Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • mrmihaila

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut tuturor! Detin o corsa b culoare alba si as dori sa-mi fac triplele/stopurile fumurii/negre...consider ca da bine la mine avand masina alba. Am cautat inainte de a posta mai multe pareri despre aceste stopuri inegrite si primul dezavantaj ar fi faptul ca desi posesorul e satisfacut ceilalti participanti la trafic sunt deranjati de faptul ca luminozitatea prin aceste triple negre este scazuta. Cum si eu sunt deranjat de acesta iluminare sczuta vreau sa incerc sa remediez problema si sa nu deranjez pe nimeni, si m-am gandit la ideea urmatoare. Becurile galbene nu stiu exact denumirea lor aflate in prezent in triple consider ca sunt prea slabe pentru a lumina si de aceea am zis sa folosesc benzi cu smd-uri 30/60 pe metru decupate exact cat imi trebuie si lipite pe interior de geamul/plasticul triplei. M-am gandit ca acele smd-uri fie albe sau rosii au o lumina orbitoare iar prin plasticul triplei cred ca ar patrunde mult mai convingator indiferent de cat de intens sunt vopsite. Intrebarea mea este urmatoarea: Daca cineva a mai incercat aceasta metoda cu smd-uri in triple inegrite lipite de geam pe interior ? In caz contrar rog sa ma sfatuiti deoarece as vrea sa incerc acest proiect si sunt nelamurit in vedearea culorilor smd-urilor spre ex: pe pozitii/frana banda smd ar lumina mai bine de culoare alba sau rosie ? Detin banda smd RGB deci schimbarea culorii nu ar fi o problema. Pe langa aceasta idee forma benzii am decis sa fie o forma de sageata la semnalizare, iar la pozitii frana o elipsa/cerc etc.. astept pareri/sfaturi/critici etc..
Skip ads

  • addy2002

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
sa nu pune led-uri alb rece pt ca au o tenta albastruie si cu rosu va iesi ceva spre violet Smile
  • mrmihaila

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Mersi pentru sfat. Zilele astea o sa incerc pe un plastic asemanator cu triplele cu ambele culori oricum sa vad cum se comporta.
  • ionutcatalin93

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
De ce nu pui in soclul original leduri? Ma gandesc ca sunt mai puternice.
Uite aici .
Ma gandesc ca este inestetic sa lipesti pe plastic.
Skip ads

  • Vlad.

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Uite o solutie mai buna http://www.xenonled.ro/becu...-30-smd-5050.html
Are 30 de SMD 5050 deci parerea mea ca da lumina incat sa treaca destul de bine prin tenta aia fumurie. Proprietarul site-ului are si topic de vanzare a produselor pe forum deci poti lua legatura cu el.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Te va opri politia pana te vei satura de ei si RAR, in caz de accident pe tine te scot vinovat mai ales asiuratorul.
  • ionutcatalin93

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu e neaparat sa te opreasca, depinde de cat este de inchis. Si eu am foloie de 50% si nu se observa.. Si daca te opreste politia si comenteaza ceva le dai jos la fata locului, ceea ce nu poti face si daca le ai innegrite cu spray.
Si trebuie facute si cu putin bun simt, nu sa le faci negru mat..
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR