Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Bodor Zsolt

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: cluj napoca
  • Masina: Astra 2002 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Vreau sa cumpar un Opel Astra din 2002 si parca o da cam ieftin si vreu sa ma uit bine la masina inaite sa o umpar. Cere 6500, masina avand 145 000km, dar numai 30.000 in tara. Are AC,ABS, geamuri electrice pe fata,casetofon. Astept sfaturi pentru un rookie in clubul Opel.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
nu mi se pare kiar super ieftin
Oricum, indiferent de pret, e bine sa o duci la un priceput, sa iti verifice sa nu fie motorul pleznit si carpacit sa nu se vada cateva sute de km, sa vada daca nu e lovita, sa verifice cum sta cu suspensii, rugina prin caroserie, etc, verificarea standard care se impune cand iei un SH... Carte de service are? da o geana in ea, vezi sa nu fie masluita...
  • BOEING747

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: ORADEA
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cum sa nu fie pret bun 6.500 E, poate si mai lesna. E 2002 indiferent ce ar fi caravan sau hatchbag. E super-pret daca masina e oki . !!!
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
e super pret dar ar putea sa fie si o teapa
eu am gasit un opel 5 usi cu urmatoarele dotari:
-an 2000,culoare neagra
-motor 2 L dti 16 v
-ac,geamuri el fata\spate,oglinzi el,piele si interior gri,scaune incalzite,bc,cotiera,etc,destul de multe dotari,
masian era impecabila interior-exterior si eram cat pe ce sa o achizitionez
am fost cu ea la service sa fratele meu si cand am ridicat-o pe elevator si au inceput mecanici sa imi zica ce are:intercooler spart,bara fata vopsita pe masina,aripa spate dreapta lovita si refacuta+ce era cel mai rau la ea ca de la puntea fata pana la puntea spate era taiata ca o conserva pe podea
si pretul era de 7600e
eu zic o masina in regula cu toate dotarile de mai sus ar fii cam 8000-8500e
scuzati scurta povestioara dart e bine ca inainte sa cumperi o masina sh sa te uiti de 2 ori la ea ca nu sti ce poate sa aiba,si mai ales dk pretul e cam atragator
si eu as fii achizitionat acel opel daca nu avea ce am spus
asa ca atentie sporita
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
am sters ca eram waaaaaaaaaaay offtopic

later edit mda, tatatee are dreptate... omul intreba cum sa o verifice si noi ii explicam ca pretul nu e cel mai bun... sau e????


Ultima modificare facuta de jE la Joi 30 Nov, 2006 10:32 am
  • Tataee

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Mangalia
  • Masina: Karl 2016 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Vezi aici : https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=7541 poate te ajuta.
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
daca vrei sa verifici masina asa cum trebuie, sfatul meu e sa o duci la reprezentanta sau la un mecanic bun. o prima privire poti sa dai si tu, dar sa nu fie decisiva. pretul cerut este sub pretul pietei, indiferent daca e diesel sau benzina, caravan sau hatchback. daca mai si negociaza la ea... in cazul in care masina e caravan alb sau rosu(posibil foste pe firma) pretul se invarte undeva la 6600-6700. stiu un prieten care a vandut un caravan rosu, 1.7, chel la dotari cu 6600. l-a dat rapid. era adusa de afara, probabil acolo a fost a unei firme, in scopul vanzarii.
pe de alta parte, am vazut duminica in piata cum s-a vandut un astra 2001, 1.4 benzina, la 7400 euro. mie mi-a fost lene sa merg cu a mea Rolling Eyes
dieselul bun si cu ceva dotari nu il iei sub 7500. cel putin in arad. asa ca, parerea mea este sa fii atent la ce cumperi. hai sa zicem, daca e benzina, caravan si cheala, ar putea sa fie undeva sub 7000.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR