Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Bubunel

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare domnilor, fiind mai nou pe aici sper sa nu gresesc locul unde am scris acest topic

Am o mare nelamurire, vreau sa imi cumpar prima mea masina si nu stiu ce alegere sa fac intre aceste 3 benzinare:

volskwagen 4, 1.4 sau 1.6 , an 2002-2003, undeva la 130.000- 150.000 de km
opel corsa D 1.2 , an 2007 , 70.000 de km
opel astra H 1.4 , an 2006 , 42.000 de km
Bugetul este undeva intre 4000 si 4400 de euro ( buget incadrat ptr cele 3 masini ) , eu decat doresc sa am o masina fiabila care sa consume putin iar intretinerea ei sa fie cat mai accesibila. Ce pareri imi puteti sugera si variante sa aleg? Toate cele 3 masini imi sunt tare dragi insa as dori sa vad parerile voastre in legatura cu fiecare in parte. Multa sanatate va doresc tuturor Mr. Green
  • Slick_nwa

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Dintre cele 3 cred ca o Corsa D te-ar "coafa" cel mai bine,dar ai face bine sa fii sigur ca aia-s km reali... Golf 4 deja sare de 200.000km din anul ala, in schimb Corsa mai merge. Ideea e urmatoare: e o masina fiabila, nemteasca, cu un pret al pieselor de schimb mult sub cel al pieselor de VW. Si motorul de 1.2 am inteles ca e mai reusit si echilibrat ca cel de 1.4, plus ca e putin mai econonic si ai taxe si impozite+ asigurarea mai mici. Iar astra din 2006 cu 42.000...scrie tzeapa pe ea de la p posta! Eu am o Corsa C si un Logan diesel din 2007..care mai mult sta decat merge,si tot am strans 62.000km cu el...si e cu un an mai nou, Pe oricare ai alege-o, te sfatuiesc sa o duci la un service autorizat si care ocupa in principal de marca respectiva sa iti faca o verificare temeinica inainte sa dai banii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR