Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut...Astazi am mers la spalatorie iar cel care imi spala masina mi-a zis ca am geamurile gazate am crezut ca glumeste knd m-am uitat mai atent toate geamurile sunt cu vapori mici de vopsea alba parbriz luneta laterale.Ciudat pentru ca nu am vopsit masina si nu am vopsit nimic in juru masini dar poate altcineva.Intrebarea mea este cu ce scot acesti vapori de vopsea in asa fel ca geamu sa ramana curat ca lacrima.
Am mai citi pe aici si am tot intrebat diferite persoane unui zic diluant sau nitro diluant alti zic ca daca dau cu diluant o sa se intinda pe geam..alti zic ca cu acetona ar fi cel mai bine.Astept raspuns de la cei ce au paziti si remediat problema.
Skip ads

  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
depinde ce fel de vopsea este,lavabila se curata cu apa calda un prosop de bumbac si multi nervi,vopseaua auto sau cea care se da pe lemn se curata cu acetona,si apoi spalat geamurile cu un sampon auto de calitate
  • nicusan75

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2004 G Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2009

  • Mesaj Privat
La magazinele cu piese si alte auto exista o pasta abraziva cu praf de diamant pentru slefuit parbrize. Deasemenea, poti sa te interesezi la firmele ce repara parbrize pentru polisarea geamului cu probleme.
  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
O sa incerc cu acetona si revin cu raspuns
Skip ads

  • mafiozzo

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
sau... ce o sa functioneze 100% faci intr-o sprituitoare apa cu sapun lichid,, pulverizezi pe geam apoi cu o lama de cutter racai geamu respectiv. bafta
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cel mai usor iti iasa cu benzina. apoi speli geamul cu lichid in ala din magazine de spalat geamurile si gata... vezi sa nu iti fie gazata si masina ca doar pe geamuri nu avea cum sa fie Wink
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
acetona daca e vopsea auto. asa am patit si eu cu parbrizul cand a vopsit o aripa. nu se intinde si nu pateste nimic, insa ai grija sa nu o scapi pe vopseaua masinii ca o ia si pe aia.
  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Am rezolvat...NU era vopsea auto si nici lavabila am fost la firma de schimbat geamuri, parbrize si am incercat cu o lama "gilet'Smile) pe geam si sa luat foarte repede concluzia: masina a fost parcata sub un tei si am dat in parcare cu solutie de spalat geamuri si o lama gilet si sa curatat...multumesc pt sfaturi
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu mai parca pe sub pomi mai ales tei sau altele de genul ca nu se mai ia de pe vopsea...
  • yky69

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
No problemo ... lipiciul din tei iese la spalatorie (fara a lasa urme), iar gainatul pasarilor ... doar la polish ... Smile
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
gainatu pasarilor nu iese mereu la polish, risti sa-ti strice vopseaua ...
  • yky69

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Gainatul nu iese la polish daca-l lasi 2-3 luni pe masina, atunci ataca lacul iar apoi, in profunzime, vopseaua.
Skip ads

  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
am si cateva pete de asa ceva masina a stat anul trecut in parcare timp de 1 luna(asta pana am platit taxa de inmatriculare) cu toate ca a mai fost mutata putin stearsa de gainatu pasarilor iar la spalatorie mi-a ramas cateva pete pe capota si pavilion am sa vopsesc capota si pe pavilion doar petele dupa dau un polish total
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR