Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • claudiu78

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am asteptat sase ani ca sa avem iarasi doua competitii intitulate pompos "Masina anului"!!! E adevarat, exista o mica mare diferenta intre concursul organizat de UZEAR (Uniunea Ziaristilor si Editorilor Auto din Romania) si competitia APAR (Asociatia Presei Auto din Romania). UZEAR organizeaza Masina Anului 2007 iar APAR Masina Anului 2007 in Romania... Doua cuvinte in plus ori in minus, dar care fac diferenta!? Cat de importanta este diferenta asta? Suntem noi romanii mai bogati decat toate celelalte popoare "motorizate"? Exista cineva care o sa aiba curajul sa se laude la anu' ca... "Eu conduc Masina Anului... da' stiti... in varianta APAR sau... UZEAR".
Lista cu masinile nominalizate la marele premiu in cele doua competitii le gasiti pe http://autoforumtv.ro/forum...wtopic.php?t=750. Va astept cu impresii si comentarii! Toti cei care iubesc si respecta automobilul trebuie sa-si spuna parerea... noi o sa o spunem mai departe... pana la reactii de la cine trebuie mai este cale lunga....
Skip ads

  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Din ce am vazut acolo n-as acorda locurile 1, 2 si 3, poate doar o mentiune (Opel Corsa sau Toyota RAV 4). In schimb as nominaliza la titlul "cea mai proasta masina in Europa 2007" Chevrolet Aveo...
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
http://www.masini.ro/stiri-...7--in-Romania.htm
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare corecta decizia juriului. Corsa "D" aduce multe noutati la clasa ei si preturile sunt super. Pentru Romania cel putin chiar e masina anului.
Oricum ar putea concura la titlul asta si in tari mai dezvoltate, insa acolo ar avea mai multe sanse si masini mai scumpe (cum ar fi Mini) si probabil ca lupta ar fi mai stransa. Oricum, la clasa asta eu tot Opel Corsa mi-as lua Wink .

Cat despre Corsa OPC, 1.6T 200 cai, e prima masina de clasa mica, ce reuseste in ultimii 4 ani sa surclaseze Clio Sport din punct de vedere al performantelor.
Skip ads

  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Ce mare diferenta e intre Corsa si Grande Punto in conditiile in care sunt pe aceiasi platforma...Nu m-au convins niciodata anchetele astea cu "masina anului": sunt curios cati din cei care au votat au condus o Skoda Roomster, sau ce i-a impresionat asa mult la chestia aia pompos denumita "Santa Fe".
  • teo_parvu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Santa Fe-ul l-au votat sigur datorita raportului calitate/pret pentru ca e cel mai ieftin SUV iar Roomsterul pentru ca a luat 5 stele la testele de sigurantza ceea ce e mare lucru pentru clasa ei, pentru ca alta calitate nu au.
  • Alex4Tuning

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: C R A I O V A
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Parerea mea:Opel Corsa sau Peugeot 207 ...Iar cea mai Groaznica..Normal aveo Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR