Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Am impresia ca de ceva vreme anumiti colegi de pe acest forum fac tot posibilul sa "polueze" topicurile cu ale lor pareri daca este ok sau nu despre...,in speranta de a acumula stelute.
Precum spune si colegul alladin_allibaba,atat timp cat nu ti-ai pus huse,chiar nu conteaza parerea ta,abtine-te si vei fi mai apreciat decat sa-ti faci simtita prezenta prin postari cu majuscule,avand un ton dictatorial,chiar nu este cazul si nici locul,crede-ma pe cuvant.

In concluzie,sa ne abtinem de la comentarii inutile care polueaza acest topic.
Este de apreciat colegul forbidden27,deoarece a si enumerat cateva posibilitati de achizitie a acestor huse,le-am studiat si eu,par destul de interesante.

Sa lasam supararile deoparte si sa ne ajutam unul pe altul,ca de aceea suntem in aceasta comunitate(cel putin asta este parerea mea).

Scuze de off-topic.Daca vreun moderator considera ca am gresit cu ceva,am rugamintea sa-mi stearga acest mesaj.

O zi buna,tuturor.
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
gyzmo, sunt intr-adevar foarte interesante, mai ales cele de la a doua firma. Sunt asa de bine calculate si lucrate, se muleaza perfect, nici nu zici ca sunt huse pe scaune. Pretul din cate imi aduc aminte, parca prietenul meu zicea ceva peste 500 lei cele de panza.
Dupa ce le-am vazut, imi pare rau ca nu am dat de acestia pe net mai intai.
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
M-ai ghicit, umblu cu rulota prin EU din lipsa banilor. Revenind la subiect, nu sunt impotriva folosirii huselor, doar ca sunt reticent inclusiv la un limbaj semidoct.. Va doresc zile bune, iar colegului interzis ii doresc sa faca o plimbare in tarile nordice, in cele mai luxoase hoteluri Very Happy.


Ultima modificare facuta de Protektor la Dum 09 Jun, 2013 10:29 pm
  • sebastian_dorca

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nu va certati aiurea !
Borsy,coasem multi,multi braduleti de masina pe care ii recomanzi tu,si facem huse la comanda pt oricine isi doreste !
Impacata toata lumea ?
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
da frate Very Happy Very Happy Very Happy
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
pai am trimis o cerere de oferta pt huse si inca nu ma contactat nimeni pana akum sa speram ca ma suna pana la urma .. da frumoase huse au fabricate
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
mda 650 de euro un set de huse pentru insignia piele alcantara ,,, misto pret ,,,, Very Happy poze cu un set de huse de piele alcantara pe insignia
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
credeti ca se merita accest scor pe un set de huse ?
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Maine plec de pe platforma, miercuri ajung acasa, joi dau si eu comanda, tot piele alcantara.
Am mai scorbolit www-ul, cam pe aici se invart preturile. Chiar este cineva pe un alt forum unde activez care confectioneaza tapiterii din piele (nu alcantara, ceva eco de prin Italia adusa pielea). Am cerut oferta, 700 euro si masina lasata la el cel putin o zi ca sa faca tiparele.
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
cu piele ecologica mia cerut in jur de 450 de euro adevaru este ca se aseaza foarte frumos pe masina dar na totusi mi se par un pic cam piperate preturile la firma asta a si cele din material textil ma ajunge undeva la 250 de euro .. akum na o sa ma mai gandesc ce o sa fac daca le cumpar sau nu ramane de vazut
  • Niculescu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Și eu am insignia și mi-aș dori sã pun huse pentru protejarea tapițeriei, sunt fumãtor dar niciodatã nu fumez în ea
  • Niculescu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Și eu am insignia și mi-aș dori sã pun huse pentru protejarea tapițeriei, sunt fumãtor dar niciodatã nu fumez în ea
Skip ads

  • GTC200

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Pentru amatorii de huse recomand: http://www.pieseauto.ro/husa-scaun-cu-bile.htm
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Mai eu nu inteleg ....cat de murdar sa fii sa-ti pui huse de grija stofei scaunelor.....Scaunele astea sunt testate si ele sa reziste la multe feluri de utilizare ca daia opel face masini de la 1895 !
Dau 2000 de euro pentru scaune sport, su suporti lombari, electrice la spate si pe toate directiile sau cu memorie si vin dupa sa le invelesc cu prosoape ? ASTA ESTE EVOLUTIA DE LA DACIA 1300 LA MASINA CU KEY LESS GO , parerea mea. S-au sarit cateva etape in evolutie......NIci la tigani cu mercedes nu am vazut huse....este o blasfemie !
  • plattymir

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Insignia 2010 A20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Pe ce site ati gasit husele alea alcantara?
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Am citit in intregime topicul si am tras concluzia ca cei care sunt impotriva afirma ca folosirea huselor este o tiganie inestetica, iar cei care sunt pentru nu au stiut in nici un fel sa argumenteze utilitatea lor maxima.
Eu sunt pentru folosirea lor, inainte de a imi cumpara masina am vazut mai multe astra h cu textila iar altele cu piele.Toate, dar absolut toate erau patate si slinoase, insa nu asta era pb, ci faptul ca scaunul soferului la toate era uzat, rupt pana la burete.In consecinta am cautat si gasit o masina cu scaunele bune fara urme de uzura carora le -am montat huse.
1 sunt fumator, si daca imi cade jar voi arde doar husa si nu voi gauri scaunul.
2 de la frecare scanul nu se va mai rupe, eventual subtia materialul, la piele e discutabil se imbatraneste si crapa de la incalzire in scaune.
3 daca vars cafea husa o spal imediat, fara ea pana ajung la spalatorie mai trece mult si dupa spalarea scaunului exista disconfortul folosirii sacilor de plastic sau umezirii pantalonilor.
4 in timp scaunele si banchetele se murdaresc uniform mai exact se slinesc, asta e adevarata pacoste defapt in comparatie cu o simpla pata de cafea.
Consider ca husele ar trebui sa fie unele oarecum ieftine (bn nici cele la 30 lei setul) pt ca in situatia in care se ard sau rup sa nu iti para rau dupa 750 euro, la cum arata si cum se aseaza alea de alcantara cred ca le poti folosi cu succes la retapitarea scaunelor.
Eu unul sunt pt folosirea huselor, am husa siliconica de calitate pana si pe cheie. Nu mi se pare tiganie protejarea si mentinerea curateniei in masina, mai tiganie mi se pare atunci cand unii slutesc masinile cu tot felul de accesorii si zorzoane inutile pe care omul se mai si lauda ca a dat bani grei.
  • catalin4u24

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Pai ca sa ajunga scaunul in asa hal cum spui tu (slinos).... cel fel de om poti fi...
Eu nu sunt pentru huse, eu fac parte din categoria alora care cred ca husele dadeau bine pe Dacia 1300, pentru ca tapiteria la Dacii era de tot rahatul, si urata si de proasta calitate...
Apoi scaunele mele nu au cum sa ajunga rau, pentru ca am grija de ele, daca le patez le duc la spalatorie, curat tapiteria, o fac din nou ca noua. Nu fumez, nu beau cafea, deci mai greu...
Iar husele alea de 650 - 700 de euro?! Alta aberatie enorma, pai cu 800 o retapitez cu piele naturala oameni buni!
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca daciile 1100 si 1300 aveau tapiterie tapana de vinilin si cotiera dubla in spatarul din spate.Praful si mizeria se asaza oricum, nu trebuie sa le vezi si pt o pata de cafea sa merg la spalatorie si sa stau cu pantalonii uzi in dos chiar nu merita si oricat de mult ai proteja scaunul tot nu ai ce sa faci cel putin al soferului in timp ce te freci pe el, e acelasi lucru ca la tesatura pantalonilor intre picioare care se subtiaza, mai exact partea stanga a spatarului care intra in frecare inevitabil plus ca mai pui si actiunea soarelui care bate vara direct pe tesatura iar in timp aceasta fiind coapta se uzeaza /rupe mai usor.Cineva mai sus spunea ca opel testeaza scaunele si ca materialele sunt de calitate.Indiferent de ce marca vb materialele nu sunt mai calitative ca acum 50 -100 de ani cand aveau material gros si cusatura manuala poate, doar deaia sunt montate plastice la greu in masina, de calitative si durabile ce trebuie sa fie.
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
plattymir a scris:Pe ce site ati gasit husele alea alcantara?
.........Am renuntat la ideia de a cumpara husele si am ales alta optiune...am fost direct la un tapiter si mia imbracat-o el direct in piele.....interiorul a iesit extraordinar de frumos....cn urca in masina nici macar nu isi da seama ca de faptul ca pielea la interior este montata....asa ca....vz si tu...bafta...
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
plattymir a scris:Pe ce site ati gasit husele alea alcantara?
.........Am renuntat la ideia de a cumpara husele si am ales alta optiune...am fost direct la un tapiter si mia imbracat-o el direct in piele.....interiorul a iesit extraordinar de frumos....cn urca in masina nici macar nu isi da seama ca de faptul ca pielea la interior este montata....asa ca....vz si tu...bafta...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR