Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Op3l

  • Mesaje scrise: 528
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Eu am demontat plafoniera si am lipit direct (pistol lipit) pe lamelele becului (ledului) central. Ca si conductor am utilizat fire dintr-un vechi cablu de fibra optica (unifilare dar foarte subtiri exact ce vroiam pentru modelare usoara pentru a nu mai demonta ornamentul stalpui etc).
Pentru toate locurile (sofer, pasager ,spate) am utilizat cate o singura banda cu 3 leduri (ca in videoclipu de mai sus). Rezultatul fiind o schimbare radicala a iluminatului interior (culoare alb rece ) DAR in acelasi timp discreta ,exact ca pe masinile care vin din fabrica cu optiunea asta. Am evitat sa folosesc mai mult de 3 LED-uri per loc deoarece nu vroiam sa se uite lumea ca la circ cand deschideam portiera,fiind si caravan masina.
In toata masina am utilizat aceleasi tipuri de led-uri inclusiv toperdo si portbagaj Smile. A durat aproximativ 4 ore dar nu este nici macar un fir la vedere sau banda LED.
Dezavantaj banda LED-uri : trebuie sa faci lipituri pe fiecare in parte,trebuie sa respectiv polaritatea, trebuie sa ai grija la scurtcircuite sau viitoare scurtcircuite (izolare proasta, lipituri prea apropiate)
Avantaj PRETUL . Eu am folosit inclusiv in plafoniere in interiorul lor ( e o munca migaloasa si necesita indemanare ) dar am scutit aprox 100 RON.
  • devalis

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Cum ai putut scutii 100 lei daca un conector este 1 leu ?
  • Ionut YSD

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2015

  • Mesaj Privat
criminal Smile astept si eu sa imi vina comanda ... la leduri Very Happy , mi-ai dat o ideie buna cu ledurile in portbagaj Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR