unul din scaune.
Skip ads

  • gabriel1ro

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Marius,poate noi nu te-am inteles bine:tu vrei sa-ti montezi CD changer sau il cauti?!?Eu iti pot spune ca este mai mult decat probabil sa nu il gasesti pt ca nu il ai;daca era l-ai fi gasit in compartimentul pt manusi(torpedou).Daca vrei sa il montezi(subintelegand ca l-ai achizitionat uilterior)il poti pune in torpedou(ai cablajul si mufa de conectare a magaziei in dreapta torpedoului prin interior) dar va trebui ca cineva sa te ajute cu programarea magaziei prin OBD cu un tester/laptop;bafta.
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
vreau sa il montez si nu gaseam mufele va multumesc oricum ptr raspunsuri
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
credeam ca exista un suport special si bagai direct magazia cel putin eu nu am torpedoul impartit cu locul special ptr magazie asa cum vad eu in poza de mai sus
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
multumesc oricum ptr ajutor
Skip ads

  • mihaimihai333

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua , am un opel vectra b din 97 si vreau sa ii schimb boxele originale de pe fata cu cele din link , stiti cumva daca se potrivesc , cele pe care vreau sa le pun sunt de 16.5 cm ? http://www.be-loud.ro/produ...B_62.1_Dark_Blue/
  • crysty05

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut
Am un Opel Vectra B din 2001 si de curand am primit un tub de bass si apoi eu am cumparat statia si cablurile .... am mers la un baiat care a zis ca se pricepe sa monteze cum trebuie dar cand sa conecteze am vazut ca radio cd-ul meu nu are iesire pentru statie ... e un VDO 500 am impresia o sa ma uit inca o data... si acum am auzit ca se poate face cumva ceva pe acesta sa ii fac iesire sau daca nu mai strang ceva bani si cumpar un cd-player dar am mai citit pe forum ca pierd comenzile pe volan si eventuale probleme la display.... si imi trebuie un adaptor ceva... nu stiu ........ daca ma poate ajuta cineva ii raman recunoscator
  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sal. pentru a inproviza ceva in sensu asta ai 3 variante.
1 daca statia are intrare de nivel inalt (nu mai stiu cum scrie pe ele) atunci poti sa te legi direct la difuzoare fara sa mai fie necesara vreo improvizatie in player
2 daca varianta 1 nu ti se aplica poti sa cauti un electronist daca dupa schema sa iti traga doua fire inainte de amplificare. intelege el
3 schimbi playeru cu un alt vdo model mai nou care sa aiba si iesire de statie astfel nu perzi comenzile de pe volan si o sa iti arate in continuare ce post de radio asculti pe display
bafta

ps acest topic cred ca trebuia sa il deschizi la ICE, asta in cazul in care nu mai e vreo discutie pe subiectul asta deja acolo
  • crysty05

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2009

  • Mesaj Privat
stiu ca pot lega statia si la difuzoare dar baiatul care mi le-a pus a spus ca se incalzesc si dupa nici statia nu scoate cat ar trebui
sper sa rezolv cu un electronist si un alt vdo pana gasesc ma apuca iarna ca sincer asa as face nu ar fi asa multa bataie de cap

sunt nou pe aici si nu am stiut multumesc(topicul)
  • andrei_hrz

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Poti face asa HI-LOW adaptor se numeste (adaptor pentru a creea din semanl amplificat in semnal pre-amplificat) se gaseste si separat, asta daca nu il ai deja incorporat pe statie daca nu sti cum arata poti face o poza cu statia pe partea cu reglajele sau unde intra RCA-urile si o postezi aici si iti voi spune eu daca ai sau nu in caz ca nu ai pe statie si vrei sa cumperi acel adaptor nu e scump sincer si isi face treaba, sau mai exista inca 3 posibilitati care zic eu ca te-ar avantaja in caz ca nu vei sa iei acel adaptor.
1 sa legi boxe fata + spate pe iesirea de fata iar pe cea de spate sa lasi statia avantajul va fi ca nu vei putea regla puterea data catre statie din masina dejavantaj se solicita un pic finali daca nu ma insel, si ai grija nu lega in serie adica plus la minus ci paralel adica plus la plus si minus la minus
2-a ar fi sa te legi cu semnal de la boxele spate dar pe traseu sa pana la statie poti sa pui niste potentiometre prin care sa ii mai mai iei din puterea care o da cd-playeru. aici ai grija cum le legi firele pe RCA ,plus de la partea stanga pe centru la RCA si la dreapta la fel plus sa fie pe pinu din mijloc nu cumva sa legi plus la stanga si minus la dreapta.
3-a a zis-o si colegu mai sus dai cd-playeru jos si te duci la un electronist care sa iti adauge mufe pentru iesire pana in amplificarea semnalului (pre-amplificat) complicat nu ar fi si nici daunatoare solutia.
eu zic sa faci o comparatie cat iti ia un electronist pe solutia a-3-a si cat te duce un filtru HI-LOW adaptor (si cu transport daca dai comanda pe net) si vezi cu care iesi mai avantajat.
daca mai doresti detalii andrei_hrz@yahoo.com adresa de mail te mai pot ajuta mesdenger acolo vom vorbi mai repede
sper ca nu te-am zapacit de cap prea rau si am reusit sa fiu de ajutor
  • danym

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2009

  • Mesaj Privat
se potrivesc dar mai ai nevoie de niste adaptoare de gabarit care costa in jur de 45,0 lei pe set(2 buc)
  • danym

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2009

  • Mesaj Privat
le gasesti la www.tornadotrade.ro cu cod 34424 sau www.alarmservice.ro etc.
  • mihaimihai333

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
daca le pun inele de mdf mai trebuie aceste adaptoare?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR