Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
se cumpara din dezmembrari un set de mashti pentru consola bord,ca sa aveti ce taia si modifica.se elimina partea cu paharele de pe ansamblul scrumiera si se decupeaza masca climatronic pe linia plasticelor de prindere,se lipeste acea bucata pe partea cu scrumiera, care scrumiera se scoate pt a lucra mai usor.ideal ar fi sa aveti un shasiu de plastic original 2 din (eu am avut de omega) pt a masura exact rama de sus.eu am eliminat o bucata din gaurile pt climatronic si am relipit partea de jos,doar pentru a avea aspectul apropiat de original.din bord se decupeaza partea de plastic de desupra de scrumiera iar din consola centrala se taie plasticul de unire al laturilor consolei,pt a face loc modulului de climatronic.mufele acestuia se trag prin spate si se duc jos,deasupra scrumierei.la rama am adaugat plastic topit,am slefuit si apoi am chituit cu chit de plastic,apoi filler si o vopsea finala.e mult de slefuit iar detalii mai dau si pe parcursul topicului.pentru lamuriri mai atasez si poze cu etape de lucru

partea haioasa e ca inca nu am o unitate 2 din pt a va arata produsul finit insa am bagat mp3 ul meu si am si spatiu de depozitare :d ideea e ca a durat vreo saptamana operatiunea de modificare a mastilor.curaj pt cine vrea sa faca asa ceva si bafta
  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
am revenit cu ceva poze ce arata starea finala a mashtilor si cum stau asezate pe bord.Avand in masina imitatie mahon a trebuit sa infoliez tot iar rezultatul se vede in poze
  • ichimcornel

  • Mesaje scrise: 653
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
A iesit chiar foarte faina masca. Bravo tie
  • oopsCam

  • Mesaje scrise: 347
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Niste poze recente ai? Eu inca astept.
  • thejoker

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru rezultat. Impresionant. Am cateva intrebari: daca mut climatronicul mai jos, vor ajunge cablurile la nivel ( mi s-au parut destul de scurte); cum se adapteaza sistemul de prindere al climatronicului , respectiv al unitatii 2DIN? ; este destul loc in spate pentru o asemenea unitate? Personal mi se pare mai dificila partea cu prinderea si cu cablajul decat cu masca in sine.
Cateva poze, respectiv detalii pe ce am pus in discutie, ar fi bine venite.
Inca o data felicitari pentru lucrare.
Numai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR