Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Update pe care mi-l poti face e pentru modul bluetooth UHP sau RSAP? Pentru ca mie imi apare ca UHP. Parca RSAP e mai avansat, in sensul ca citește si agenda de contacte. Am probat Xperia T cu o Insignia noua si imi apare si handsfree și multimedia. Mi-e sa nu fac degeaba update, in compatibility list nu apare deloc Xperia T, ci doar Xperia S cu Android 2! Mai apare Xperia J cu android 4.1.2. Cum eu am 4.3, ma ca indoiesc...

Update asta ajuta si la acceptarea hartilor 2014 pe my2009 sau dvd de 2014 face update de firmware?
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Poate ii ajuta pe altii... Sistemul e DVD800 2009.
Avind Android 4.3 pe telefon nu puteam decit sa deschid sau sainchid apelul de pe telefon.Desi se conecta la bluetooth-ul masinii, nu citea agenda telefonului. Am gasit o lista cu telefoanele testate de Opel unde nu era Xperia T , dar era Xperia S, Z cu Android 4.1. Am downgradat firmware-ul telefonului la 4.1.2 si a inceput sa citeasca agenda , puteam sa raspund/initiez apeluri de masina(volan/DVD800) ,INSA desi in agenda vedeam numele si apelm selectindu-l, in faza de apel aparea ''unknown''. La fel si cind primeam apel nu il recunostea ca nume, nici macar numarul nu arata.
Am facut upgrade la Harti cu un DVD original care a upgadat si ceva din firmwareul DVD800 si de atunci totul merge perfect inclusiv recunoasterea numelui.
  • deleted-79463

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu am un S4mini cu android 4.4.2 si imi apare agenda fara probleme pe dvd800.
  • mos_craciun22

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut,am si eu o întrebare cu privire la bluetooth. De câte zile îmi face probleme in sensul ca se conecteazã la telefon,pot sa caut in agenda,dau telefon dar când sa rãspundã persoana respectiva,nu se mai aude nimic in difuzoare,se aude foarte slab in telefon. Am încercat cu resetat la condițiile din fabrica si tot nimic. Are vreo siguranța ceva sau service-ul ma cheamã. Ar mai fi varianta cu borna dar acum e cam urat afara,mai aștept puțin. Mersi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR